.

NAIM NDX2-NAP 250 DR

( 24 opini )
 • promocja
Cena: 46 990,00 zł 58 998,00 zł 46990.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 46 990,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość zestaw
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: Zestawy audio HiFi NAIM


Odtwarzacz sieciowy audio NAIM NDX2

Dzięki najwyższej klasy parametrom, wszechstronny i otwarty na aktualizację w przyszłości odtwarzacz sieciowy audio NAIM NDX2 ucieleśnia bieżący stan wiedzy w dziedzinie strumieniowania muzyki. Szereg takich funkcji jak przekaz strumieniowy w wysokiej rozdzielczości UPnPTM, AirPlay, wbudowany Chromecast, Bluetooth (aptX HD), Spotify Connect, TIDAL, kompatybilność z Roon, radio internetowe vTuner i przekaz strumieniowy do wielu pomieszczeń (multiroom audio), a także wejścia cyfrowe i USB zapewniają wszelkie możliwości połączeń, jakie możesz chcieć posiadać.

Główny nacisk przy opracowywaniu odtwarzacza sieciowego NAIM NDX2 inżynierowie kładli jednak na parametry. Wraz z szytą na miarę platformą strumieniową NAIM, wdrożyli oni zmodernizowany przetwornik DAC i odrębne moduły analogowe. Te i wiele innych ulepszeń wobec swojego uznanego poprzednika sprawiają, że NAIM NDX2 to siła dźwięku zapewniająca wysoce immersyjną i żywą jakość odtwarzania, której nie sposób zignorować.

Technika i wykonanie

Przetwornik cyfrowo-analogowy Burr-Brown® PCM1792A pracujący obok nowej platformy strumieniowej NAIM jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań tego typu. Konstruktorzy ulepszyli parametry tego duetu jeszcze bardziej przez wdrożenie własnych filtrów cyfrowych i dodanie dyskretnego przetwornika prądowego zaraz po przetworniku DAC.

Sekcja strumieniowa NAIM NDX2 wykorzystuje najnowszą kartę sieciową NAIM, z sygnalizacją różnicową niskiego napięcia (LVDS), wysokiej prędkości o niskim poziomie szumu, by zarządzać cyfrowym sygnałem audio. Wyższa prędkość jest w stanie dekodować wszystkie formaty dźwięku HD do 32 bitów/384 kHz lub DSD128. Zamiast źródła pełniącego rolę cyfrowego sterownika czasem, nowa płyta strumieniowa NAIM odwraca sytuacje i pozwala zegarowi DAC na sterowanie przepływem danych audio. Dane są nadpróbkowane w SHARC DSP do niesamowitej dokładności 40-bitowej zanim zostaną wprowadzone do przetwornika DAC Burr-Brown.

Konstrukcja NAIM NDX2

NAIM NDX2 posiada zintegrowane zasilanie o niskim poziomie szumu ze specjalnie zaprojektowanym transformatorem toroidalnym i oddzielnymi uzwojeniami dla sekcji cyfrowej i analogowej. Tym niemniej, odtwarzacz może być uzupełniony o zewnętrzny zasilacz NAIM XPS DR lub NAIM 555 PS DR, oferując istotne zwiększenie wyrazistości i emocji sonicznych.

Podczas tworzenia NAIM NDX2, inżynierowie badali każdy szczegół, począwszy od budowy mechanicznej, wyboru komponentów i układu płyty. Wynikiem jest odtwarzacz sieciowy godny marki NAIM, o dźwięku, który jest bogaty, szczegółowy i angażujący.

Wyświetlacz NAIM NDX2

Kluczowe zalety NAIM NDX2

 • Funkcja UPnP umożliwiająca przekaz strumieniowy plików dźwiękowych o rozdzielczości do 32bit/384kHz z serwerów dyskowych NAIM Audio, urządzeń sieciowej pamięci masowej (NAS) lub jakiegokolwiek komputera domowego.
 • Obsługuje szeroki zakres formatów muzycznych: WAV, FLAC, DSD, Apple Lossless, AIFF, AAC, pliki w formacie Windows Media, M4A i MP3. Bezstratne odtwarzanie we wszystkich formatach plików.
 • Cztery wejścia cyfrowe 24bit/192kHz (S/PDIF) w celu obsługi optymalnego połączenia do źródeł zewnętrznych.
 • Kolorowy ekran o przekątnej 5" prezentujący okładkę albumu, a także informacje o utworze.
 • Wbudowany Chromecast pozwala na strumieniowanie z setek obsługiwanych aplikacji na smartfony lub tablety (192kHz).
 • Apple AirPlay - strumieniuj muzykę ze swojego urządzenia iOS lub z iTunes i Apple Music
 • Wbudowany Spotify Connect do strumieniowania milionów utworów z najbardziej popularnej usługi strumieniowej na świecie.
 • Natywne wsparcie dla usługi strumieniowej TIDAL z darmowym próbnym dostępem na 90 dni do HiFi.
 • Porty USB na panelu frontowym do odtwarzania z odtwarzacza MP3 i nośników USB (zasilanie 1.6a)
 • Pełne radio internetowe vTuner.
 • Obsługa wielu pomieszczeń (multiroom audio) i trybu imprezowego (Party Mode).
 • Aplikacja na iOS i Android NAIM Audio zapewniająca intuicyjne sterowanie systemem.
 • Połączenia Bluetooth z kodekiem aptX HD dla wysokiej jakości odtwarzania dźwięku.
 • Dzięki integracji systemu RC5, możesz sterować zgodnymi wzmacniaczami NAIM, które są podłączone do Twojego odtwarzacza sieciowego bezpośrednio z aplikacji NAIM na telefonie lub tablecie.
 • Dwukierunkowe zdalne sterowanie, zgodne z Zigbee®.
 • Gotowy na Roon - zmienia Twoją kolekcję muzyki w pięknie przedstawiony katalog zapewniając jednocześnie najwyższej jakości transmisję audio.

Dane techniczne odtwarzacza sieciowego audio NAIM NDX2

 Wejścia audio Streaming Wbudowany Chromecast, Apple AirPlay, TIDAL, Spotify® Connect, Bluetooth (AptX HD), radio internetowe, UPnP™ (strumieniowanie wysokiej rozdzielczości), gotowy na Roon
 USB 2 x USB typ gniazda A (z przodu i tyłu, zasilanie 1.6 A)
 Cyfrowe (S/PDIF) 2 x optyczne TOSLink (do 24bit/96khz)
1 x koncentryczne RCA (do 24bit/192kHz, DoP 64Fs)
1 x koncentryczne BNC (do 24bit/192kHz, DoP 64Fs)
 Wyjścia audio Analogowe 1 x RCA para 1 x 5-stykowe DIN
 Złącza Aktualizacje Zaktualizuj system bezprzewodowo poprzez aplikację NAIM
 Sieciowe Ethernet (10/100Mbps), WiFi (802.11 b/g/n/ac z zewnętrzny antenami)
 Odtwarzane formaty Multiroom Przekaz strumieniowy w trybie imprezowym: Synchronizacja do sześciu produktów NAIM i kontrola za pomocą aplikacji NAIM
 Formaty radia internetowego Zawartość formatu Windows Media, MP3, ACC, strumienie OGG Vorbis i MMS
 Radio internetowe vTuner premium 5*
 Formaty plików audio WAV - do 32bits/384kHz FLAC i AIFF - do 24bit/384kHz
ALAC (Apple Lossless) - do 24bit/384kHz MP3 - do 48kHz, 320kbit (16 bit)
AAC - do 48kHz, 320kbit (16 bit) OGG
WMA - do 48kHz (16 bit) DSD - 64 i 128Fs M4A - do 48kHz, 320kbit (16 bit)
Uwaga: Odtwarzanie bez pauz obsługiwane we wszystkich formatach.
 Wymiary (W x S x G) 87 x 432 x 314 mm
 Wykończenie Szczotkowane i anodyzowane aluminium
 Waga 10 kg
 Zasilanie 100V, 115V lub 230V; 50 lub 60Hz
 Pobór mocy Typowe użycie: 19 Watt
Tryb oczekiwania w sieci: < 2 Watt
Głębokie uśpienie: < 0.5 Watt
 Przechowywanie plików 2 x USB typ gniazda A (z przodu i tyłu - zasilanie 1.6A)
 Opakowanie zawiera Pilot Zigbee® (z akumulatorami)
kabel Power-Line Lite (tylko w Wielkiej Brytanii)
wtyczka Burndy link
5-pinowy kabel połączeniowy DIN
przejściówka BNC na RCA
Wi-Fi (x 2) i antena Bluetooth
szmatka do czyszczenia
szybki przewodnik startowy
 Kompatybilny z Power Supply 555 PS DR/ XPS / XP5 XS
 Aplikacja sterująca Aplikacja NAIM w systemach iOS i Android
 Inne 5-calowy kolorowy wyświetlacz LCD i cztery przyciski
 Pilot sterowania Zigbee® RF4CE

Złącza odtwarzacza sieciowego audio NAIM NDX2

Złącza NAIM NDX2Wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 DR

Zaledwie kilka produktów w historii HiFi może równać się potężnemu wzmacniaczowi NAIM NAP 250. Pierwszą wersję tego modelu wprowadzono do sprzedaży w 1975 roku, a jego następne wersje regularne aktualizowano zarówno estetyczne jak i techniczne. Tym sposobem NAIM NAP 250 utrzymuje się na rynku audio przez ponad trzy dekady w ścisłej czołówce wzmacniaczy mocy audio, dając niezapomniane doznania muzyczne niezliczonym miłośnikom muzyki na całym świecie. NAIM NAP 250 bezsprzecznie wpisuje się w konstrukcyjne DNA założyciela firmy NAIM Juliana Verekera, w którym sprzęt audio potrafi odtworzyć również emocje, które towarzyszą wydarzeniom muzycznym tym z koncertu jak i studia nagrań.

Nowy wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 skorzystał z wielu lat badań, w których brał udział wzmacniacz mocy NAIM NAP 500. Wiele ulepszeń opracowanych w ramach projektu serii „500” przyczyniło się do poprawy jego układu elektronicznego i podzespołów przynoszących znaczne zmiany w dźwięku. Jednakże pod tą nową technologią zachowały się wartości, które pomogły uczynić z niej ikonę prostoty, skupienia i wyjątkowych doznań muzycznych.

Technologia wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

Udoskonalenia techniczne w NAIM NAP 250 DR.

W 2015 roku wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 został poddany rewitalizacji i ponownie wprowadzony na rynek. Urządzenie uzupełniono o moduł NAIM Audio DR (Dyskrette Regulator), aby umożliwić zasilanie powiązanego z nim przedwzmacniacza NAIM Audio. W ramach rewitalizacji wprowadzono także kilka niewielkich usprawnień w niektórych podzespołach wewnętrznych i ich układzie, aby jeszcze bardziej podnieść jakość jego brzmienia.

Technologie z projektu NAIM Statement

NAIM NAP 250 zawiera teraz nowe tranzystory NA009 wprowadzone po raz pierwszy w NAIM Statement, flagowym produkcie inżynierów NAIM. Opracowywany przez ponad rok, ten kluczowy komponent został stworzony we współpracy ze specjalistycznym producentem półprzewodników, aby osiągnąć najlepszą możliwą jakość dźwięku.

Tranzystory wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

Kluczowe zalety wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

 • 80 Watt na kanał przy obciążeniu kolumnami głośnikowymi o impedancji 8Ω
 • Duży, specjalnie zaprojektowany transformator, zapewniający moc chwilową do 400 Watt

Technologia wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 DR

Wzmacniacz mocy NAIM NAP 250, podobnie jak flagowy produkt firmy NAIM, wzmacniacz NAIM NAP 500, wykorzystuje w nowej topologii układów elektronicznych poprawiony obwód masy, a także wyjątkową, antyrezonansową płytę główną. Antywibracyjne nóżki minimalizujące drgania służą do ochrony wrażliwych elementów wewnętrznych przed wibracjami i niepożądanymi zakłóceniami zewnętrznymi.

Nowy, najwyższej jakości transformator toroidalny, zapewnia moc chwilową powyżej 400 Watt. Osobne uzwojenia dostarczają prąd prostownikom z kondensatorami filtrującymi napięcie osobno dla prawego i lewego kanału. NAIM NAP 250 jest stabilny przy każdym obciążeniu i może sterować kolumnami głośnikowymi o impedancji nawet 2Ω przez długi okres czasu.


Dane techniczne NAIM NAP 250 DR

 Wejście analogowe 1 x XLR
 Impedancja wejściowa 18 kΩ
 Wzmocnienie + 29dB
 Pasmo przenoszenia (-3 dB)  3 Hz - 50 kHz
 Minimalna impedancja obciążenia
 Wyjścia głośnikowe L & R, 4mm gniazda „bananowe”
 Moc wyjściowa 80 Watt / kanał, przy obciążeniu 8Ω
 Moc chwilowa 400VA
 Zasilanie sieciowe 100V, 115V, 230V; 50 lub 60 Hz
 Pobór mocy (w stanie spoczynku) 25VA
 Wymiary (W x S x G) 87 x 432 x 314 mm
 Waga 15,8 kg

Złącza wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

Złącza wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR


Gwarancja NAIM:

 • Gwarant: FOCAL Polska FNCE S.A.
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Serwis centralny: ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. 22 331 55 33
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny
 • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl