.

DALI Opticon 8 MK2 Tobacco Oak

( 14 opini )
Cena: 8 699,00 zł 8699.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 5703120111513

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: DALI Opticon


Opis kolumn głośnikowych DALI Opticon 8 MK2

Duży, wolnostojący DALI Opticon 8 MK2 jest siłą napędową nowej kolekcji DALI Opticon. Łączy on w sobie głośniki z dwiema podwójnymi, 8-calowymi membranami z włókna drzewnego z 6½-calowym przetwornikiem średniotonowym. Te konstrukcje wyposażone w opatentowany system magnesów SMC. DALI Opticon 8 MK2 dzięki swoim rozmiarom i prawdziwemu trójdrożnemu formatowi oferuje poziom wydajności niedostępny dla żadnego innego modelu serii DALI Opticon. Łączy on w sobie ogromne możliwości w zakresie pasma niskich częstotliwości, możliwości głośności i precyzyjnej dynamiki z niezwykłą szczegółowością i przejrzystością, które wynikają z zastosowania dedykowanego przetwornika średniotonowego.

Wysokie częstotliwości z hybrydowego głośnika wysokotonowego są wyraźnie detaliczne i szczegółowe, a jednocześnie płynne i nieskończenie łatwe do słuchania. DALI Opticon 8 MK2 oferuje szeroki zakres niskich częstotliwości, który nadaje się do instalacji w dużych przestrzeniach odsłuchowych z większymi odległościami od ścian pomieszczenia. Produkcja kolumn głośnikowych DALI Opticon 8 MK2 pozostaje w pełni duńska, tak jak w przypadku poprzedniej serii MK1. Zbudowany w fabryce w Danii z komponentów wyprodukowanych we własnym zakresie lub pochodzących od najlepszych wyspecjalizowanych producentów.

Hybrydowy moduł wysokotonowy DALI

Hybrydowy moduł wysokotonowy

W modelu DALI Opticon 8 MK2 zastosowano nową hybrydową konstrukcję głośnika wysokotonowego, która łączy 29 mm miękką kopułkę wysokotonową z niestandardową wstęgą 17x45 mm. Obydwa zamontowane są na płycie czołowej wykonanej z odlewu aluminiowego, w której zastosowano system kontroli dyspersji. Wstęga zaczyna działać od 10kHz w górę i podobnie, jak reakcja miękkiej kopułki zaczyna powoli ustępować, stając się bardziej kierunkowa. Wstęga zarówno rozszerza pasmo przenoszenia systemu do 30kHz, jak i przyczynia się do utrzymania poziomego rozproszenia wysokich częstotliwości na szerszym poziomie niż miałoby to miejsce w innych systemach.

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje to, co najlepsze z obu światów: czystość, szybkość i dynamikę kopułkowego głośnika wysokotonowego z bardzo wysoką szczegółowością częstotliwości i delikatną finezją wstęgowego głośnika wysokotonowego. Umieszczenie hybrydowego głośnika wysokotonowego pomiędzy dwoma szeroko rozstawionymi głośnikami basowymi odbywa się w pierwszej kolejności w celu ustawienia głośników wysokotonowych na wysokości typowej dla ucha w pozycji siedzącej. Po drugie, w celu wykorzystania bardziej płynnego przenoszenia niskich częstotliwości w pomieszczeniu, wynikającego z ustawienia głośników basowych w dużej odległości od siebie.

Sekcja niskotonowa

DALI Opticon 8 MK2 łączy w sobie dwa 8" przetworniki basowe z 6½" przetwornikiem średniotonowym, wszystkie zbudowane wokół opatentowanego przez DALI systemu silników magnetycznych SMC. Każdy element przetworników został starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle ścisłe połączenie mechaniczne z obudowami głośników. System magnetyczny w przetwornikach DALI Opticon 8 MK2 składa się z dużego magnesu z pierścieniem ferrytowym otaczającym nabiegunnik wykonany w całości z unikalnego materiału DALI SMC. Nabiegunnik i magnes ferrytowy są zamocowane pomiędzy przednią i tylną płytą z miękkiego żelaza w celu wytworzenia odpowiedniego pola magnetycznego dla cewki. Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI: niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego.


Dane techniczne DALI Opticon 8 MK2

Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB:  38 - 30.000 Hz
Czułość [2.83V/1m]:  88,5 dB
Nominalna impedancja:  4 Ω
Maximum SPL:  112 dB
Rekomendowana moc wzmacniacza:  40 - 300 Watt
Częstotliwości podziału:  380 / 2200 / 14000 Hz
Typ konstrukcji:  3 +½ drożny
Głośnik wysokotonowy:  1x 29 mm soft dome
 1x 17 x 45 mm wstęgowy
Głośnik niskotonowy:  2x 8"
 1x 6½”
Typ obudowy:  Bass reflex
Bass Reflex Tuning Frequency:  29,5 Hz
Rodzaj przyłączy:  Bi-wire / Bi-Amp
Rekomendowane ustawienie:  Podłogowe
Rekomendowana odległość od ściany:  30 – 150 cm
Wymiary (W x S x G):  1141 x 241 x 450 mm
Waga:  34,0 kg

Gwarancja DALI:

  • Gwarant: HORN Distribution S.A, ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. +48 22 331 55 33
  • Okres gwarancji: 2 lata, po rejestracji 5 lat.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

DALI Opticon 8 MK2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl