.

Zestaw audio CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A-851N

( 9 opini )
Cena: 14 980,00 zł 14980.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: zestawy audio HiFi CAMBRIDGE AUDIO


Wzmacniacz stereo CAMBRIDGE Audio AZUR 851A:

Wzmacniacz zintegrowany w klasie XD.

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A, do czasu premiery CAMBRIDGE AUDIO EDGE A, był najlepszym wzmacniaczem zintegrowanym tego brytyjskiego producenta, który uważał go do tej pory za topowe osiągnięcie w zakresie amplifikacji sygnału zbudowane bez kompromisów. Oferuje on wysoką moc, wyrafinowanie i zaskakująco niski poziom zniekształceń. Przy jego tworzeniu inżynierowie  oceniali wpływ na brzmienie każdego zastosowanego elementu. Ścieżkę sygnału opracowali pod kątem uzyskania jak najniższych zniekształceń, a następnie dalej ją ulepszali aż do uzyskania w pełni satysfakcjonującego efektu końcowego. Tysiące godzin spędzonych na testowaniu i ulepszaniu tej konstrukcji, by w końcu mógł powstać wzmacniacz audio brzmiący lepiej niż jakikolwiek inny, którego słuchaliście do tej pory.

Jakość brzmienia.

Nic nie jest w stanie Cię przygotować na jakość brzmienia oferowaną przez CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A. Integra ta oferuje moc nominalną na poziomie 120 Watt na kanał i została zbudowana z najwyższą dbałością o każdy szczegół a muzyka przez nią odtwarzana zachwyca głębią i czystością. Wzmacniacz ten tchnie zupełnie nowe życie w Twoją muzyczną kolekcję.

Zestaw złącz.

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A to konstrukcja bezkompromisowa i to samo dotyczy zestawu złączy w jaki jest on wyposażony. Dziewięć par gniazd RCA daje użytkownikowi ogromne możliwości w zakresie podłączania większości analogowych źródeł, ale do dyspozycji ma on także dwa wysokiej klasy zbalansowane wejścia XLR. Dla wygody użytkownika konstruktorzy dodali także wyjście pre-out pozwalające podłączyć subwoofer albo dodatkową końcówkę mocy, a dwa zestawy złączy głośnikowych umożliwiają podłączenie także drugiego zestawu kolumn głośnikowych, umieszczonych np. w drugim pokoju. Złącza Control Bus dają możliwość połączenia tego wzmacniacza audio z kompatybilnymi urządzeniami Cambridge Audio i wspólne sterowanie nimi za pomocą jednego pilota.

Klasa XD + dwa transformatory.

Zamiast zbudować kolejny wzmacniacz w klasie A, czy AB CAMBRIDGE stworzył zupełnie nowe, unikalne rozwiązanie, które nazwał klasą XD. Łączy ona czystość dźwięku klasy A z efektywnością klasy AB. Podstawowy transformator toroidalny dostarcza nieograniczoną moc do stopnia wzmacniającego pracującego w układzie dual-mono. Jest to prawdziwie audiofilski transformator, który działa bez zniekształceń, zakłóceń, buczenia czy brzęczenia. Drugi, mniejszy transformator dostarcza prąd dla sekcji przedwzmacniacza.

 

Specyfikacja techniczna CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A:

 Moc wyjściowa:  120 W RMS przy obciążeniu 8 Ohm
 200 W RMS przy obciążeniu 4 Ohm
 THD:  < 0.001% 1 kHz at 80% mocy znamionowej
 < 0.01% 20 Hz - 20 kHz at 80% mocy znamionowej
 Pasmo przenoszenia:  10 Hz – 50 kHz ±1dB
 Stosunek S/N (ref 1W/8 Ohm)   > 93 dB
Analogowe wejścia audio:  Symetryczne XLR x 2
 CINCH x 8
 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
Korekcja basu / sopranu:  Max bas +/- 10 dB at 10 Hz
 Max sopran +/- 7.5 dB at 20 kHz
 Wyjścia:  Głośniki A+B
 Słuchawkowe 3,5 mm
 Wyjście na końcówkę mocy lub na subwoofer
 Maksymalny pobór mocy:  800 W
 Pobór mocy w trybie czuwania:  < 0,5W
 Wymiary (W x S x G):  115 x 430 x 385 mm
 Waga:  15,0 kg

Złącza CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A:

Złącza CAMBRIDGE AZUR 851A


Odtwarzacz sieciowy CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N to jedno z tych urządzeń, o których można powiedzieć, że to szczytowe osiągnięcie w zakresie streamowania cyfrowej muzyki. Jego funkcje obejmują: upsampling sygnału z każdego źródła do postaci 24-bitów/384kHz, natywne odtwarzanie plików w rozdzielczości 24-bitów/192kHz, odtwarzanie muzyki przez wejście USB, cyfrowe wejścia audio, streaming muzyki przez wi-fi także z serwerów UPnP i NASów, Spotify Connect, Apple AirPlay oraz możliwość odtwarzania plików DSD.

Piękne brzmienie

Na dobrą sprawę możesz streamować każdy rodzaj pliku do odtwarzacza sieciowego CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N, który został zbudowany tak, by ożywić każdą muzykę niezależnie od formatu, w którym do niego trafia. Najpierw każdy sygnał z dowolnego źródła trafia do upsamplera drugiej generacji o nazwie Adaptive Time Filtering gdzie jest konwertowany do postaci 24 bitów/384 kHz. Dzięki upsamplingowi pozbywamy się jittera z sygnału a w konsekwencji muzyka brzmi po prostu pięknie.
Następnie upsamplowany sygnał trafia do dwóch DAC-ów marki Analog Devices (to kości najwyższej klasy), które pracują w konfiguracji z jedną kością obsługującą kanał lewy a drugą prawy. Pozwala to uzyskać wyjątkowo precyzyjny obraz sceny muzycznej i realistyczną lokalizację poszczególnych instrumentów na niej. Cały układ odtwarzacza sieciowego zasilany jest przez wysokiej klasy, ekranowany transformator toroidalny co gwarantuje integralność sygnału audio oraz znikomy poziom brzęczenia i szumów transformatora.

Przedwzmacniacz cyfrowy

CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N to nie tylko fantastyczny odtwarzacz sieciowy, ale i znakomity przedwzmacniacz, który można podłączyć bezpośrednio do końcówki mocy, ale również do wzmacniacza zintegrowanego. Sygnał aż do ostatniego momentu przetwarzany jest w postaci cyfrowej, by zminimalizować ryzyko jego degradacji w postaci analogowej, podczas gdy 32-bitowe DSP SHARC odpowiada za regulację głośności. Dzięki przetwarzaniu sygnału w postaci cyfrowej najwyższa jakość dźwięku jest osiągana nawet na najniższych poziomach głośności.

Wyświetlacz CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

Bogactwo złączy

Odtwarzacz CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N jest w stanie zaakceptować niemal każdy rodzaj pliku z każdego podłączonego urządzenia zamieniając je w pełnoprawny element domowego systemu HiFi. Potrafi współpracować także bezprzewodowo przez sieć wifi z NASami i serwerami UPnP, umożliwia korzystanie z internetowych stacji radiowych, Spotify Connect i Apple Airplay. Po dodaniu odbiornika Bluetooth, BT100, każde urządzenie z Bluetoothem na pokładzie może być także wykorzystywane jako źródło sygnału dla tego odtwarzacza sieciowego.
Urządzenie wyposażone w cyfrowe wyjścia audio, takie jak: nowoczesne telewizory Ultra HD, smartfony, komputery PC, czy MAC'i można podłączyć do odtwarzacza poprzez złącze optyczne, koaksjalne, zbalansowane AES/EBU bądź asynchroniczne USB. Odtwarzacz akceptuje pliki muzyczne we wszystkich popularnych formatach, począwszy od MP3, poprzez FLAC/Apple Lossless, po DSD64 i WAV o rozdzielczości od 16 do 24. CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N jest w stanie odtworzyć niemal każdy plik muzyczny dzięki potężnemu procesorowi a niezrównana funkcjonalność aplikacji StreamMagic gwarantuje wyjątkową łatwość użytkowania.

Dane techniczne CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

 Przetworniki D/A Dwa 24-bitowe DAC'i Analog Devices AD1955
 Filtr cyfrowy Upsampler 2-giej generacji ATF2 upsamplujący sygnał do postaci 24-bitów/384kHz. Linear Phase (liniowy), Minimum phase (minimalny) or Steep (stromy).
 Filtr analogowy filtr Bessela z serwem DC (dla obu wyjść - XLR i RCA)
 Wejścia cyfrowe 1 x AES/EBU
2 x S/PDIF koaksjalny
2 x TOSLINK optyczny
 Wejście USB audio USB Typu B pracujące w standardzie USB Audio 1.0 lub 2.0 (wybór użytkownika)
 Wyjścia analogowe 1 x zbalansowane XLR
1 x niezbalansowane RCA
 Kompatybilność UPnP: Liniowe PCM 16-24 bitów, 11.025-192kHz
Zewnętrzny dysk USB: Liniowe PCM 16-24 bitów, 11.025-192kHz
USB Audio 1.0: Liniowe PCM 16-24 bitów, 44.1-96kHz
USB Audio 2.0: Liniowe PCM 16-24 bitów, 44.1-192kHz lub DSD x64 (DSD może być także streamowane z serwera UPnP)
 Wejście TOSLINK 16-24 bitów, 32-192kHz (pod warunkiem użycia kabla TOSLINK wysokiej jakości)
 Wejście S/PDIF Liniowe PCM 16-24 bitów, 32-192kHz
 Wejście AES3/EBU Liniowe PCM 16-24 bitów, 32-192kHz
Odbiornik Bluetooth BT100: A2DP plus aptX
 Radio internetowe 16-24 bitów, 11.025-192kHz
 Formaty audio ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis
 Ethernet IEEE 802.3, 10 Base-T or 100 Base-T
 Wi-Fi IEEE 802.11 b/g or n (2.4GHz)
 Zużycie prądu w trybie standby < 0,5 Watt
 Wymiary (S x W x G) 430 x 115 x 360 mm
 Waga 8,1 kg

Złącza CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N

Złącza CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851N


Gwarancja CAMBRIDGE:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl