.

TRIANGLE Borea BR09 Black

( 15 opini )
Cena: 3 495,00 zł 3495.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 3660216006011

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: TRIANGLE Borea


Opis konstrukcji TRIANGLE Borea BR09

Sztandarowa kolumna głośnikowa z serii TRIANGLE Borea. TRIANGLE Borea BR09 to 3-drożna wolnostojąca konstrukcja zaprojektowana w najczystszej tradycji audio HiFi. W obudowie o wysokości 1,1 metra producent zaimplementował technologię i know-how TRIANGLE. Trójdrożna konstrukcja rozdziela zadania akustyczne wszystkim głośnikom w pełnym zakresie częstotliwości, zapewniając precyzyjne odtwarzanie głosu i głębokiego, mocnego basu przy jednoczesnym zachowaniu szerokiej sceny dźwiękowej. TRIANGLE Borea BR09 zapewnia brzmienie podobne do tego z najbardziej zaawansowanych systemów. Trzy 16-centymetrowe przetworniki basowe działają w dużej obudowie typu „bass-reflex”, umożliwiając tym samym obniżenie pasma przenoszenia do 35Hz. Dzięki dostarczaniu mocnych niższych częstotliwości i dużej mocy ta kolumna głośnikowa nadaje się do większych pomieszczeń (ponad 30 m² powierzchni).

Magnetycznie mocowane maskownice

Magnetycznie mocowane maskownice

TRIANGLE Borea łączy w sobie klasyczny wygląd z nowoczesnymi rozwiązaniami. Mocowanie głośników realizowane jest bez widocznych śrub na zewnątrz kolumny głośnikowej, zaś mocowanie maskownic (dołączone w standardzie) odbywa się za pomocą magnesów. Dzięki temu front kolumn pozbawionych jest jakichkolwiek zbędnych elementów (otworów i złącz), które zakłócałyby wygląd produktu.

Wysokiej jakości porty podłączeniowe

Porty podłączeniowe

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Głośnik wysokotonowy EFS

Kopułka, stosowana w kolumnach TRIANGLE Borea została skonstruowana w oparciu o 1" jedwabną membranę umieszczoną w soczewce akustycznej z firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola odsłuchu akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać równą przyjemność ze słuchania muzyki. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia. Gwarantuje to większą stabilność przy wysokich poziomach głośności wzmacniacza stereo bądź amplitunera do kina domowego.

Celulozowy głośnik średniotonowy

Celulozowy głośnik średniotonowy

Głośnik średniotonowy został przeniesiony wprost z droższej linii TRIANGLE Esprit EZ. Dodatkowo konstruktorzy postanowili go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami, jest to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone. W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w TRIANGLE Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

Niskotonowiec z włókna szklanego

Głośnik niskotonowy z włókna szklanego

Inżynierowie TRIANGLE skupiają się na tworzeniu przetworników, które grają szybko i precyzyjnie. Dotyczy to również głośników w najniższym zakresie pasma akustycznego. Dlatego właśnie zdecydowano o użyciu membran z włókna szklanego. Te słyną ze znakomitych właściwości mechanicznych, które pozwalają na oddanie nawet największych uderzeń niskotonowych bez wpływu na przetwarzanie średnich tonów. Aby zapewnić właściwą skuteczność akustyczną głośniki basowe w TRIANGLE Borea wyposażono w przewymiarowane magnesy zdolne do bardzo szybkiego oddania impulsu o nawet największej. Efektem tego jest perfekcyjne kontrolowanie rytmu.


Dane techniczne TRIANGLE Borea BR09

Typ konstrukcji: Podłogowa 3 – drożna z bass-reflex
Głośnik niskotonowy: 3 x 6½” Włókno szklane
Głośnik średniotonowy: 1 x 6½” Naturalny papier celulozowy
Głośnik wysokotonowy: 1 x 1” EFS (Efficient Flow System)
Skuteczność: (dB/W/m) 92,5 dB
Pasmo przenoszenia (+/- 3dB) 35 – 22.000 Hz
Moc ciągła RMS 170 Watt
Impedancja nominalna: 8 Ω
Impedancja minimalna: 3,3 Ω
Wymiary (W x S x G): 1095 x 206 x 314 mm
Waga jednej sztuki: 21,8 kg

Wersje wybarwienia TRIANGLE Borea

TRIANGLE Borea Black Ash

Black Ash

TRIANGLE Borea Light Oak

Light Oak

TRIANGLE Borea Walnut

Walnut

TRIANGLE Borea White

White


Gwarancja TRIANGLE :

  • Gwarant: RAFKO Serwis ul. Handlowa 7, 15-399 Białystok, tel. 85 747 97 59
  • Okres gwarancji: 2 lata po rejestracji 5 lat
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl