.

Wzmacniacz stereo CAMBRIDGE AUDIO CXA80 (ex-demo)

( 58 opini )
fot. Wzmacniacz stereo CAMBRIDGE CXA80 czarny.
  • promocja
Cena: 3 440,00 zł 4 090,00 zł 3440.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: Wzmacniacze stereo


Kluczowe zalety audiofilskiego wzmacniacza stereo CAMBRIDGE Audio CXA80 :

Transformator „dwa w jednym”.

Wzmacniacz CAMBRIDGE CXA80 wykorzystuje dwa oddzielne uzwojenia dużego, toroidalnego transformatora. W efekcie jest to tak jakby dwa toroidalne transformatory zostały nawinięte na jedną obudowię, zapewniając oddzielne uzwojenia dla każdego modułu wzmacniającego. Jeśli w prawym kanale pojawi się duży przebieg nieustalony, nie wpłynie to na pracę kanału lewego. Prąd jest pobierany z różnych miejsc, a nie z wspólnego źródła, więc wyjście jest stabilne i pozostaje zrównoważone bez względu na to, czy lubisz Little Richarda, czy Lamb of God.

 

Wyjście na subwoofer.

Jeśli chcesz używać subwoofera jako elementu systemu głośników, wzmacniacz CAMBRIDGE CXA80 umożliwia Ci to. Aby mieć pewność, że żadne zbędne wysokie częstotliwości nie będą trafiać do subwoofera, filtr wyjściowy ustawiliśmy na 3 kHz. Jest to wystarczająco wysoka wartość, aby zapobiegać przesunięciom fazowym, związanym z pracą filtra dolnoprzepustowego, co zdarza się poniżej częstotliwości 200 Hz. Efektem jest liniowy w fazie sygnał wyjściowy na subwoofer, który jest czysty i muzykalny.

 

Dynamiczne tranzystory ThermalTrack.

Zastosowane we wzmacniaczu CAMBRIDGE CXA80 wyjściowe tranzystory mocy nie są zwykłą standardową propozycją. Posiadają zintegrowany, dynamiczny system ThermalTrack. Co to oznacza? Wyjściowy tranzystor mocy używa zazwyczaj termoelementu, zamontowanego bezpośrednio na radiatorze, który informuje system, że można go ponownie obciążyć, gdy osiągnięte zostaną temperatury kluczowania. Jednakże zastosowanie zintegrowanego systemu ThermalTrack zapewnia znacznie dokładniejszy pomiar rzeczywistej temperatury tranzystora i szybsze przekazywanie, bo nie występuje efekt opóźnienia cieplnego. To umożliwia precyzyjniejsze obciążenie wzmacniacza i to prawie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wzmacniacz CAMBRIDGE CXA80 zawsze działa z optymalną wydajnością.

 

W pełni symetryczne zarządzanie sygnałem.

Pod obudową wzmacniacza CAMBRIDGE CXA60 znajduje się rewolucyjny system zarządzania sygnałem. Po raz pierwszy inżynierowie CAMBRIDGE zdecydowali się na całkowicie symetryczny, a nie jednostronny tor sygnałowy. Konsekwencją tego jest to, że wszelkie zakłócenia, które mogłyby być przenoszone w sygnale audio podczas wędrówki przez wzmacniacz, są eliminowanie przed wyjściem.

 

Ponowne tworzenie toru sygnałowego.

Seria CX oznacza zmianę sposobu, w jaki inżynierowie CAMBRIDGE podeszli do projektowania toru sygnałowego, a efektem tego jest jeden z naszych najlepszych wzmacniaczy muzycznych i rozrywkowych.

Poprzednio konstruktorzy doszli do prawie chirurgicznych długości, aby zminimalizować zniekształcenia w celu uzyskania najlepszych rezultatów. To zawsze oznaczało 46 elementów w torze sygnałowym. W serii CAMBRIDGE CX zdołano znacznie zredukować tę ilość elementów. Tor sygnałowy wzmacniacza CAMBRIDGE CXA80 zawiera teraz tylko 24 elementy. Największą różnicą jest to, że teraz jest również 500 elementów pomocniczych. Ich praca ma gwarantować, że 24 kluczowe elementy będą mieć optymalne warunki przez cały czas, bez względu na fluktuacje zasilania i inne czynniki.

To zrobiło wielką różnicę, gdy przyszło do strojenia. Poprzednio ulepszenie tylko jednego z 46 elementów dawało niewielką, czasem nawet trudną do zdefiniowania różnicę W serii CX te 24 elementy stały się naprawdę istotnymi komponentami. Zmiana tylko jednego z nich wpływa na charakter całego wzmacniacza. Możemy wyraźnie usłyszeć, co każdy z tych elementów robi. Taka korekta zasadniczo zmienia charakter wzmacniacza. Słuchanie wzmacniacza serii CX jest wciągające i ekscytujące.

 

Asynchroniczne wejście USB wysokiej rozdzielczości.

Aby zaoferować rozdzielczość 24 bity / 192 kHz poprzez asynchroniczne wejście USB, inżynierowie CAMBRIDGE użyli specjalnego urządzenia XMOS, dedykowanego dla wejścia USB. Napisali również dedykowany sterownik dla wszystkich użytkowników komputerów PC, zapewniający dostęp do wyższych częstotliwości próbkowania, dostępnych w trybie USB AUDIO 2. Ten wykonany na zamówienie kod pozwala przesyłać strumieniowo pliki dźwiękowe z najwyższą możliwą rozd

 

Bluetooth skrojony na miarę.

Jeśli chcesz używać wzmacniacza CAMBRIDGE CXA80 z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. Aby mieć pewność, że nie będzie interferować z innymi elementami wzmacniacza, jest izolowany wewnętrznie na płytce wejścia cyfrowego. To od podstaw zaprojektowane w CAMBRIDGE urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100, w tym implementacja aptX, odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Technoogia CAMBRIDGE CXA80

Wierność klasycznej konstrukcji.

Czasami dobrze jest zbytnio nie komplikować ponad miarę. Wzmacniacz CAMBRIDGE CXA80 posiada wytłumioną, metalową obudowę wysokiej jakości, zaprojektowane tak, aby nic nie zakłócało działania elektroniki. Konstruktorzy utrzymali również proste sterowanie głośnością. We wzmacniaczu CAMBRIDGE CXA80 zastosowano logarytmiczny potencjometr ALPS. A do przełączania wejść wzmacniacz CAMBRIDGE CXA80 używa przekaźników z posrebrzanymi stykami. To klasyczne podejście jest wciąż najlepszym sposobem przenoszenia sygnału, niż tranzystorowe lub elektroniczne przełączniki.

 


Specyfikacja techniczna CAMBRIDGE AUDIO CXA80:

 Moc wyjściowa:  80 W RMS przy obciążeniu 8 Ohm
 120 W RMS przy obciążeniu 4 Ohm
 Konwerter cyfrowo-analogowy:  Wolfson WM8740
 Pasmo przenoszenia:  < 5Hz – 60kHz +/-1dB
 Analogowe wejścia audio:  Symetryczne XLR x 1
 CINCH x 4
 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
 Cyfrowe wejścia audio:  Koncentryczne S/PDIF x 1
 Optyczne Toslink x 2
 USB audio x 1
 Bluetooth dla odbiornika BT100 (brak w wyposażeniu)
 Kompatybilność:  Toslink optyczne
 S/PDIF koncentryczne
 USB 1.0 i 2.0
 Odbiornik Bluetooth BT100
 Wyjścia:  Głośniki A+B
 Słuchawkowe 3,5 mm
 Wyjście na przedwzmacniacz
 Wyjście na subwoofer
 Maksymalny pobór mocy:  750 W
 Pobór mocy w trybie czuwania:  < 0,5W
 Wymiary (W x S x G):  115 x 430 x 341 mm
 Waga:  8,7 kg

 

Złącza CAMBRIDGE CXA80


Gwarancja CAMBRIDGE:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl