.

Subwoofer REL S812

( 1 opini )
  • nowość
Cena: 10 490,00 zł 10490.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: Subwoofery REL


Opis subwoofera REL S812

Subwoofer REL S812 przenosi ideę kompaktowej obudowy na poziom referencyjny z wyglądem, mocą i szybkością. Dostarcza on doskonałych osiągów we wszystkich dziedzinach. Dostarcza bas niemal porównywalny z serią Reference w znacznie tańszym i mniejszym pakiecie.

Ekstremalne osiągi basu z kompaktowych rozmiarów

Poprzednia generacja subwooferów REL zebrała uznanie klientów i recenzentów. Konstruktorzy rozłożyli je na części pierwsze, żeby sprawdzić gdzie mogą jeszcze dokonać ulepszeń. Spojrzeli świeżym okiem na wymagania dotyczące mocy, parametry głośnika, specjalne filtry i dokonali ulepszeń w każdej z tych kategorii – tak, aby wydobyć maksimum możliwych osiągów. Równolegle poprawili sztywność i wytrzymałość obudowy, tak aby dotrzymywała ona kroku sercu i mięśniom nowej konstrukcji subwoofera. REL twierdzi, że najnowsza seria S to triumf, a jego skala zaskoczyła nawet ich samych. Głównym celem było uzyskanie mocniejszego basu w zakresie 20–35 Hz, poprawa osiągów w kinie domowym i poprawa budowania przestrzeni w muzyce i filmie. REL wykorzystał wzmacniacz NextGen5 o ciągłej mocy 800 Watt, który posiada bardzo dużą rezerwę prądową potrzebną podczas najbardziej dynamicznych i głębokich sekwencji basowych. Żeby zwiększyć wytrzymałość samego głośnika na tyle membrany inżynierowie dodali wstawkę z włókna węglowego, która usztywnia głośnik pozwalając mu na najbardziej ekstremalne wyczyny. Opracowali oni również dwa nowe filtry, które pozwalają uzyskać maksimum przestrzenności w muzyce, oraz niepowstrzymaną moc w kinie domowym. Na deser pozostawili możliwość stworzenia wieży z 4-6 subwooferów tak, jak ma to miejsce w referencyjnych modelach REL.

Napęd subwoofera REL S812

REL S812 wymagał ulepszenia dotychczas stosowanej membrany ContinuousCast™ Alloy Cone, tak żeby mogła ona przetrwać w nowych, trudniejszych warunkach pracy. Naklejenie cienkiej warstwy włókna węglowego w kluczowych miejscach na tyle membrany pozwala temu cienkiemu kawałkowi aluminium przetrwać 800 Watt mocy i niesamowicie dużą amplitudę drgań. Korzyść jest podwójna: nie tylko membrana jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała mechanicznie, ale również redukuje ona wpływ ciśnienia wewnątrz głośnika na pracę membrany wykonującej następny ruch. W efekcie otrzymujemy szybszy, lepiej kontrolowany i znacznie głębszy bas.

Membrana bierna SUPERPROGRESSIVE™

Unikalne membrany bierne REL wykorzystują specjalne zawieszenie, w tym wypadku o wychyleniu liniowym aż 30 mm, co pozwala subwooferom na bezkonkurencyjne osiągi. Nowe membrany pasywne SUPERPROGRESSIVE™ utrzymują specjalną zmienną sztywność zwieszenia nawet podczas najbardziej morderczych odsłuchów. Pozwala to subwooferowi zachowywać się jakby miał 12” głośnik w obudowie zamkniętej przy cichym słuchaniu lub nawet 14” przy maksymalnej mocy.

Wzmacniacz audio NEXTGEN5

Wzmacniacz REL NextGen3 o mocy 800 Watt został zapożyczyliśmy z poprzedniego modelu flagowego. O 45% większa moc (względem 500 W poprzedniej wersji) i ogromna wydajność prądowa pozwalają odtwarzać najgłośniejsze dźwięki w kinie domowym i najgłębszy bas w systemach stereo. Większa moc jest potrzebna naszemu najnowszemu rozwiązaniu PerfectFilter™, które kontroluje oba skraje pasma przenoszenia subwoofera. PerfectFilter™ łączy na pierwszy rzut oka przeciwstawne cechy: dodaje potęgi niskiemu basowi, jednocześnie dodając subtelności i otwartości wyższym zakresom basu. Dodatkowo producent zaaplikował opracowane na zamówienie filtry PureTheatre, które pozwalają Subwooferowi REL S812 łatwe nadążanie za wymaganiami nowoczesnego kina domowego.

Wielopiętrowe możliwości, czyli system liniowy z serią S

W świecie rzeczywistym, bas występuje w trzech wymiarach: ma głębokość, wysokość i szerokość. Ustawiając do trzech subwooferów na stronę (stereo lub główne kanały kina domowego L i P) uzyskuje się odpowiednią perspektywę dźwięku w przestrzeni. Przenosi to reprodukowany bas w pełne stereo, a cały dźwięk zyskuje na przestrzenności zbliżając się do ideału. Recenzenci ustawiają się w kolejce, żeby sprawdzić jak duża jest różnica względem pojedynczego głośnika.


Gwarancja REL:

  • Gwarant: VOICE Spółka z o.o., Mostowa 4, 43-400 Cieszyn, tel. +48 33 851 26 91
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl