.

NAIM Uniti Nova z FOCAL Kanta N°2

( 79 opini )
 • promocja
Cena: 57 490,00 zł 70 497,00 zł 57490.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 57 490,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość zestaw
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Produkt kategorii: NAIM Uniti


Strumieniowy wzmacniacz stereo NAIM Uniti Nova

NAIM Uniti Nova jest potwierdzeniem tego, że odtwarzacz all-in-one może być źródłem dźwięku o audiofilskiej, wręcz High-End'owej jakości. Referencyjny odtwarzacz serii NAIM Uniti, bo właśnie jest nim NAIM Uniti Nova, został skonfigurowany tak, aby zaoferować najlepsze rozwiązania możliwe do implementacji w jednoczęściowym, niewielkim urządzeniu. Cała dostępna przestrzeń wewnątrz obudowy została wykorzystana na 80-watowy wzmacniacz stereo pracujący w klasie AB. Jest on tak wydajny, że wysteruje nawet najtrudniejsze kolumny głośnikowe. Producent gwarantuje, a my potwierdzamy, że usłyszysz każdy detal, każdą nutę, riff i tekst.

NAIM Uniti Nova oferuje mnogość źródeł słuchania muzyki

 • Google Cast™ for Audio
 • AirPlay
 • TIDAL
 • Spotify® Connect
 • Bluetooth (aptX HD)
 • Radio internetowe
 • UPnP™ (Uniwersalne urządzenie typu Plug ‘n’ Play)
 • Wejście cyfrowe (S/PDIF)
 • Liniowe wyjście analogowe
 • Pamięć lokalna
 • HDMI ARC
 • Multiroom audio
 • Roon Ready

Technologie NAIM Uniti Nova

NAIM Uniti Nova odkryjesz w nim więcej!

System NAIM Uniti Nova zasłużył na swoją nazwę poprzez to, że producent zastosował w nim fantastyczne, nowe technologie odróżniające go od pozostałych urządzeń w tej serii. Zastosowano w nim najwyższej klasy podzespoły: duży transformator toroidalny, zapewniono znakomitą izolację od drgań, unikatową regulację siły głosu, więcej wejść niż mógłbyś sobie wymarzyć i 80-watowy wzmacniacz stereo. NAIM Uniti Nova jest tak dobry, jak tylko to jest możliwe.

Szklany wyświetlacz i intuicyjny pilot

W NAIM Uniti Nova zastosowano kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 5" ze szklanym frontem, wyposażony dodatkowo w sensor zbliżeniowy. Urządzenie można więc włączyć za pomocą gestów. W sterowaniu pomaga inteligentny pilot, pracujący w harmonii z systemem regulacji siły głosu twoich odtwarzaczy all-in-one NAIM Uniti. Daje to kompletną wolność w sterowaniu systemem NAIM Uniti Nova, teraz to przyjemność, a nie konieczność.

Koncepcja systemu NAIM Uniti

Rewolucyjna, nowa seria NAIM Uniti łączy najnowszą cyfrową technologię z analogową duszą tworząc dźwięk, który jest bez cienia wątpliwości dźwiękiem NAIM. Odtwarzaj, streamuj, zgrywaj i przechowuj całą swoją kolekcję muzyczną w wysokiej rozdzielczości. Skorzystaj z autorskiego oprogramowania NAIM, aby tę kolekcję odtworzyć z zapierającą dech w piersiach jakością dźwięku. Nowe NAIM Uniti pozwala na synchronizację do sześciu systemów lub innych odtwarzaczy sieciowych audio NAIM i odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła równocześnie w wielu pomieszczeniach lub odtwarzanie różnej muzyki w każdym z tych pomieszczeń i to z różnym poziomem głośności.

Narodziny serii NAIM Uniti

Seria NAIM Uniti została zaprojektowana i zbudowana od początku do końca w Salisbury w Anglii. Począwszy od aluminiowych radiatorów (inspirowanych radiatorami ze wzmacniacza NAIM Statement) do aluminiowych, szczotkowanych obudów, podświetlany system regulacji siły głosu i piękną, podświetlaną podstawę. Każdy, nawet najmniejszy detal został przemyślany i estetycznie dopasowany do pozostałych. A wszystko to podbudowane zostało najnowszymi technologiami, pozwalającymi uzyskać High-End'ową jakość dźwięku. NAIM Uniti jest prawdziwym dziełem sztuki użytkowej.

Dobór materiałów najwyższej klasy

NAIM Uniti zostało wykończone przy pomocy materiałów wybranych ze względu na ich wpływ na dźwięk. Odlewane z aluminium radiatory biegną przez całą obudowę, gwarantując absolutną stabilność termiczną, przedłużając żywotność urządzenia i jakość dźwięku. Aluminiowe płyty górne zostały wykonane na obrabiarkach CNC, co gwarantuje absolutną precyzję i solidną ochronę delikatnych podzespołów.

Nowa aplikacja sterująca

Nowa aplikacja NAIM app oddaje w Wasze ręce nieograniczoną kontrolę nad jednym lub wieloma urządzeniami z serii NAIM Uniti. Mamy dostęp do całej muzyki, w tym radiostacji internetowych, serwisów streamingowych i playlist. Możemy eksplorować biografie artystów i bibliografię tematu. Co więcej, urządzenie można teraz aktualizować bezprzewodowo, za pomocą jednego przycisku. Nowa aplikacja daje nam kontrolę nad urządzeniami streamującymi muzykę i serwerami ze zintegrowanymi twardymi dyskami HDD SSD NAIM, nie są więc potrzebne dwie różne aplikacje.

Precyzyjna regulacja siły głosu

W sercu NAIM Uniti jest audiofilska, dyskretna regulacja siły głosu, za pomocą której ustawiamy poziom głośności w domenie analogowej, ale z cyfrową precyzją. Układ ten został zaczerpnięty z przedwzmacniacza/streamera NAC-N 272, a ultragładką regulację zainspirował topowy NAIM Statement. Aby zachować piękną estetykę antena Bluetooth została ukryta wewnątrz obudowy.

Nadaj kolor swojej muzyce

Naszym zadaniem w serii NAIM Uniti było umożliwienie pełnego dostępu do kolekcji muzycznej. Piękny, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 5" ukazuje głębokie barwy okładek i opis zawartości płyt. Ekran wyposażono w czujniki, przez co urządzenie wyświetla opis, kiedy ktoś się do niego zbliży. Do dyspozycji mamy również przyciski Favourites, Stop i Play.


Dane techniczne NAIM Uniti Nova

 Wejścia audio

 
 Tuner DAB/FM Moduł opcjonalny DAB/FM
 Streaming audio Chromecast Built-In
Apple AirPlay
TIDAL, Spotify® Connect
Bluetooth (AptX HD)
Internet Radio, UPnP™ (streaming wysokiej rozdzielczości)
Roon Ready
 USB 2 x USB Typ A (z przodu i z tyłu)

 Wyjścia audio

 
 Analogowe 1 x stereofoniczny wzmacniacz mocy
1 x wyjście sub/pre RCA
1 x wejście słuchawkowe 3,5mm
 Multiroom audio UPnP™: może działać jako serwer nawet dla 4 odtwarzaczy sieciowych.
 Aktualizacje Aktualizacji systemu można dokonywać bezprzewodowo za pomocą aplikacji NAIM.
 Sieciowe Ethernet (10/100 Mbps), WiFi (802.11 b/g/n/ac z wbudowaną anteną)
 Certyfikaty i licencje Apple AirPlay
Chromecast Built-In
Bluetooth, AptX HD
zigbee RF4CE
Rovi, HDMI, NTFS, HFS i Wi-Fi.

 Odtwarzane formaty

 
 Formaty radia internetowego Przesyłanie strumieniowe plików formatowanych w Windows Media, MP3, ACC, OGG Vorbis oraz MMS
 Radio internetowe vTuner premium
 Formaty plików audio WAV - do 32bitów/384kHz
FLAC i AIFF - do 24bitów/384kHz
ALAC (Apple Lossless) - do 24bitów/384kHz
MP3 - do 48kHz, 320kbit (16 bitów)
AAC - do 48kHz, 320kbit (16 bitów)
OGG i WMA - do 48kHz (16 bitów)
DSD - 64 i 128Fs

 Parametry fizyczne

 
 Moc wzmacniacza audio 80 Watt na kanał przy 8 Ω
 Zasilanie 115V, 230V; 50 lub 60Hz
 Pobór mocy Typowe zużycie: 140 Watt
Tryb czuwania (standby): Głębokie uśpienie: <0,5W
 Wymiary (SxWxG) 432 x 95 x 265 mm
 Wykończenie Szczotkowane i anodyzowane aluminium
 Waga 13 kg

Złącza NAIM Uniti Nova

Złącza NAIM Uniti NovaKolumny głośnikowe FOCAL Kanta N°2

Najlepsze komponenty tworzą doskonałość

Najnowsza konstrukcja z wytwórni FOCAL to trójdrożne kolumny głośnikowe podłogowe FOCAL Kanta N°2. W kolumnach tych znajdziemy wiele innowacji, które mają przełożyć się na jak najlepszą wydajność akustyczną a tym samym jeszcze lepsze brzmienie. FOCAL Kanta N°2 przeznaczone są dla miłośników muzyki, którzy poszukują brzmienia charakteryzującego się wyjątkowym i krystalicznie czystym dźwiękiem z konstrukcji o kompaktowych rozmiarach. Rozmiar był zatem jednym z kluczowych aspektów przy ich projektowaniu, w końcu kolumny głośnikowe to część aranżacji wnętrza i raczej nie powinny zdominować pomieszczenia, w którym są postawione.

Beryllium i lniany Flax z NIC motor

Przetworniki głośnikowe jakie zastosowano w FOCAL Kanta N°2 to najnowsze rozwiązania a wytwórni FOCAL. Głośnik wysokotonowy to odwrócona kopułka z czystego berylu a nazwana IAL3. Rozwiązanie to poprawia absorpcję fal dźwiękowych przez co zmniejszają się częstotliwości rezonansowe głośnika wysokotonowego. Membrany głośników nisko i średnio-tonowych wykonane są z warstwowego lnu. Len spełnia wymagania związane z uzyskaniem niskiej masy, wysokiej sztywności oraz doskonałego tłumienia. Zapewnia to jednocześnie krystalicznie czysty i precyzyjny dźwięk. Wyprodukowana i opatentowana we Francji membrana lniana dowiódła już swojej wartości w kilku rozwiązaniach głośnikowych Focal w świecie produktów serii Home Audio oraz Car Audio.

FOCAL Beryllium

Doskonałość w każdym szczególe

Unikalne połączenie lnu i berylu nadaje brzmieniu niesamowitego ciepła i muzykalności. Jednak kluczowym elementem FOCAL Kanta N°2 jest obudowa, która zrywa z ogólnie przyjętymi normami projektowymi. Kolumny posiadają charakterystyczną konstrukcję. Przedni panel wykonany jest z modelowanego monoblokowego polimeru wysokiej gęstości (HDP): materiału, który jest zdolny do większej sztywności w porównaniu z wykorzystywanymi do tej pory obudowami z płyt MDF. Wspomniany materiał jest 70% gęstszy niż MDF, 15% sztywniejszy, a tłumienie jest zwiększone o 25%. Co więcej, monoblokowy przedni panel został również zaprojektowany w celu uniknięcia dyfrakcji dźwięku. Wszystko zostało wykonane w celu zapewnienia gładkiego i ciepłego brzmienia.

Inżynierowie FOCAL po raz kolejny zdecydowali się na technologię "Focus Time", która stała się bardzo cenna dla ich kolumn głośnikowych z najwyższej półki. Pozwala ona na usytuowanie głośników tak, aby znajdowały się w tej samej odległości od uszu słuchacza. Stąd charakterystyczna krzywizna frontowej ściany. Tylna część obudowy została wykonana z unikalnego kawałka profilowanego drewna, tak by zapewnić jeszcze większą sztywność. FOCAL Kanta N°2 oferuje również technologię Power Flow z dwoma portami bass reflex: na przednim panelu oraz z tyłu. Ogranicza to kompresję dynamiczną basu.

Warta uwagi jest również podstawa kolumn FOCAL Kanta N°2 wykonana z odlewu o nazwie Zamac. Dodaje ona charakteru całej bryle oraz posiada kształt podkreślający styl kolumny głośnikowej. Dzięki kolcom oraz podkładkom pod nie, podstawa zapewnia większą całkowitą stabilność. Ostateczne wykończenie obejmuje bardzo elegancka szklana płyta na górnej części kolumny głośnikowej oraz magnetyczne maskownice głośnika, które przypominają kształtem beret.

FOCAL Zamac

Dane techniczne kolumny głośnikowej podłogowej FOCAL Kanta N°2

 Typ konstrukcji:  3-drożna podłogowa z systemem bass reflex
 Głośnik niskotonowy:  2 x 6½” Flax z NIC motor
 Głośnik średniotonowy:  1 x 6½” Flax z zawieszeniem TMD i NIC motor
 Głośnik wysokotonowy:  1 x 1" z odwróconą kopułką IAL3 czyste Beryllium
 Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB:  35 – 40.000 Hz
 Punkt najniższej częstotliwości – 6dB:  29 Hz
 Czułość (2.83V / 1m):  91,0 dB
 Nominalna impedancja:  8 Ohms
 Minimalna impedancja:  3,1 Ohms
 Rekomendowana moc wzmacniacza:  40 – 300 Watt
 Częstotliwości podziału:  260 Hz / 2.700 Hz
 Wymiary (W x S x G):  1118 x 321 x 477 mm
 Waga:  35,0 kg


Rekomendujemy kabel głośnikowy

NAIM NAC A5

Każde ogniwo w łańcuchu systemu audio Hi-Fi jest równie ważne. Połączenie pomiędzy poszczególnymi podzespołami systemu audio, również połączenie wzmacniacza z kolumnami głośnikowymi, to kluczowy element, pozwalający na uzyskanie perfekcyjnego brzmienia. NAIM NAC A5 jest wielożyłowym kablem głośnikowym składającym się z dwóch oddzielonych przewodników. Jego konstrukcja została zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wzmacniaczami firmy NAIM i dowolnymi głośnikami, gwarantując uzyskanie optymalnych wartości: pojemności, indukcyjności i impedancji. Gorąco zachęcamy do stosowania tego kabla z wtykami głośnikowymi ustawionymi pod kątem prostym firmy NAIM, które zapewniają bezpieczne, wygodne i bardzo skuteczne połączenie. Nawet ich powlekanie było przedmiotem badań i prac rozwojowych.

Charakterystyka przewodu NAIM NAC A5

 • Dwużyłowe przewody 4 mm²
 • Konstrukcja i budowa zoptymalizowana pod kątem wzmacniaczy NAIM

NAIM NAC A5


Gwarancja FOCAL-NAIM:

 • Gwarant: FOCAL Polska FNCE S.A.
 • Okres gwarancji: 2 lata
 • Serwis centralny: ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. 22 331 55 33
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny
 • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl