.

REL T9x Piano White

( 1 opini )
Cena: 7 590,00 zł 7590.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 857316005584

Opis produktu

Zobacz inne: Subwoofery REL


Opis subwoofera REL T9x

Seria REL T/x już dniu premiery postrzegana została jako ładniejsza i świeższa. Celem konstruktorów REL nie było po prostu ulepszenie znakomitych poprzedników, ale chcieli oni zaoferować fanom dobrego brzmienia jak najwięcej z najnowszej serii REL S przy mniejszym budżecie. Czeka na Ciebie szybsze, jeszcze bardziej przejrzyste brzmienie systemu audio z wyższym maksymalnym poziomem wyjściowym i jeszcze większym wpływem na całość dźwięk.

REL T9x - przemyślany, a następnie całkowicie przeprojektowany

Wielu nie zdaje sobie sprawy z intensywnego związku między jakością dźwięku a projektowaniem w firmie REL. Jakość dźwięku dla  inżynierów REL jest wszystkim, dlatego wpływa na fizyczne zmiany projektu. Konstruktorzy subwooferów REL uznając potrzebę uzyskania wyższych natężeń dźwięku, aby osiągnąć cele związane z większą płynnością i mocą, zwracają się do projektanta, który pracuje nad wymiarami, aby oszukać oko i abyśmy widzieli mniejszą, bardziej kompaktową powierzchnię, mimo że objętość obudowy wzrasta. Zastosowanie delikatnie zaokrąglonych rogów pozwoliło otrzymać mniejszą wizualną masę. Rezultat jest zarówno nowoczesny, jak i klasyczny, bez zbędnych ozdób.

Flagowa konstrukcja serii REL T/x - REL T9x

Zadaniem flagowca dowolnej serii firmy REL jest dostarczenie jak najwięcej do w sekcji basowej do systemu audio HiFi, szczególnie mocy i dynamiki, w najlepszy sposób jaki w danej serii jest możliwy. Pod tym względem REL T9x nie różni się niczym od innych konstrukcji REL, ponieważ zapewnia dobre parametry zarówno w zastosowaniach muzycznych stereo, jak i systemach kina domowego. REL T9x zapewnia jednak jeszcze większą intymność, przejrzystość i szybkość, co oznacza, że nie ma w nim kompromisów między równowagą dźwiękową mniejszych modeli.

Flagowy subwoofer REL T9x White

Innowacyjne membrany głośników niskotonowych REL T/x

Aby osiągnąć wyższą jakość dźwięku przy jeszcze lepszej kontroli, konieczne było całkowite przeprojektowanie zawieszenia głośnika. Podobnie jak zawieszenie w samochodzie sportowym, elementy te odpowiadają za dostrojenie brzmienia subwooferów. Zwiększając wielkość obudowy poprawiamy sprawność, uzyskując wyższą moc wyjściową bez konieczności zwiększenia mocy wzmacniacza audio. Mniejsze ciśnienie wewnątrz obudowy oznacza, że możemy zastosować sztywniejsze, lepiej kontrolowane zawieszenie przetwornika. Dzięki temu udało się zachować najlepsze aspekty poprzedniego projektu REL T9i, takie jak aluminiowa nakładka przeciwpyłowa, odpowiedzialna za usztywnienie lekkiej, 254 mm membrany, przy jednoczesnym prawie zerowym zwiększeniu masy. Ta poprawiona kombinacja zapewnia znacznie lepszy atak i dynamikę przy większej przejrzystości.

Solidne wzmacniacze z rezerwą prądową

REL zachował swoje autorskie, wyjątkowe wzmacniacze audio pracujące w klasie AB stosowane w każdej generacji serii T od 2006 roku. Kluczem ich powodzenia jest ich niezawodność, a przy około 200 000 sztuk subwooferów z tej serii, które służą już melomanom, właściciele nowych subwooferów REL T9x mogą spać spokojnie. Potężny, 300-watowy wzmacniacz MOSFET zastosowany w REL T9x pozostaje ikoną dźwięku i niezawodności z ogromnymi rezerwami prądu. W projekcie tym wykorzystano ogromne zasilacze, a w każdym jego elemencie można znaleźć drobne ulepszenia. Nowe tranzystory MOSFET poprawiają jakość i przejrzystość dźwięku, a nowe metody zabezpieczania transformatorów toroidalnych oznaczają doskonałą niezawodność. Najlepsze staje się jeszcze lepsze.

Wzmacniacz i złącza REL T9x

Legendarne wejście wysokopoziomowe REL i szybkie filtry wejściowe są już istotną częścią historii firmy. Podłączenie subwoofera przez wyjścia kolumn głośnikowych wzmacniacza bez pobierania z niego mocy może wydawać się magiczne, ale prawdziwa magia polega na tym, że dźwięk nabiera wówczas naturalnego charakteru. Unikalne strojenie i specjalne zabezpieczenia oznaczają, że REL T9x brzmi świeżo, szybciej i bardziej dynamicznie niż wcześniej.

Łączność bezprzewodowa o zerowej kompresji

REL wypracował już sobie znakomitą reputację budując najlepiej brzmiące i najszybsze systemy bezprzewodowe dostępne w branży. REL nigdy nie polega na kompresji cyfrowej, ponieważ daje ona chudy, pozbawiony życia dźwięk. Zamiast tego udoskonalił (opcjonalny) system bezprzewodowy REL Arrow. Brzmi on tak szybko i dynamicznie, że z czystym sumieniem możemy zachęcać do korzystania z łączności bezprzewodowej na jednym kanale pary REL, podczas gdy drugi kanał może być połączony za pomocą kabla.

System bezprzewodowy dla REL T9x


Dane techniczne subwoofera REL T9x

 Typ: Głośnik promieniujący do przodu,
membrana bierna promieniująca w dół
 Rozmiar i materiał głośnika: 10" (250 mm) o dużym skoku, odwrócona aluminiowa nakładka przeciwpyłowa FibreAlloy™, kosz stalowy. Biała membrana.
 Rozmiar i materiał membrany biernej: 10" (254 mm) o dużym skoku, odwrócona aluminiowa nakładka przeciwpyłowa FibreAlloy™, kosz stalowy. Czarna membrana.
 Zejście niskich częstotliwości: 27 Hz przy -6 dB
 Złącza wejściowe: Wysokopoziomowe złącze Neutrik Speakon
Pojedyncze niskopoziomowe złącze RCA
Złącze RCA dla kanału LFE
 Złącza wyjściowe: ---
 Moc wyjściowa: 300 Watt (RMS)
 Typ wzmacniacza: Klasa AB
 Łączność bezprzewodowa: Arrow (opcja)
Zero Compression
Pojedynczy układ LSI
 Wymiary (S x W x G) 340 x 370 x 393 mm
 Waga 20,6 kg
 Wykończenie Czarny lakier fortepianowy 5 warstw
Biały lakier o wysokim połysku 5 warstw

Gwarancja REL:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl