.

FOCAL Kanta N°1 White Lacquer White Mat

( 0 opini )
Cena: 14 499,00 zł 14499.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 14 dni
Kod EAN: 3544054758700

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe FOCAL Kanta


Opis konstrukcji FOCAL Kanta N°1

Najlepsze komponenty tworzą doskonałość

Najnowsza konstrukcja z wytwórni FOCAL to trójdrożne kolumny głośnikowe podłogowe FOCAL Kanta N°2. W kolumnach tych znajdziemy wiele innowacji, które mają przełożyć się na jak najlepszą wydajność akustyczną a tym samym jeszcze lepsze brzmienie. FOCAL Kanta N°2 przeznaczone są dla miłośników muzyki, którzy poszukują brzmienia charakteryzującego się wyjątkowym i krystalicznie czystym dźwiękiem z konstrukcji o kompaktowych rozmiarach. Rozmiar był zatem jednym z kluczowych aspektów przy ich projektowaniu, w końcu kolumny głośnikowe to część aranżacji wnętrza i raczej nie powinny zdominować pomieszczenia, w którym są postawione.

Beryllium i lniany Flax z NIC motor

Przetworniki głośnikowe jakie zastosowano w FOCAL Kanta N°1 to najnowsze rozwiązania a wytwórni FOCAL. Głośnik wysokotonowy to odwrócona kopułka z czystego berylu a nazwana IAL3. Rozwiązanie to poprawia absorpcję fal dźwiękowych przez co zmniejszają się częstotliwości rezonansowe głośnika wysokotonowego. Membrana głośnika średnio-niskotonowego wykonana jest z warstwowego lnu. Len spełnia wymagania związane z uzyskaniem niskiej masy, wysokiej sztywności oraz doskonałego tłumienia. Zapewnia to jednocześnie krystalicznie czysty i precyzyjny dźwięk. Wyprodukowana i opatentowana we Francji membrana lniana dowiodła już swojej wartości w kilku rozwiązaniach głośnikowych FOCAL w świecie produktów serii Audio HiFi oraz Car Audio.

FOCAL Beryllium

Doskonałość w każdym szczególe

Unikalne połączenie lnu i berylu nadaje brzmieniu niesamowitego ciepła i muzykalności. Jednak kluczowym elementem FOCAL Kanta N°1 jest obudowa, która zrywa z ogólnie przyjętymi normami projektowymi. Kolumny posiadają charakterystyczną konstrukcję. Przedni panel wykonany jest z modelowanego monoblokowego polimeru wysokiej gęstości (HDP): materiału, który jest zdolny do większej sztywności w porównaniu z wykorzystywanymi do tej pory obudowami z płyt MDF. Wspomniany materiał jest 70% gęstszy niż MDF, 15% sztywniejszy, a tłumienie jest zwiększone o 25%. Co więcej, monoblokowy przedni panel został również zaprojektowany w celu uniknięcia dyfrakcji dźwięku. Wszystko zostało wykonane w celu zapewnienia gładkiego i ciepłego brzmienia.

Inżynierowie FOCAL po raz kolejny zdecydowali się na technologię "Focus Time", która stała się bardzo cenna dla ich kolumn głośnikowych z najwyższej półki. Pozwala ona na usytuowanie głośników tak, aby znajdowały się w tej samej odległości od uszu słuchacza. Stąd charakterystyczna krzywizna frontowej ściany. Tylna część obudowy została wykonana z unikalnego kawałka profilowanego drewna, tak by zapewnić jeszcze większą sztywność. FOCAL Kanta N°1 oferuje również technologię Power Flow z dwoma portami bass reflex: na przednim panelu oraz z tyłu. Ogranicza to kompresję dynamiczną basu.


Dane techniczne kolumny głośnikowej podłogowej FOCAL Kanta N°1

Typ konstrukcji:  2-drożna podstawkowa z systemem bass reflex
 Głośnik niskotonowy:  
 Głośnik średniotonowy:  1 x 6½” Flax z zawieszeniem TMD i NIC motor
 Głośnik wysokotonowy:  1 x 1" z odwróconą kopułką IAL3 czyste Beryllium
 Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB:  46 – 40.000 Hz
 Punkt najniższej częstotliwości – 6dB:  29 Hz
 Czułość (2.83V / 1m):  88,0 dB
 Nominalna impedancja:  8 Ohms
 Minimalna impedancja:  3,9 Ohms
 Rekomendowana moc wzmacniacza:  25 – 150 Watt
 Częstotliwości podziału:  2.400 Hz
 Wymiary (W x S x G):  422 x 234 x 391 mm
 Waga:  13,0 kg

Wersje wybarwienia FOCAL Kanta

FOCAL Kanta Black Lacquer

Black Lacquer

FOCAL Kanta Carrara White HG

Carrara White HG

FOCAL Kanta Walnut Black Lacquer

Walnut Black Lacquer

FOCAL Kanta Walnut Dark Grey Mat

Walnut Dark Grey Mat

FOCAL Kanta Walnut Ivory Mat

Walnut Ivory Mat


Gwarancja FOCAL:

  • Gwarant: FOCAL Polska FNCE S.A.
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Serwis centralny: ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. 22 331 55 33
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl