.

DALI Opticon 2 MK2 Black Satin

( 0 opini )
Cena: 3 399,00 zł 3399.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 5703120111445

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: DALI Opticon


Opis kolumn głośnikowych DALI Opticon 2 MK2

Średniej wielkości kolumny głośnikowe DALI Opticon 2 MK2 są prawdziwą 2-drożną, kompaktową konstrukcją, wyposażoną w 6½" głośnik niskotonowy wykonany z włókna drzewnego oraz nową 29 mm miękką kopułkę wysokotonową zaczerpniętą z serii DALI Callisto. DALI Opticon 2 MK2 oferuje poziom brzmienia niedostępny w żadnym innym modelu serii DALI Opticon.

Głośniki te montowane na podstawce jest naturalnym dystrybutorem wysokiej klasy dźwięku w kompaktowych i średniej wielkości przestrzeniach odsłuchowych, gdzie ma miejsce na oddech i dostarczenie swojej dynamiki i wyraźnie zdefiniowanej charakterystyki. Produkcja DALI Opticon 2 MK2 pozostaje w pełni duńska, tak jak w przypadku serii wcześniejszej MK1. W pełni zmontowany w fabryce w Danii z komponentów produkowanych na miejscu lub pozyskiwanych od najlepszych lokalnych producentów.

Głośnik wysokotonowy DALI

Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką

Nowa, unikalna, lekka 29 mm miękka kopułka wysokotonowa pochodzi z DALI Callisto C i oferuje znaczny postęp w stosunku do głośników wysokotonowych stosowanych we wcześniejszej serii MK1. Stosunkowo niewielki wzrost średnicy w stosunku do poprzedniego 28 mm głośnika wysokotonowego skutkuje znacznym zwiększeniem powierzchni promieniowania kopułki. Oznacza to niższe zniekształcenia, wyższą moc i możliwość pracy przy niższych częstotliwościach.

Zastosowanie tej samej 29 mm miękkiej kopułki wysokotonowej we wszystkich sześciu modelach DALI Opticon skutkuje spójnością charakteru tonalnego i zapewnia spójność charakterystyki dyspersji. Miękka kopułka wysokotonowa MK2 umożliwia bezpieczne stosowanie zwrotnic o częstotliwościach tak niskich jak 2kHz, bez ryzyka zniekształceń lub ograniczeń w przenoszeniu mocy.

Głośnik niskotonowy

Każdy element przetwornika 6½" MK2 został starannie zaprojektowany pod kątem jego pozytywnego wpływu na idealne osiągi. Membrany wykonane są z mieszanki papieru i włókna drzewnego, co zapewnia minimalny rezonans i nadaje membranom charakterystyczny kolor znaku firmowego DALI. Membrany są zakończone gumowymi otoczkami wybranymi ze względu na ich miękkie i bardzo elastyczne właściwości mechaniczne, które umożliwiają swobodny ruch przy minimalnym tłumieniu niskich częstotliwości.

Obudowa każdego z przetworników wykonana jest z odlewanego ciśnieniowo aluminium, co zapewnia niezwykle wysoką sztywność i niski rezonans przy minimalnym wpływie czynników zewnętrznych na wewnętrzny układ magnetyczny. Mechaniczna konstrukcja obudowy została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić minimalną impedancję dla przepływu powietrza, jednocześnie umożliwiając niezwykle szczelne połączenie mechaniczne z obudowami głośników. Przetworniki zostały zaprojektowane z konsekwentnym naciskiem na zasady audio DALI, czyli niskie straty, niskie zniekształcenia i niskie podbarwienia. Idealny przetwornik odtwarza tylko to, czego wymaga wzmacniacz, bez niczego dodanego i niczego odjętego.


Dane techniczne DALI Opticon 2 MK2

 Pasmo przenoszenia dla +/-3 dB:  59 - 25.000 Hz
 Czułość [2.83V/1m]:  86,5 dB
 Nominalna impedancja:  4 Ω
 Maximum SPL:  107 dB
 Rekomendowana moc wzmacniacza:  30 - 150 Watt
 Częstotliwości podziału:  2000 Hz
 Typ konstrukcji:  2 drożny
 Głośnik wysokotonowy:  1 x 29 mm soft dome
 Głośnik niskotonowy:  1 x 6½”
 Typ obudowy:  Bass reflex
 Bass Reflex Tuning Frequency:  46 Hz
 Rodzaj przyłączy:  Single-wire
 Rekomendowane ustawienie:  Półkowe / podstawkowe
 Rekomendowana odległość od ściany:  10 – 80 cm
 Wymiary (W x S x G):  351 x 195 x 297 mm
 Waga:  7,7 kg

Gwarancja DALI:

  • Gwarant: HORN Distribution S.A, ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, tel. +48 22 331 55 33
  • Okres gwarancji: 2 lata, po rejestracji 5 lat.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.
  • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

DALI Opticon 2 MK2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl