.
Najciekawszy system rynku audio-video.

Multiroom audio - najciekawsza propozycja na nagłośnienie do domu.

Multiroom audio

Multiroom audio to nowoczesne propozycja rynku audio-video.

Nasze mieszkania czy domy nigdy wcześniej nie były tak wygodne w codziennym użytkowaniu jak ma to miejsce współcześnie. Wszystko to, w dużej mierze, zawdzięczamy nowym technologiom, w które je możemy wyposażyć. Tak zwane „inteligentne systemy” pozwalają sterować: oświetleniem, roletami, alarmem czy zaawansowanym sprzętem audio przy pomocy, przyjaznego w obsłudze, jednego pilota, którym nierzadko jest również tablet czy smartfon. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na takie rozwiązania, choćby po to, by codzienne życie uczynić przyjemniejszym. Jedną z najciekawszych propozycji na dzisiaj jest na nagłośnienie do domu zwane systemem multiroom audio.

Co się kryje za terminem „multiroom audio”?

Istotę systemu można opisać w kilku zdaniach. Najprościej rzecz ujmując, multiroom audio pozwala cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym zakątku naszego domu czy mieszkania. Na czym wobec tego polega cała innowacja? Rzecz w tym, że kilku domowników może słuchać w różnych pomieszczeniach zupełnie czegoś innego na różnych poziomach głośności. Do tego dochodzi jeszcze to, że systemem sterujemy przy pomocy przejrzystych, a więc prostych w obsłudze, aplikacji na tablety czy smartfony. Wyobraź sobie to, siedzisz w wygodnym fotelu i włączasz ostatnią płytę ulubionego wykonawcy, a w łazience sączy się muzyka relaksacyjna dedykowana do salonów SPA. Po raz pierwszy można stworzyć swoją własną, domową ścieżkę dźwiękową, która pobudzi nas rano pozytywnymi rytmami, zmotywuje w trakcie domowego treningu czy zrelaksuje wieczorem w sypialni. Nawet mając pełne ręce pracy można za pomocą kliknięcia w smartfon czy tablet ustawić nową melodię lub zmienić poziom głośności. "Ze wszystkich systemów jakie instalujemy w domach to właśnie multiroom audio jest tym, który na klientach robi największe wrażenie", mówi Paweł Filocha zarządzający sprzedażą w naszej firmie.

Zaawansowana technologia.

Decydując się na zakup i instalację multiroom audio, warto zdać sobie sprawę z tego, że za tym wyjątkowo łatwym w obsłudze systemem, stoi szereg nowoczesnych technologii. Instalacja tego typu systemu, wymaga pewnego doświadczenia instalatorów, i to zarówno z dziedziny audio-video jak i rozwiązań sieciowych w tym WiFi. „Proces zwykle zaczynamy od wykonania projektu, który odzwierciedla wymagania klienta i jego współdomowników. Na tym etapie inwestor podejmuje decyzje jakie pomieszczenia (ile stref) chce nagłośnić i jakimi głośnikami. W zależności od preferencji może wybrać od sufitowych głośników instalacyjnych poprzez głośniki niewidzialne aż po klasyczne konstrukcje kolumn głośnikowych. Dobór pozostałych elementów, jak odtwarzacze sieciowe, wzmacniacze strefowe czy elementy systemu LAN i WiFi, jest konsekwencją wcześniejszego wyboru klienta i z reguły o tym się długo nie rozmawia, ponieważ tych nie widać gdyż są umieszczone w rozdzielnicy audio. W kolejnym etapie, na podstawie projektu, wykonujemy instalację kablową po czym podłączany i konfigurujemy system. Preferujemy sprawdzone urządzenia uznanych marek, by zagwarantować przyszłym użytkownikom stabilność pracy i wysoką jakość brzmienia.” mówi Paweł Filocha.

Precyzja i doświadczenie.

Wysoka jakość komponentów odpowiada za późniejsze użytkowanie, z drugiej strony nawet najdroższe elementy systemu nie zdadzą się na wiele, jeżeli nie idą w parze z poprawną ich konfiguracją. Specjalnie wyszkoleni specjaliści, są w stanie sprawnie i precyzyjnie zamontować system multiroom audio w dowolnym mieszkaniu. Tym bardziej warto skorzystać z podpowiedzi znawców tematu, ponieważ od niedawna na rynku są również dostępne całkowicie bezprzewodowe systemy, a tych dobór i instalacja wymaga odrobiny doświadczenia. „Decydując się na system multiroom audio, warto poświęcić chwilę na wybór odpowiedniej firmy. Fachowcy nie tylko przygotują najlepszy projekt i zajmą się instalacją, ale również pomogą w rozsądnym doborze poszczególnych urządzeń. Multiroom audio jest świetnym elementem inteligentnego domu czy mieszkania, dyskretnym, a jednocześnie zwracającym uwagę swoją efektywnością". - podsumowuje inny specjalista z naszej firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl