.

TRIANGLE Borea BR10 Black

( 2 opini )
Cena: 3 845,00 zł 3845.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 3660216012142

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: TRIANGLE Borea


Opis konstrukcji TRIANGLE Borea BR10

TRIANGLE Borea BR10 to Flagowy głośnik tej kolekcji, a jednocześnie najwydajniejszy jej model. Zastosowanie 8-calowych przetworników w rejestrze basowym poszerza pasmo i zwiększa obsługę mocy, zachowując jednocześnie właściwości dźwiękowe charakterystyczne dla projektu Borea. TRIANGLE Borea BR10 ma konstrukcję trójdrożną, gdzie prócz wspomnianych już 8" (21cm) głośników basowych znajdziemy 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy EFS i 6" (16cm) przetwornik średniotonowy z membraną z masy celulozowej. W zakresie niskich częstotliwości nowe 8" przetworniki basowe wykorzystują membranę z włókna szklanego w połączeniu z mocnym zawieszeniem. W rezultacie dolny zakres jest płynny, szybki i kontrolowany. Kolumna ta wprowadza nową architekturę z oddzielnym systemem zwrotnicy i podwójnym terminalem do bi-wiringu lub bi-ampingu. Charakteryzujący się wysoką czułością 92 dB, TRIANGLE Borea BR10 można łączyć z najpotężniejszymi wzmacniaczami audio na rynku. Dzięki wyjątkowej wydajności w zakresie niskich częstotliwości i dużej mocy wynoszącej 200 Watt RMS, te kolumny głośnikowe nadają się do pomieszczeń większych niż 30 m². Są również bardzo wszechstronne, można ich używać zarówno w konfiguracjach HiFi, jak i w kinie domowym.

Magnetycznie mocowane maskownice

Magnetycznie mocowane maskownice

TRIANGLE Borea łączy w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami. Mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny głośnikowej, zaś mocowanie maskownic (dołączone w standardzie) odbywa się za pomocą magnesów. Dzięki temu front kolumn pozbawionych jest jakichkolwiek zbędnych elementów (otworów i złącz), które zakłócałyby wygląd produktu.

Wysokiej jakości, podwójne porty podłączeniowe

Porty podłączeniowe

Bi-wiring pozwala na dopasowanie okablowania do wysyłanych przez wzmacniacz zakresów częstotliwości akustycznych, natomiast bi-amping pozwoli na zasilenie każdej sekcji głośników dedykowanym wzmacniaczem audio. Oczywiście można łączyć bi-amping i bi-wiring. TRIANGLE Borea BR10 wyposażony w podwójną listwę zaciskową może przyjąć kabel 4mm² lub wtyki bananowe o standardowym rozmiarze.

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Głośnik wysokotonowy EFS

Kopułka, stosowana w kolumnach TRIANGLE Borea została skonstruowana w oparciu o 1" jedwabną membranę umieszczoną w soczewce akustycznej z firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola odsłuchu akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać równą przyjemność ze słuchania muzyki. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia. Gwarantuje to większą stabilność przy wysokich poziomach głośności wzmacniacza stereo bądź amplitunera do kina domowego.

Celulozowy głośnik średniotonowy

Celulozowy głośnik średniotonowy

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii TRIANGLE Esprit EZ. Dodatkowo konstruktorzy postanowili go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami, jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone. W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w TRIANGLE Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

Niskotonowiec z włókna szklanego

Głośnik niskotonowy z włókna szklanego

Inżynierowie TRIANGLE skupiają się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie. Dotyczy to również głośników w najniższym zakresie pasma akustycznego. Dlatego właśnie zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te słyną ze znakomitych właściwości mechanicznych, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów. Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczną głośniki basowe w TRIANGLE Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej amplitudzie. Efektem tego jest perfekcyjne kontrolowanie rytmu.


Dane techniczne TRIANGLE Borea BR10

 Typ konstrukcji: Podłogowa 3 – drożna z bass-reflex
 Głośnik niskotonowy: 2 x 8” Włókno szklane
 Głośnik średniotonowy: 1 x 6½” Naturalny papier celulozowy
 Głośnik wysokotonowy: 1 x 1” EFS (Efficient Flow System)
 Skuteczność: (dB/W/m) 92,0 dB
 Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 30 – 22.000 Hz
 Moc ciągła RMS 200 Watt
 Impedancja nominalna: 8 Ω
 Impedancja minimalna: 3 Ω
 Wymiary (W x S x G): 1145 x 245 x 380 mm
 Waga jednej sztuki: 29,5 kg

Wersje wybarwienia TRIANGLE Borea

TRIANGLE Borea Black Ash

Black Ash

TRIANGLE Borea Light Oak

Light Oak

TRIANGLE Borea Walnut

Walnut

TRIANGLE Borea White

White


Gwarancja TRIANGLE :

  • Gwarant: RAFKO Serwis ul. Handlowa 7, 15-399 Białystok, tel. 85 747 97 59
  • Okres gwarancji: 2 lata po rejestracji 5 lat
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

TRIANGLE Borea BR10 Black Ash

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl