.

REVIVAL AUDIO Sprint 4 Walnut

( 1 opini )
Cena: 4 395,00 zł 4395.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 3760370270065

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośniowe REVIVAL AUDIO


Opis konstrukcji REVIVAL AUDIO Sprint 4

To 100% oryginalna innowacja.

2½ drożne kolumny głośnikowe REVIVAL AUDIO Sprint 4 czerpią z zaawansowanych technologii serii Atalante. W konstrukcji tej konstruktorzy zastosowali 28 mm przetwornik wysokotonowy z miękką kopułka RASC z wykorzystaniem opatentowanej technologii ARID (Anti-Reflection Inner Dome). Dzięki specjalnie zaprojektowanej tylnej komorze wysokotonowej, głośnik ten jest w stanie absorbować do 95% niekorzystnego rezonansu własnego, co znacząco wspiera jakość wydobywającego się dźwięku, niezależnie czy jego źródłem jest gramofon czy tak popularny w XXI wieku odtwarzacz streamingowy.

REVIVAL AUDIO Sprint 4 zawiera także dwa 7-calowe przetworniki średnio-niskotonowe BSC (Basalt Sandwich Construction), których konstrukcja zapewnia doskonały balans między sztywnością przetwornika a jego relatywnie niewielką masą własną. Dzięki temu te kolumny głośnikowe zapewniają dużą szybkość z zachowaniem gładkości przekazu, a zarazem bardzo dobrą kontrolą basu.

Elytronowy przedni panel jest oryginalną inwencją REVIVAL AUDIO, której zastosowanie poprzedzone było wielogodzinnymi i licznymi symulacjami. Konstruktorzy tych kolumn są przekonani, że tak doskonała precyzja dźwięku nie była nigdy oferowana na rynku audio w konstrukcjach na tym pułapie cenowym i prawdopodobnie nie będzie oferowana, chyba, że zostanie wprost skopiowana z konstrukcji REVIVAL AUDIO. Jednym z celów REVIVAL AUDIO jest bowiem wytyczanie technologicznych trendów w przemyśle głośnikowym oferującym precyzję, w którą będzie trudno uwierzyć, chyba że się jej doświadczy słuchając. Elytronowy Panel Przedni zapewnia doskonałą kontrolę kierunkowości, a także optymalizację dyfrakcji. Konstrukcja Elytronowego panelu w kolumnach głośnikowych REVIVAL AUDIO Sprint 4 daje możliwość przymocowania lub jego zdjęcia, a także specjalnie zaprojektowanych magnetycznych maskownic, które mogę być łatwo zdejmowane i zakładane od tyłu tegoż panelu, tak by zapewnić najlepsze wrażenia odsłuchowe i wizualne.

Asymetryczny kształt panelu i specjalnie dobrane krzywizny konstrukcji wspierają propagację wyższych częstotliwości, co doskonale odzwierciedlają pomiary. Ten specjalnie dobrany kształt ponadto znacząco optymalizuje propagację, także średnich i niższych tonów eliminując niekorzystny rezonans płyty MDF, z której wykonana jest obudowa kolumn. Tak specjalnie zaprojektowany i wykonany pod kątem sztywności panel, zapewnia właściwe usztywnienie całej konstrukcji głośnikowej co wpływa na uzyskanie bardziej czystego, krystalicznego, ale przede wszystkim naturalnego przekazu nawet przy zestawianiu kolumn REVIVAL AUDIO serii Sprint w systemach z różną elektroniką czy źródłami. W efekcie otrzymujemy bardziej precyzyjny, pozbawiony negatywnych wpływów zewnętrznych, dźwięk.

Przetworniki w REVIVAL AUDIO Sprint 4

7-calowy basaltowy przetwornik wykonany w technologii sandwich BSC

BSC – Basalt Sandwich Construction to zdecydowanie wyjątkowa pod każdym względem dźwiękowym i wizualnym konstrukcja REVIVAL AUDIO. Basalt jako surowiec jest wytwarzany z lawy wulkanicznej, która nigdy dotąd nie była używana w konstrukcjach High-End Audio. Charakteryzuje się ona podobnym co włókno szklane właściwościami, ale zapewnia większy potencjał modulacyjny. Poza tym materiał ten jest w pełni ekologiczny. Konstrukcja sandwich składa się z trzech warstw, specjalnie ukształtowanej warstwy filcowej zaaplikowanej z tyłu basaltowej membrany oraz polimerowego kleju łączącego warstwy. Całość daje doskonałe rezultaty w zakresie tłumienia. Dzięki tak skonstruowanej membranie, przetwornik jest wystarczająco sztywny, ale też lekki. Konstrukcja ta zapewnia ponadto duży potencjał w zakresie responsywności i kontroli basu.

2,8 cm tweeter RASC z miękką kopułką gwarancją detalicznego przekazu.

Wysokotonówka REVIVAL AUDIO z powodzeniem aspiruje do miana ikonicznej. 28 mm tweeter z miękką kopułką został pokryty materiałem wykonanym wg. sekretnej receptury oraz wbudowany w wewnętrzną kopułę, która tłumi ponad 95% rezonansów własnych. Jest to autorski projekt opatentowanej technologii ARID (Anti Reflection Inner Dome). Jej asymetryczne zawieszenie zapewnia bardziej linearne, wolne od rezonansów ujście fal dźwiękowych z kopułki ze znacznie bardziej wielokierunkową propagacją. W głośniku tym został zastosowany potężny magnes ferrytowy, który jest zaprojektowany z dość dużym zapasem, tak by zapewnić jego wydajność i efektywność gwarantującą skuteczność na poziomie 91 dB. Tylna komora przetwornika wykonana w technologii zapewniającej doskonałe tłumienie i brak rezonansów, została wyposażona w ustrukturalizowane asymetryczne prążki, zapewniające tłumienie i rezonans na poziomie 560 Hz.

2,5 drożna zwrotnica zaprojektowana by perfekcyjnie działać przez lata.

Zwrotnica REVIVAL AUDIO Sprint 4

Inżynierowie REVIVAL AUDIO zestrajają zwrotnice ręcznie poprzez instalację komponentów na płytce drukowanej, a następnie dokonują serii pomiarów. W kolejnym kroku przez wiele godzin prowadzą odsłuchy, a kiedy uzyskują satysfakcjonujący rezultat dźwiękowy, po raz kolejny dokonują pomiarów, by sprawdzić czy obrany kierunek jest słuszny. Specjalnie zaprojektowana 2½ drożna zwrotnica dla kolumn REVIVAL AUDIO Sprint 4 maksymalizuje i optymalizuje wykorzystanie dwóch przetworników 7 calowych BSC dla uzyskania najlepszego dźwięku w zakresie średnicy pasma oraz jego dolnych rejestrów, a w tym efektywnego i namacalnego basu. Aby konstrukcje 2½ drożne można nazwać udanymi niezbędne jest m.in. duże doświadczenie ich twórców. Tak jest właśnie z Danielem Emontsem (CTO Revial Audio), który zajmując się projektowaniem od 40 lat, a zwykł mawiać iż: „Pomiary definiują dobrą zwrotnicę, jednakże jedynie jej ręczne zestrajanie poparte odsłuchową empiryką wyróżniają tę wybitnością na tle innych dobrych”.


Dane techniczne REVIVAL AUDIO Sprint 4

 Typ konstrukcji: 2½ - drożna kolumna głośnikowa podłogowa
 Głośnik wysokotonowy: 1 x 2,8 cm z miękką kopułką ARID (Anti Reflection Inner Dome)
 Głośnik średnio-niskotonowy: 1 x 18,0 cm BSC (Basalt Sandwich Construction)
 Głośnik niskotonowy: 1 x 18,0 cm BSC (Basalt Sandwich Construction)
 Pasmo przenoszenia (+/- 3dB): 45 – 22 000 Hz (-3dB)
 Skuteczność: (2.83V/1m)
 Impedancja nominalna: 4 Ω
 Impedancja minimalna: 3,8 Ω (200 Hz)
 Częstotliwości podziału: LF/MF: 1,6 kHz
MF/HF: 2,2 kHz
 Rekomendowana moc wzmacniacza: 30 – 180 Watt
 Rekomendowana wielkość pomieszczenia: 30 – 60 m²
 Wymiary (W x S x G): 1060 x 213 x 307 mm
 Waga: 20,6 kg

Gwarancja REVIVAL AUDIO:

  • Gwarant: TRIMEX Poland Sp. z o.o.
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Serwis centralny: Aleja Krakowska 223, 02-180 Warszawa, tel. 606 553 190
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl