.

Wzmacniacz stereo DENON PMA-2500NE

0
Pin It
Cena: 10 995,00 zł 10995.00
quantity szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu

Opis produktu

Produkt kategorii: Wzmacniacze stereo


High-End'owy zintegrowany wzmacniacz stereo
o mocy: 2 × 160W – 4 Ohm
z konwerterem C/A USB dla audio o wysokiej rozdzielczości
oraz obwodami wykonanymi zgodnie z filozofią “Simple & Straight”
opracowaną dla modeli z najwyższej półki.

 

Advanced UHC-MOS obwód Single Push-Pull 

W celu uzyskania nieskazitelnej równowagi pomiędzy delikatnymi detalami i siłą dźwięku w DENON PMA-2500NE zastosowana została technologia Ultra Wysokoprądowe MOS (UHC-MOS) FET. Zapewnia ona wysokie natężenie prądu w pojedynczej konfiguracji push-pull i zapewnia wspaniałą liniowość charakterystyk stopnia wyjściowego w całym zakresie sonicznym od detali muzycznych po dźwięk wymagający wysokiego natężenia prądu sterującego. Technika sterowania wielu elementami wzmacniającymi równolegle, dla uzyskania wysokiej wartości prądu rozwiązała problem rozmazywania dźwięku powodowanego przez nierównomierność działania poszczególnych urządzeń. I dla uzyskania ekspresji muzycznej wypełnionej delikatnymi niuansami dźwięku DENON stale skupia się na wzmacnianiu realizowanym przez jedną parę urządzeń. DENON PMA-2500NE stosuje wysokonapięciowe, dużej wydajności układy UHC-MOS FET (krótkotrwały prąd szczytowy 210A). Dodatkowo Dualne FET kaskadowe połączenia bootstrap umożliwiają utrzymanie stałego napięcia dla UHC-MOS równocześnie poprawiając stabilność temperaturową, dla niezawodności utrzymując tym samym wspaniałe charakterystyki akustyczne UHC-MOS.

 

Konstrukcja wzmacniacza o dużym wzmocnieniu

W celu uzyskania bardziej bezpośredniej ścieżki sygnału obwody wzmacniacza zostały zmienione z konwencjonalnej konfiguracji dwustopniowej na konfigurację jednostopniową o dużym wzmocnieniu. Redukcja liczby elementów przez które przechodzi sygnał poprawia czystość dźwięku skracając drogę sygnału do absolutnego minimum. Obwody zabezpieczające dla stopni wyjściowych wzmacniacza mocy zostały znacząco usprawnione. Ogranicznik prądowy został zastąpiony systemem monitorowania zmian temperatury tranzystora mocy pracującym w czasie rzeczywistym a możliwości prądowe stopnia tranzystora zostały podniesione z 1.5A do 2.0 A.  W wyniku tego chwilowe możliwości prądowe wzmacniacza zostały więcej niż podwojone (110A) w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań, co znacząco poprawia możliwości sterowania głośnikami (współczynnik tłumienia: większy niż 700, 20 Hz – 20 kHz).

 

Szybki termiczny obwód sprzężenia zwrotnego

Dodatkowo poza wzmacniaczami mocy UHC-MOS i tranzystorami kompensującymi temperaturę DENON PMA-250NE posiada tranzystory w stopniu sterowania wzmacniacza mocy które są termicznie powiązane z radiatorami (płytkami miedzianymi). Ponieważ wszystkie elementy odnoszące się do prądu spoczynkowego są powiązane termicznie, prąd spoczynkowy jest obecnie bardziej stabilny zapewniając wyższą klarowność oraz stabilność dźwięku.

 

Obwód wzmacniacza DC

Aktywne obwody servo oraz kondensatory połączeniowe zostały całkowicie wyeliminowane z obwodów wejścia i wyjścia, co pozwoliło w użytych rozwiązaniach na rzeczywiste zastosowanie zasady “simple & straight”. Dla uzyskania obwodów wzmacniacza o wysokim i stabilnym prądzie stałym (DC), w obwodzie servo DC zastosowano prosty układ pasywny z kondensatorami i rezystorami. Dodatkowo ponowna analiza obwodu wejścia różnicowego FET z użyciem dualnego połączenia FET kaskadowe połączenie bootstrap spowodowała poprawę charakterystyk DC oraz bardziej stabilne odtwarzanie w niskich zakresach, w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

 

Wydajne obwody zasilania

DENON PMA-2500NE wyposażony jest w dwa transformatory zainstalowane przeciwstawnie, co ogranicza prąd upływowy, niwelując wzajemny wpływ pól magnetycznych, źródła szumów, tworzonych przez transformatory. W układzie prostownika zastosowano produkowane na zlecenie DENON duże kondensatory elektrolityczne a także niskostratne, niskoszumowe szybkie diody barierowe Schottky.  Zapewnia to odpowiednie zasilanie prądem nie niosącym zakłóceń. Dla zachowania konfiguracji obwodów zgodnie z zasadą “simple & straight” ścieżka połączeniowa pomiędzy zespołem diod oraz kondensatorem blokowym oraz linie zasilania wzmacniacza mocy zostały maksymalnie skrócone. Linie zasilania zrealizowano przy użyciu grubych połączeń OFC redukujących impedancję zasilania.

 

6 blokowa konfiguracja obudowy 

Obudowa DENON PMA-2500NE została skonfigurowana w formie sześciu niezależnych bloków zawierających korektor phono, obwody wejściowe, obwody regulacji głośności, obwody USB-DAC, obwody wzmacniacza, sekcję zasilania i sekcję sterowania. Obudowa zbudowana z płyt stalowych grubości 1.6 mm chroniących obwody sygnałowe przed drganiami pochodzącymi z zewnątrz i eliminujących szkodliwy efekt wzajemnego zakłócania się pomiędzy obwodami wewnętrznymi.

 

Korektor phono MM/MC

DENON PMA-2500NE wyposażony jest w korektor phono obsługujący sygnał wejściowe z gramofonów z wkładką MM i MC. Ten korektor phono charakteryzuje się dużym wzmocnieniem, a ponieważ jego obwody mają duży wpływ na przesyłany sygnał zastosowanie zasady “simple & straight” daje duże korzyści w zakresie uzyskiwanej jakości dźwięku.  W DENON PMA-2500NE przełącznik MM/MC został zmieniony z wciskanego na przekaźnik, co skróciło długość obwodu i pozwala na wzmacnianie słabego sygnału z gramofonu zachowując jego czystość.

 

Analogowa regulacja głośności klasy audio

DENON PMA-2500NE wyposażony został w sterowaną silnikiem regulację głośności klasy audio z wielostykową szczotką. Ze względu na to, że analogowa regulacja głośności, którą nadal stosuje Denon nie wymaga obwodów bufora wejściowego, konfiguracja obwodów może być prostsza niż to ma miejsce przy cyfrowej regulacji głośności. Aluminium zastosowane w pokrętle jest 2.5 razy grubsze niż stosuje się w konwencjonalnych pokrętłach co zapewnia mu większą masę i większą zdolność do tłumienia drgań mechanicznych.

 

Konstrukcja Direct Mechanical Ground

Sekcja zasilania zamontowana na solidnej podstawie obudowy skonstruowanej z trzech warstw 1.6 mm grubości płyt stalowych umieszczona została w środku DENON PMA-2500NE. Zastosowanie radiatorów po obu stronach tej konstrukcji z dobrze wyważoną masą powoduje, że jest to idealna lokalizacja dla uniknięcia zbędnych drgań ujemnie wpływających na jakość dźwięku. Dodatkowo stopki na których postawiono ciężki transformator, radiatory i obudowę wykonane zostały ze sztywnej, trwałej masy Bulk Molding Compoun (BMC) oraz z wysokiej gęstości podkładek filcowych zamocowanych do podłoża co zapewnia dodatkowe tłumienie drgań.

 

USB-DAC obsługujący sygnał 11.2 MHz DSD oraz 384 kHz/32 bit PMC

DENON PMA-2500NE zapewnia funkcje konwertera C/A USB-DAC obsługującego sygnał wejściowy wysokiej rozdzielczości 11.2 MHz i 384 kHz/32 bit PCM. Metoda transmisji DSD obsługuje odtwarzanie ASIO oraz audio DSD przez klatki PCM (DoP). Ponieważ asynchroniczny transfer kontrolowany jest przez zegar nadrzędny DENON PMA-2500NE a nie zegar komputera, przekazywanie danych jest wolne od nierównomierności. Konwerter C/A zastosowany w DENON PMA-2500NE jest tym samym zgodnym z 384-kHz/32-bit i DSD najwyższej klasy konwerterem C/A Burr Brown PCM1795, zastosowanym w DENON DCD-2500NE dla zapewnienia czystego, najwyższej klasy dźwięku.

 

Cyfrowy izolator

DENON PMA-2500 wyposażony jest w szybki cyfrowy izolator eliminujący szkodliwy wpływ wysokiej częstotliwości szumów przekazywanych przez złącze USB z komputera lub z cyfrowych wejść DENON PMA-2500NE.  Ponieważ dane przekazywane są magnetycznie poprzez cewki umieszczone w układzie scalonym, wejście i wyjście jest elektrycznie izolowane. Poprzez izolacje linii sygnałowej pomiędzy cyfrowymi obwodami audio oraz konwerterem C/A wyeliminowany został szkodliwy wpływ szumów wysokiej częstotliwości na obwody analogowe za konwerterem C/A. DENON PMA-2500NE dodatkowo wyposażony jest w dedykowany zasilacz mocy dla obwodów cyfrowych, co odcina szumy pochodzące z zasilania. Dodatkowo cyfrowe obwody wejściowe zostały umieszczone poniżej podstawy transformatora zbudowanej z trzech płyt stalowych o grubości 1.6 mm chroniących przed szkodliwym ich wpływem na analogowe obwody audio.

 

Advanced AL32 Processing Plus obsługujący sygnał wejściowy 384-kHz/32-bit PCM 

DENON PMA-2500NE wyposażony jest w przetwarzanie Advanced AL32 Plus, najnowszą wersję technologii przywracania kształtu fali analogowej firmy DENON, w której zastosowano unikalne algorytmy interpolacji danych jak również obsługę źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości 384-kHz/32-bit PCM. Algorytmy te interpolują punkty, które powinny występować przed i po punktach w dużej ilości danych, co pozwala uzyskać gładką falę zbliżoną do sygnału oryginalnego. Dzięki precyzyjnemu przywracaniu informacji, traconych w trakcie procesu dygitalizacji, uzyskiwany jest dźwięk o dużej zawartości detali, wolny od zakłóceń, precyzyjnie lokalizowany, bogaty w ekspresję w niższych pasmach i piękny w wierności oddania dźwięku oryginalnego.

 

Konstrukcja z zastosowaniem zegara nadrzędnego konwertera C/A 

W celu dokładnej synchronizacji taktowania obwodów cyfrowych budowa konwertera C/A w DENON PMA-2500NE, zgodnie z zasadą zegara nadrzędnego powoduje, że w momencie pojawienia się sygnału zegara, konwerter C/A traktowany jest jako nadrzędny. Umiejscowienie zegara głównego zaraz przy konwerterze C/A minimalizuje nierównomierności i zapewnia optymalną precyzję konwersji cyfrowo/analogowej. Dodatkowo, jakość sygnału zegara, który staje się sygnałem odniesienia dla działania półprzewodnika jest szczególnie istotna dla zapewnienia cyfrowym obwodom audio ich maksymalnego potencjału działania. DENON PMA-2500NE posiada oscylator zegara znacząco redukujący szumy fazy, które są przyczyną przesunięcia częstotliwości. DENON PMA-2500NE został wyposażony w dwa oscylatory zegara, po jednym dla każdej częstotliwości próbkowania (44.1 kHz oraz 48 kHz), które uaktywniane są zależnie od częstotliwości próbkowania zapisu dźwięku, dzięki czemu całkowicie tłumimy nierównomierności.

 

Tryb analogowy

W trakcie odtwarzania analogowego sygnału audio można użyć trybu analogowego powodującego wyłączenie zasilania transformatora, zasilającego układy cyfrowe całkowicie wyłączając cyfrowe obwody wejściowe co pozwala uniknąć zakłócania pracy sekcji analogowej przez powodowane przez obwody cyfrowe szumy wysokiej częstotliwości. W trybie analogowym wyłączony jest również wyświetlacz fluorescencyjny, dzięki czemu DENON PMA-2500NE działa jako czysty wzmacniacz analogowy.

* W trybie analogowym USB-B, cyfrowe wejście koncentryczne oraz wejścia optyczne są nieaktywne.

 

Zewnętrzne złącza wejściowe pre-amp

DENON PMA-2500NE zapewnia złącza wejściowe „EXT.PRE” – wejścia o stałym wzmocnieniu – które można podłączyć do zewnętrznego przedwzmacniacza stosując DENON PMA-2500 jako wzmacniacz mocy. Jest to użyteczne przy podłączaniu wzmacniacza A/V przez te wejścia, tak, że przestrzeń odsłuchu z tymi samymi głośnikami przednimi można użyć jako kino domowe.

 

Pozłacane złącza głośników

Złącza do podłączenia kolumn głośnikowych w DENON PMA-2500NE są pokryte złotem, co chroni je przed korozją i zapewnia niezawodne połączenie w dłuższym czasie. Możliwe jest również użycie złączy płaskich lub bananowych.

 

Aluminiowy pilot zdalnego sterowania

DENON PMA-2500NE wyposażony jest w pilota zdalnego sterowania o aluminiowym panelu górnym, który obsługuje funkcje odtwarzacza SACD DENON DCD-2500NE i innych odtwarzaczy tej marki.

 

Technologie w PMA-2500NE


Kluczowe zalety wzmacniacza DENON PMA-2500NE

 • Moc wyjściowa 2 x 160 W (4 Ω).
 • Zaawansowany Ultra Wysokoprądowy (UHC)-MOS wzmacniacz mocy z obwodami Single Push-Pull i nowymi barierowymi diodami Schottky.
 • Konstrukcja z zastosowaniem zegara nadrzędnego konwertera C/A.
 • Wejście USB-B dla wysokiej rozdzielczości audio 384 kHz / 32 bit i 11.2 MHz DSD.
 • Izolator cyfrowy eliminujący szumy o wysokiej częstotliwości pochodzące z komputera na USB-B.
 • Niskoszumowy wyświetlacz OLED wskazujący informacje o źródle i częstotliwości próbkowania.
 • Tryb analogowy zapewniający czyste odtwarzanie przy wyłączonych cyfrowych obwodach audio i wyświetlaczu.
 • Zaawansowane przetwarzanie Advanced AL32 Plus.
 • Konstrukcja Direct Mechanical Ground minimalizująca niepożądane drgania.
 • Konstrukcja obudowy z 6 niezależnymi blokami dla eliminacji szumów.
 • Bliźniacze transformatory w układzie przeciwdziałającym upływom.
 • Transformator główny z niezależnym zasilaniem dla obwodów analogowych i cyfrowych.
 • Szeroki zakres dynamiki z obsługą źródeł audio o wysokiej rozdzielczości.
 • Wysokiej klasy regulacja głośności zapewniająca precyzję ustawień.
 • 2 wejścia cyfrowe optyczne i 2 cyfrowe koncentryczne.
 • Wysokiej jakości korektor wzmacniacza Phono dla wkładek MM i MC.
 • Dostępny w kolorze: premium silver.

 


Specyfikacja techniczna wzmacniacza DENON PMA-2500NE:

Ilość kanałów wzmacniacza: 2 - (A/B Bi-wiring)
Moc wyjściowa: 160 W + 160 W (1 kHz, 4 ohms, T.H.D. 0.7%)
80 W + 80 W (20 Hz - 20 kHz, 8 ohms, T.H.D. 0.07%)
Impedancja głośników: 4 - 16 ohms
Czułość / impedancja wejściowa:
PHONO MM
PHONO MC
135 mV / 47 kohms (Source Direct: OFF)
2.5 mV/47 kohms
0.2 mV/100 ohms)
Stosunek S/N:
PHONO MM
PHONO MC
110 dB
89 dB (5 mV input)
74 dB (0.5 mV input)
Zasilanie: AC 230 V, 50 Hz
Pobór mocy: 310 W (Standby: 0.2 W)
Wymiary (Szer. x Wys. x Gł.): 434 x 182 x 431 mm
Waga: 25.0 kg

Złącza wzmacniacza DENON PMA-2500NE:

Złącza wzmacniacza DENON PMA-2500NE

Złącza wejściowe:

 

Złącza wyjściowe:

 

Złącza pozostałe:

 
Analogue Audio:
Phono (MM/MC):
Digital Optical:
Digital Coaxial:
Digital USB-B
External Pre-Amplifier
IR control
x 5
x 1
x 2
x 2
x 1
x 1
x 1
Speaker out (Bi-wiring):
Rec output:
IR control
Słuchawkowe (front)
A / B
x 1
x 1
x 1
   

 


Gwarancja DENON:

 • Gwarant: HORN Distribution S.A, ul. Taborowa 10, 02-699 Warszawa, tel. +48 22 299 03 99
 • Okres gwarancji: 2 lata, po rejestracji 3 lata.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny (szczegóły w Procedurze zgłoszenia naprawy)
 • Przed zgłoszeniem do naprawy proszę wypełnić Formularz zgłoszenia naprawy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl