.

NAIM NAP 250 DR

( 6 opini )
Cena: 24 999,00 zł 24999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: Wzmacniacze stereo NAIM


Opis wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

Zaledwie kilka produktów w historii HiFi może równać się potężnemu wzmacniaczowi NAIM NAP 250. Pierwszą wersję tego modelu wprowadzono do sprzedaży w 1975 roku, a jego następne wersje regularne aktualizowano zarówno estetyczne jak i techniczne. Tym sposobem NAIM NAP 250 utrzymuje się na rynku audio przez ponad trzy dekady w ścisłej czołówce wzmacniaczy mocy audio, dając niezapomniane doznania muzyczne niezliczonym miłośnikom muzyki na całym świecie. NAIM NAP 250 bezsprzecznie wpisuje się w konstrukcyjne DNA założyciela firmy NAIM Juliana Verekera, w którym sprzęt audio potrafi odtworzyć również emocje, które towarzyszą wydarzeniom muzycznym tym z koncertu jak i studia nagrań.

Nowy wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 skorzystał z wielu lat badań, w których brał udział wzmacniacz mocy NAIM NAP 500. Wiele ulepszeń opracowanych w ramach projektu serii „500” przyczyniło się do poprawy jego układu elektronicznego i podzespołów przynoszących znaczne zmiany w dźwięku. Jednakże pod tą nową technologią zachowały się wartości, które pomogły uczynić z niej ikonę prostoty, skupienia i wyjątkowych doznań muzycznych.

Technologia wzmacniacza  mocy NAIM NAP 250 DR

Udoskonalenia techniczne w NAIM NAP 250 DR.

W 2015 roku wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 został poddany rewitalizacji i ponownie wprowadzony na rynek. Urządzenie uzupełniono o moduł NAIM Audio DR (Dyskrette Regulator), aby umożliwić zasilanie powiązanego z nim przedwzmacniacza NAIM Audio. W ramach rewitalizacji wprowadzono także kilka niewielkich usprawnień w niektórych podzespołach wewnętrznych i ich układzie, aby jeszcze bardziej podnieść jakość jego brzmienia.

Technologie z projektu NAIM Statement

NAIM NAP 250 zawiera teraz nowe tranzystory NA009 wprowadzone po raz pierwszy w NAIM Statement, flagowym produkcie inżynierów NAIM. Opracowywany przez ponad rok, ten kluczowy komponent został stworzony we współpracy ze specjalistycznym producentem półprzewodników, aby osiągnąć najlepszą możliwą jakość dźwięku.

Tranzystory wzmacniacza  mocy NAIM NAP 250 DR

Kluczowe zalety wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

  • 80 Watt na kanał przy obciążeniu kolumnami głośnikowymi o impedancji 8Ω
  • Duży, specjalnie zaprojektowany transformator, zapewniający moc chwilową do 400 Watt

Technologia wzmacniacz mocy NAIM NAP 250 DR

Wzmacniacz mocy NAIM NAP 250, podobnie jak flagowy produkt firmy NAIM, wzmacniacz NAIM NAP 500, wykorzystuje w nowej topologii układów elektronicznych poprawiony obwód masy, a także wyjątkową, antyrezonansową płytę główną. Antywibracyjne nóżki minimalizujące drgania służą do ochrony wrażliwych elementów wewnętrznych przed wibracjami i niepożądanymi zakłóceniami zewnętrznymi.

Nowy, najwyższej jakości transformator toroidalny, zapewnia moc chwilową powyżej 400 Watt. Osobne uzwojenia dostarczają prąd prostownikom z kondensatorami filtrującymi napięcie osobno dla prawego i lewego kanału. NAIM NAP 250 jest stabilny przy każdym obciążeniu i może sterować kolumnami głośnikowymi o impedancji nawet 2Ω przez długi okres czasu.


Dane techniczne NAIM NAP 250 DR

 Wejście analogowe 1 x XLR
 Impedancja wejściowa 18 kΩ
 Wzmocnienie + 29dB
 Pasmo przenoszenia (-3 dB)  3 Hz - 50 kHz
 Minimalna impedancja obciążenia
 Wyjścia głośnikowe L & R, 4mm gniazda „bananowe”
 Moc wyjściowa 80 Watt / kanał, przy obciążeniu 8Ω
 Moc chwilowa 400VA
 Zasilanie sieciowe 100V, 115V, 230V; 50 lub 60 Hz
 Pobór mocy (w stanie spoczynku) 25VA
 Wymiary (W x S x G) 87 x 432 x 314 mm
 Waga 15,8 kg

Złącza wzmacniacza mocy NAIM NAP 250 DR

Złącza wzmacniacza  mocy NAIM NAP 250 DR


Gwarancja NAIM:

  • Gwarant: FOCAL Polska FNCE S.A.
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Serwis centralny: ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. 22 331 55 33
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl