.

FOCAL Sopra N°2 Carrara White

( 5 opini )
Cena: 38 499,00 zł 38499.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Kod EAN: 3544050695146

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe FOCAL Sopra


Opis konstrukcji kolumny głośnikowej FOCAL Sopra N°2

FOCAL Sopra N°2 to nowe uosobienie współczesnych kolumn głośnikowych klasy premium. Doskonale łączą one dynamikę, optymalizację przestrzeni i bogactwo harmonicznego brzmienia. FOCAL Sopra N°2 wyraźnie inauguruje nową erę dla „Premium High End”, biorąc pod uwagę nowe kryteria wydajności. Kompaktowy, nowoczesny, czysty design, charakter, ... wszystko to są kluczowe czynniki, które zapewniają doskonałą integrację z Twoim wnętrzem. Wyposażony w najlepsze przetworniki średniotonowe, jakie kiedykolwiek opracowała firma FOCAL, z technologiami NIC i TMD. FOCAL Sopra N°2 przesuwa granice reprodukcji dźwięku pod względem przejrzystości w bardzo kompaktowej obudowie, oczywiście jak na tę klasę brzmienia. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do kolumn FOCAL Utopia, która jest ekstrawagancka ze względu na swoją esencję i gdzie rozmiar nie jest żadnym ograniczeniem, FOCAL Sopra dąży do maksymalnej zwartości, aby zapewnić łatwą integrację z pomieszczeniami o rozsądnych rozmiarach. FOCAL Sopra N°2 swobodnie w integruje się w pomieszczeniach odsłuchowych od 30 m² jednocześnie jest również idealna nawet dla większych pomieszczeń 70m².

NIC Neutral Inductance Circuit

NIC - obwód o neutralnej indukcyjności, czyli stabilizacja pola magnetycznego. Od samego początku konstruowania kolumn głośnikowych inżynierowie FOCAL bardzo interesowali się obwodem magnetycznym, istotnym aspektem jednostki napędowej głośnika. Precyzja i szczegółowość odtwarzania dźwięku zależy od stabilności tego pola magnetycznego. Technologia NIC (Neutral Inductance Circuit) umożliwia sterowanie polem magnetycznym i wreszcie pozwoliła na opanowanie go w celu ograniczenia zniekształceń. Zmniejsza efekty zniekształceń i nadaje dźwiękowi bardzo wysoką rozdzielczość oraz niespotykaną dynamikę brzmienia.

Technologia NIC

FOCAL Sopra - obsesja na punkcie średnicy

Konstruktorzy FOCAL zauważyli niepożądane rezonanse, które zakłócają zawieszenie łączące membranę z koszem głośnika. Wszystkie znane już rozwiązania zwiększające właściwości tłumiące zawieszenia powodują zwiększenie masy, co w konsekwencji pogarszają reprodukcję dźwięków tegoż przetwornika. Odpowiedź nadeszła dzięki technologii stosowanej w drapaczach chmur odpornych na trzęsienia ziemi, która jest również stosowana do zawieszenia w samochodach wyścigowych. Technologia „TMD” polega na optymalizacji profilu zawieszenia, który kontroluje rezonans w celu drastycznego zmniejszenia zniekształceń i zwiększenia wierności odtwarzania basu i środkowego pasma częstotliwości akustycznych.

Moduł wysokotonowy z innowacyjnym głośnikiem berylowym

Technologia IHL

Wysokotonowy głośnik z berylu od FOCAL'a posiada niewiarygodnie lekką i niezwykle sztywną kopułkę, która zapewnia przejrzysty i dynamiczny dźwięk. Głównym ograniczeniem samego głośnika jest kompresja powietrza w komorze za nim, stąd pomysł na niezależny moduł wysokotonowy. Jednak wymóg, aby konstrukcja kolumn FOCAL Sopra była kompaktowa, oznaczał, że na sekcję basową trzeba było użyć jak największej części obudowy kolumn. To spowodowało, że konstruktorzy musieli zbadać inne opcje osadzenia głośnika wysokotonowego, co doprowadziło do opracowania systemu MPH. System „IHL” umożliwia odciążenie berylowego głośnika wysokotonowego. Tylna fala tegoż głośnika wysokotonowego jest delikatnie i stopniowo absorbowana, aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń. Dzięki takiemu rozwiązaniu reprodukcja wysokich tonów została zdefiniowana na nowo osiągając precyzję do tej pory niemożliwą do uzyskania.

Design FOCAL Sopra N°2

Design FOCAL Sopra

Kolumnę FOCAL Sopra N°2 wyprodukowano we Francji. Obudowa jej została zaprojektowana w zakładzie produkcyjnym FOCAL w Bourbon-Lancy (Burgundia, Francja) przy użyciu tego samego procesu produkcyjnego, co w przypadku flagowych FOCAL Utopia. 69-milimetrowy panel przedni wykorzystuje tę samą zasadę "Gamma Structure'', aby zapewnić bezwładność i perfekcyjne tłumienie. Jego gęstość zapewnia bezwładność niezbędną do zapewnienia stabilnego mechanicznego odniesienia dla optymalnej reprodukcji dźwięku. Wewnątrz obudowy nie ma równoległych paneli bocznych, a w dolnej części zamontowano małe rezonatory Helmholtza, aby zapobiec pionowym falom stojącym.

Jako materiał na podstawę kolumny głośnikowe FOCAL wybrał szkło, aby zapewnić sztywną postawę z podłożem, którą możemy korygować za pomocą kolców. Takie rozwiązanie umożliwia najszybszy możliwy czas propagacji fali akustycznej, eliminując w ten sposób wszystkie niepożądane efekty w części basowej.


Dane techniczne kolumny głośnikowej podłogowej FOCAL Sopra N°2

Typ konstrukcji: 3-drożna podłogowa z systemem bass reflex
Głośnik niskotonowy: 2 x 7” W
Głośnik średniotonowy: 1 x 6½” W z zawieszeniem TMD i NIC motor
Głośnik wysokotonowy: 1 x 1" z odwróconą kopułką IHL czyste Beryllium
Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB: 34 – 40.000 Hz
Punkt najniższej częstotliwości – 6dB: 28 Hz
Czułość (2.83V / 1m): 91,0 dB
Nominalna impedancja: 8 Ohms
Minimalna impedancja: 3,1 Ohms
Rekomendowana moc wzmacniacza: 40 – 300 Watt
Częstotliwości podziału: 250 Hz / 2.200 Hz
Wymiary (W x S x G): 1190 x 358 x 540 mm
Waga: 55,0 kg

Gwarancja FOCAL:

  • Gwarant: FOCAL Polska FNCE S.A.
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Serwis centralny: ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. 22 331 55 33
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl