.

TEAC UD-701N Silver

( 12 opini )
Cena: 14 299,00 zł 14299.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 4 dni
Kod EAN: 4907034223671

Opis produktu

Zobacz inne odtwarzacze sieciowe TEAC


Opis przedwzmacniacza z odtwarzaczem sieciowym
TEAC UD-701N

W TEAC UD-701N dzięki zaawansowanym funkcjom USB DAC będącym podstawą konstrukcji, odtwarzacz sieciowy, przedwzmacniacz analogowy, wzmacniacz słuchawkowy i różne inne funkcje zostały połączone na najwyższym poziomie. Ten flagowy produkt TEAC z nowo opracowanym dyskretnym przetwornikiem cyfrowo-analogowym TEAC ΔΣ (Delta Sigma) osiągnął nowy poziom. Jako przetwornik cyfrowo-analogowy USB i odtwarzacz sieciowy obsługuje DSD 22,5 MHz i PCM 384 kHz/32-bity. Dzięki nowo opracowanemu dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu TEAC ΔΣ wszystkie sygnały cyfrowe są konwertowane na sygnały analogowe o wysokiej jakości dźwięku. Można go nie tylko wykorzystać do wszelkiego rodzaju odtwarzania cyfrowego, od systemów skupionych na komputerach PC lub Mac po systemy serwerów audio korzystających z NAS i odtwarzania strumieniowego, ale może również pełnić kluczową rolę w systemach jako przedwzmacniacz z wejściami analogowymi i cyfrowymi. TEAC UD-701N to wszechstronne urządzenie, które elastycznie obsługuje nowe style słuchania w nowej epoce. Oprócz umożliwienia słuchania przez kolumny głośnikowe w połączeniu ze wzmacniaczem mocy, obsługuje także zbalansowane wyjście słuchawkowe za pomocą 4-pinowego gniazda XLR.

Nowy, dyskretny przetwornik DAC TEAC ΔΣ (Delta Sigma)

Zamiast używać generycznego układu DAC, TEAC opracował dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma) składający się z dyskretnych obwodów, które wykorzystują układy FPGA zawierające opracowane przez konstruktorów oryginalne algorytmy. Sygnały analogowe są wysyłane z wysoką jakością dźwięku, a sygnały DSD bez wpływu na ich pierwotny kształt. Sygnały PCM są przesyłane po przepuszczeniu przez modulator ΔΣ i konwersji na sygnały 1-bitowe. Tak szerokie i idealnie czyste pola dźwiękowe, które można zrealizować właśnie dzięki dyskretnej konstrukcji, to szczytowe osiągnięcie TEAC. Dzięki dyskretnemu przetwornikowi cyfrowo-analogowemu TEAC ΔΣ możliwe jest odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM.

Struktura dual mono

W całym urządzeniu zastosowano strukturę dual mono, od obwodu mocy z niezależnymi transformatorami toroidalnymi z rdzeniem lewym i prawym, po sekcję przetwornika cyfrowo-analogowego i analogowy stopień wyjściowy. Ta podwójna struktura, która ma kompletne obwody mono dla każdego z dwóch kanałów, zapobiega zakłóceniom między lewym i prawym kanałem, umożliwiając realizację bogatej ekspresji muzycznej, która odtwarza poczucie przestrzeni i wymiaru.

W pełni zbalansowana transmisja na każdym etapie

W pełni zbalansowana transmisja zarówno lewego, jak i prawego analogowego sygnału wyjściowego po konwersji C/A przez końcowy stopień wyjściowy w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy stosunku sygnału do szumu i poprawy zakresu dynamiki. Sygnały są przesyłane w czystszym stanie bez utraty poczucia przestrzeni, które mają źródła dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

Cztery transformatory z rdzeniem toroidalnym o dużej pojemności

Oprócz 2 transformatorów z rdzeniem toroidalnym dla niezależnych sygnałów analogowych lewego i prawego kanału, oddzielne transformatory z rdzeniem toroidalnym są również używane zarówno w module sieciowym, jak i w sekcji sterowania cyfrowego. Do modułu sieciowego dostarczana jest stabilna energia elektryczna, która wymaga zaawansowanego przetwarzania, poprzez wzmocnienie zasilania sekcji modułu sieciowego zasilaniem liniowym.

Analogowy przedwzmacniacz z 2 wejściami liniowymi RCA/XLR i 4 wejściami cyfrowymi

TEAC UD-701N to nie tylko odtwarzacz sieciowy / DAC USB, który wykorzystuje dwa zestawy koncentrycznych i optycznych wejść cyfrowych, ale również może służyć jako wysokiej jakości przedwzmacniacz analogowy. Wykorzystując dodatkowe analogowe wejścia audio RCA i XLR, które umożliwiają użytkownikom podłączenie konwencjonalnych, analogowych źródeł dźwięku. TEAC-QVCS (Quad Volume Control System) to regulator głośności wzmacniacza o zmiennym wzmocnieniu z czterema niezależnymi obwodami dla lewego, prawego, dodatniego i ujemnego (L+, L−, R+ i R−). Sprawia, że ścieżka sygnału jest możliwie najkrótsza, co zapobiega degradacji sygnałów audio spowodowanej przeciągnięciem ich przez długie ścieżki sygnałowe. Poziom głośności można regulować w bardzo precyzyjnych odstępach co 0,5 dB.

Udoskonalone obwody bufora wyjścia prądowego TEAC-HCLD2

TEAC-HCLD2 to udoskonalone wersje obwodów TEAC dla bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD (TEAC High Current Line Driver). Podnoszą one aktualne możliwości transmisji, które są niezwykle istotne w analogowych obwodach wyjściowych. Każdy kanał ma dodatnią i ujemną strukturę dwuobwodową ze wzmacniaczami z buforem diamentowym, które mają możliwość przenoszenia prądu o wysokim napięciu. Zasilanie jest różne dla wyjścia zbalansowanego i równoległe dla wyjścia niezbalansowanego. Dzięki większym możliwościom zasilania prądem sygnał przesyłany jest bez uszczerbku na dynamice.

Wzmacniacz słuchawkowy XLR, który można przełączać między zbalansowaną a aktywną masą

W dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym zastosowano łącznie cztery bufory diamentowe, po jednym w każdym: lewym, prawym, dodatnim i ujemnym obwodzie, umożliwiając podłączenie słuchawek z napędem zbalansowanym. Podczas pracy w trybie pojedynczej końcówki, zasilając wzmacniacze równolegle, mogą one zapewnić mocniejsze wysterowanie niż zwykłe wzmacniacze słuchawkowe z jedną końcówką. Umożliwia to wykorzystanie potencjału wielu typów słuchawek, w tym słuchawek o wysokiej impedancji 600 Ω.
Uziemienie aktywne to metoda napędu, oparta na zasadach połączenia balansowego, która zbliża się do 0 V poprzez połączenie złącza COLD z masą i wymuszenie uziemienia za pomocą obwodu wzmacniacza. Nie tylko zapewnia to lepsze uziemienie niż przy użyciu zwykłego uziemienia, ale można również wytłumić wpływ zakłóceń pochodzącego z zasilania. Obniżając poziom zakłóceń, możemy spodziewać się pogłębienia ciszy, co pozwoli na bardziej intymne odczucie oddechu artystów i faktury dźwięków.

Pełny dekoder MQA, który obsługuje również wejścia cyfrowe

MQA (Master Quality Authenticated) to wysokiej jakości kodek audio, który umożliwia odtwarzanie na tym samym poziomie jakości, co studyjne urządzenia masterujące. TEAC UD-701N jest wyposażony w dekoder MQA, który kontroluje przebiegi poddane konwersji C/A z dokładnością do 5 ms w celu uzyskania przebiegów analogowych, które są wierne oryginalnym nagraniom. Odtwarzany dźwięk, który dla ludzkiego ucha wydaje się oryginalny, można uzyskać poprzez znaczne zmniejszenie „rozmycia dźwięku”, które pojawia, gdy dźwięki zaczynają się nagle i w innych przypadkach, gdy różnice w ciśnieniu dźwięku są ekstremalne. Ten dekoder, oprócz odtwarzania plików i sieci, pozwala dekodować dane MQA z wejść cyfrowych. Odtwarzanie płyt CD MQA jest możliwe po podłączeniu wyjścia cyfrowego odtwarzacza CD do TEAC UD-701N.

Konwersja w górę

Funkcja konwersji w górę wykorzystuje technologię RDOT-NEO (Refined Digital Output Technology NEO) do płynnego wzmacniania cyfrowych sygnałów audio PCM i konwersji ich częstotliwości próbkowania 2, 4 lub 8 razy (maksymalnie 384 kHz). RDOT wykorzystuje analogową metodę interpolacji z wykorzystaniem logiki fluencji. Jest to technologia opracowana w celu umożliwienia odtwarzania częstotliwości wyższych niż 20 kHz, które są tracone przez sygnały cyfrowe 44,1 kHz/48 kHz. Na podstawie odczytanych informacji generowane są analogiczne dane pomiędzy próbkami przebiegu, co również skutkuje danymi powyżej 20 kHz.

Odbiornik Bluetooth® obsługuje LDAC, aptX™ HD i inne formaty transmisji o wysokiej rozdzielczości

Oprócz kodeków LDAC™ i LHDC, które mogą przesyłać dane audio w jakości uważanej za wysoką rozdzielczość (96kHz/24-bit), obsługiwany jest również Qualcomm® aptX™ HD, który umożliwia transmisję sygnałów 48kHz/24-bity. Oczywiście obsługiwane są również popularne kodeki AAC, Qualcomm® aptX™ i SBC, dzięki czemu można z łatwością cieszyć się wysokiej jakości bezprzewodowym odtwarzaniem ze smartfonów i cyfrowych odtwarzaczy audio.

Obsługa popularnych i wygodnych usług sieciowych, w tym OpenHome i Roon Ready

TEAC UD-701N może współpracować ze wspólnymi aplikacjami sterującymi obsługującymi OpenHome. TEAC UD-701N pozwala zarządzać listami odtwarzania za pomocą aplikacji TEAC HR Streamer i innych aplikacji sterujących OpenHome. Obsługiwane jest również odtwarzanie bez przerw (gapless). Ponadto urządzenie jest przygotowane do współpracy z aplikacją Roon, która dostarcza prokotuł RAAT (Roon Advanced Audio Transport). Można korzystać z takich funkcji, jak odtwarzanie dźwięku wysokiej jakości, łatwa i wygodna obsługa za pomocą aplikacji oraz zsynchronizowane odtwarzanie w wielu pomieszczeniach.

Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)

Ta konstrukcja TEAC współpracuje ze Spotify Connect, Tidal i Qobuz, które są sieciowymi usługami strumieniowania muzyki, umożliwiającymi słuchanie nagrań w bezstratnej jakości CD (44,1 kHz/16-bitów).
* Tidal Connect zostanie dodany w aktualizacji oprogramowania sprzętowego udostępnionej po wydaniu produktu.

Technologia transferu Bulk Pet USB zapewnia stabilną transmisję danych

Podczas przesyłania dużych ilości danych cyfrowych za pomocą kabla USB ze źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości powstają duże niespójności w obciążeniu przetwarzania zarówno komputera wysyłającego, jak i odbierającego przetwornika cyfrowo-analogowego USB. Ponadto mogą występować zaniki dźwięku i inne problemy. Korzystając z technologii przesyłania Bulk Pet USB, ta sama ilość danych jest przesyłana ze stałą prędkością, wyrównując obciążenia przetwarzania po obu stronach i zapewniając stabilną transmisję danych. Ponieważ zmiany warunków obciążenia komputera mogą również wpływać na jakość dźwięku, można wybrać jeden z czterech wstępnie ustawionych trybów transmisji, aby wybrać preferowaną jakość dźwięku.

Cechy konstrukcyjne zapobiegające wibracjom

Do utrzymania transformatorów, które mogą łatwo powodować drgania, zastosowano pływającą konstrukcję, odizolowaną od dolnego panelu. Długości wszystkich żeberek bocznych paneli, które służą do rozpraszania ciepła, zostały również dostosowane tak, aby zapobiec generowaniu wibracji. Oprócz użycia minimalnej liczby śrub mocujących płytkę drukowaną, oryginalne nóżki TEAC, które wykorzystują nowy mechanizm, aby zapewnić luz w miejscu styku z dolnym panelem, służą do dokładnego tłumienia wibracji, które wpływają na jakość dźwięku.

TEAC HR Audio Player, obsługuje odtwarzanie DSD 22,5 MHz

To bezpłatne, dedykowane oprogramowanie może być używane do łatwego odtwarzania materiałów źródłowych 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM, które reprezentują nową generację źródeł dźwięku o wysokiej rozdzielczości, z komputerów z systemami operacyjnymi Windows i iOS. Uruchamiając oprogramowanie i wybierając TEAC UD-701N podłączony kablem USB, cyfrowe dane audio mogą być przesyłane w optymalnych warunkach. Oprogramowanie jest przeznaczone do użytku z tym modelem i nie ma powodów, aby martwić się o problemy, które często występują w ustawieniach audio USB, w tym „brak dźwięku wyprowadzanego nawet po rozpoznaniu przetwornika DAC USB” i „konwersja dźwięku w dół, gdy to jest wyjście.”

TEAC HR Streamer umożliwia odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości ze smartfonów i tabletów,

TEAC HR Streamer to aplikacja do sterowania siecią naszego własnego projektu, która obsługuje Open Home. Dzięki możliwości tworzenia bibliotek poprzez wczytywanie danych graficznych i znaczników muzycznych utworów przechowywanych na serwerze NAS, możliwe jest intuicyjne i szybkie wybieranie utworów. Możesz wybierać utwory i dodawać je do list odtwarzania swobodnie przechodząc między usługami w chmurze i sieciami lokalnymi, włączając w to materiał audio przechowywany na nośnikach NAS i flash USB, a także źródła FLAC i MQA z sieciowych serwisów Tidal i Qobuz. TEAC HR Streamer może być używany na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Aplikacja TEAC

Kluczowe zalety TEAC UD-701N

 • Nowo opracowany dyskretny przetwornik cyfrowo-analogowy TEAC ΔΣ (Delta Sigma)
 • Dual mono, w pełni zbalansowana struktura obwodu zapewnia doskonałą separację kanałów
 • Odtwarzanie materiału 22,5 MHz DSD i 384 kHz/32-bit PCM (USB DAC i odtwarzacz sieciowy)
 • Przedwzmacniacz z 4 wejściami cyfrowymi i dwiema parami wejść liniowych RCA/XLR
 • 4-pinowy wzmacniacz słuchawkowy XLR (zbalansowany / aktywna masa)
 • Dekoder MQA, obsługujący również wejścia cyfrowe odtwarzacza CD
 • Konwersja w górę do częstotliwości próbkowania 2/4/8× za pomocą RDOT-NEO
 • Odbiornik Bluetooth® obsługuje kodeki LDAC, aptX™ HD i inne kodeki wysokiej rozdzielczości
 • Zgodny ze standardami OpenHome i obsługuje Roon Ready
 • Obsługuje Spotify Connect, Tidal, Qobuz i TuneIn (radio internetowe)
 • Unikalne obwody bufora wyjściowego o wzmocnionym prądzie TEAC-HCLD2
 • Obwody przedwzmacniacza analogowego o wysokiej rozdzielczości z wykorzystaniem TEAC-QVCS
 • Dedykowana końcówka mocy: TEAC AP-701

Dane techniczne TEAC UD-701N

 Pasmo przenoszenia (+1dB/–5dB): 5 Hz do 80 000 Hz
 Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,002%
 Stosunek sygnału do szumu: 108 dB
 Sekcja DAC: DAC TEAC ΔΣ Dyskretny DAC × 2
 Konwersja w górę: 2xFs / 4xFs / 8xFs (maksymalnie 384 kHz)
 Zbalansowane analogowe wejścia audio: XLR x1 para
 Impedancja wejściowa XLR: 50 kΩ
 Maksymalny poziom wejściowy XLR: 5 Vrms
 Niezbalansowane analogowe wejścia audio: RCA (pozłacany) x1 para
 Impedancja wejściowa RCA: 25 kΩ
 Maksymalny poziom wejściowy RCA: 2,5 Vrms
 Wejście USB: Typ B x1 (zgodne z USB2.0)
 Obsługiwane formaty USB:  
 – PCM 16/24/32bit 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192k / 352,8k / 384kHz
 – DSD 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz
 Cyfrowe wejście Coaxial: RCA (pozłacany) x2 pary
 Poziom wejściowy Coaxial: 0.5Vp-p
 Impedancja wejściowa Coaxial: 75Ω
 Obsługiwane formaty Coaxial:  
 – PCM 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
 – DSD 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)
 Cyfrowe wejście Optical: TOSLINK x2 pary
 Poziom wejściowy Optical: –24,0 do –14,5dBm szczyt
 Obsługiwane formaty Optical:  
 – PCM 16/24bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz
 – DSD 2,8 MHz (176,4 kHz/24-bitowy format DoP)
 Wejście ETHERNET: Złącze RJ-45 × 1 (1000Base-T)
 Obsługiwane formaty ETHERNET:  
 – PCM 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
 – DSD 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
 – PCM bezstratny FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
 – DSD bezstratny DSF, DSDIFF (DFF), DoP
 Nośniki flash USB: USB typu A x2 (przód x1, tył x1, zgodne z USB2.0)
 Obsługiwany system plików flash USB: FAT32, exFAT i pojedyncza partycja NTFS
 Obsługiwany format pliku flash USB:  
 – PCM 16/24/32bit 32k / 44,1k / 48k / 88,2k / 96k / 176,4k / 192kHz / 352,8k / 384kHz (stereo)
 – DSD 2,8 M / 5,6 M / 11,2 M / 22,5 MHz (stereo)
 – PCM bezstratny FLAC Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MQA
 – DSD bezstratny DSF, DSDIFF (DFF), DoP
 Bluetooth®: Wersja 4.2
 Klasa wyjściowa Bluetooth®: Class2 (zasięg 10m)
 Obsługiwany profil Bluetooth®: A2DP, AVRCP
 Obsługiwany kodek Bluetooth®: A2DP LDAC, LHDC, AAC, SBC, dźwięk Qualcomm®aptX™/dźwięk HD
 Ochrona treści Bluetooth®: SCMS-T
 Liczba zapisanych parowań Bluetooth®: Maksymalnie 8
 Zbalansowane wejście audio XLR (pozłacane piny) x1 para
 Impedancja wyjściowa XLR: 220 Ω
 Ustawienia poziomu wyjściowego XLR: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
 Maksymalny poziom wyjściowy XLR: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
4.0 Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
12 Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, zmienna)
 Niezbalansowane wejście audio RCA (pozłacany) x1 para
 Impedancja wyjściowa RCA: 180 Ω
 Ustawienia poziomu wyjściowego RCA: do wyboru Stały (0dB), Stały (+6dB), Zmienny lub Wyłączony
 Maksymalny poziom wyjściowy RCA: 2,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, stałe przy 0 dB)
4.0 Vrms (1kHz, pełna skala, obciążenie 10kΩ, stałe przy +6dB)
6,0 Vrms (1 kHz, pełna skala, obciążenie 10 kΩ, zmienna)
 Słuchawkowe wejście zbalansowane 4-stykowe XLR x1
 Moc wyjścia słuchawkowego zbalansowane 700 mW + 700 mW (obciążenie 32 Ω)
 Słuchawkowe wejście niezbalansowane Jack 6,3 mm (złota płytka) x1
 Moc wyjścia słuchawkowego niezbalansowane 500 mW + 500 mW (32 Ω × 1 obciążone)
 Obsługiwana impedancja 16 do 600 Ω
 Zasilanie: AC230V, 50Hz
 Pobór prądu: 40 Watt
 Pobór prądu w trybie czuwania: 0,4 Watt
 Wymiary (SxWxG): 444 × 111 × 334
 Waga: 11,8 kg

Złącza TEAC UD-701N

Złącza TEAC UD-701N


Gwarancja TEAC:

 • Gwarant: DSV Spółka Jawna
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Serwis centralny: ul. Boh. Getta. Warsz. 18, 81-609 Gdynia, tel: 58 624 34 67
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski poprzez sieć autoryzowanych serwisów.

TEAC Reference 700

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl