.

DALI Opticon 6 MK2 Tobacco Oak

( 7 opini )
Cena: 5 799,00 zł 5799.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 5703120111483

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: DALI Opticon


Opis kolumn głośnikowych DALI Opticon 6 MK2

Smukła, podłogowa konstrukcja DALI Opticon 6 MK2 jest punktem wejścia w serii DALI Opticon dla renomowanego hybrydowego głośnika wysokotonowego z miękką kopułką i wstęgą. DALI Opticon 6 MK2 oferuje poziom brzmienia niedostępny w żadnym innym modelu tej kolekcji. Łączy on w sobie ogromne pasmo niskich częstotliwości, potencjał głośności i dokładność dynamiczną z niezwykłą szczegółowością i przejrzystością, która wynika z zastosowania dedykowanego przetwornika średniotonowego.

Wysokie częstotliwości pochodzące z hybrydowego głośnika wysokotonowego są wyraźnie szczegółowe i pouczające, a jednocześnie gładkie i nieskończenie przyjemne w odsłuchu. DALI Opticon 6 MK2 oferuje rozszerzony profil niskich częstotliwości, który jest odpowiedni do instalacji w dużych przestrzeniach odsłuchowych z bardziej odległymi granicami pomieszczenia. Produkcja kolumn DALI Opticon 6 MK2 pozostaje w pełni duńska - tak jak w przypadku wcześniejszej serii MK1. Zbudowane są one w fabryce w Danii z komponentów produkowanych na miejscu lub pozyskiwanych od najlepszych wyspecjalizowanych producentów lokalnych i zagranicznych.

Hybrydowy moduł wysokotonowy DALI

Hybrydowy moduł wysokotonowy

W modelu DALI Opticon 6 MK2 zastosowano nową hybrydową konstrukcję głośnika wysokotonowego, która łączy 29 mm miękką kopułkę wysokotonową z niestandardową wstęgą 17x45 mm. Obydwa zamontowane są na płycie czołowej wykonanej z odlewu aluminiowego, w której zastosowano system kontroli dyspersji. Wstęga zaczyna działać od 10kHz w górę i podobnie, jak reakcja miękkiej kopułki zaczyna powoli ustępować, stając się bardziej kierunkowa. Wstęga zarówno rozszerza pasmo przenoszenia systemu do 30kHz, jak i przyczynia się do utrzymania poziomego rozproszenia wysokich częstotliwości na szerszym poziomie niż miałoby to miejsce w innych systemach.

Nowy hybrydowy głośnik wysokotonowy oferuje to, co najlepsze z obu światów: czystość, szybkość i dynamikę kopułkowego głośnika wysokotonowego z bardzo wysoką szczegółowością częstotliwości i delikatną finezją wstęgowego głośnika wysokotonowego. Umieszczenie hybrydowego głośnika wysokotonowego pomiędzy dwoma szeroko rozstawionymi głośnikami basowymi odbywa się w pierwszej kolejności w celu ustawienia głośników wysokotonowych na wysokości typowej dla ucha w pozycji siedzącej. Po drugie, w celu wykorzystania bardziej płynnego przenoszenia niskich częstotliwości w pomieszczeniu, wynikającego z ustawienia głośników basowych w dużej odległości od siebie.

Sekcja niskotonowa

Dwa przetworniki 6½" z włókna drzewnego w kolumnach DALI Opticon 6 MK2 obsługują niskie i średnie częstotliwości. Oba te głośniki zbudowane są w oparciu o opatentowany przez DALI system silników magnetycznych SMC. Każdy element przetworników został starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle szczelne połączenie mechaniczne z obudowami głośników. Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI, czyli niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego.


Dane techniczne DALI Opticon 6 MK2

 Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB:  49 - 33.000 Hz
 Czułość [2.83V/1m]:  88 dB
 Nominalna impedancja:  4 Ω
 Maximum SPL:  110 dB
 Rekomendowana moc wzmacniacza:  25 - 200 Watt
 Częstotliwości podziału:  800 / 2200 / 14000 Hz
 Typ konstrukcji:  2½ +½ drożny
 Głośnik wysokotonowy:  1x 29 mm soft dome
 1x 17 x 45 mm wstęgowy
 Głośnik niskotonowy:  2x 6½”
 Typ obudowy:  Bass reflex
 Bass Reflex Tuning Frequency:  43,5 Hz
 Rodzaj przyłączy:  Bi-wire / Bi-Amp
 Rekomendowane ustawienie:  Podłogowe
 Rekomendowana odległość od ściany:  20 – 100 cm
 Wymiary (W x S x G):  1001 x 195 x 330 mm
 Waga:  13,3 kg

Gwarancja DALI:

  • Gwarant: HORN Distribution S.A, ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. +48 22 331 55 33
  • Okres gwarancji: 2 lata, po rejestracji 5 lat.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

DALI Opticon 6 MK2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl