.

REL S812 Piano White

( 0 opini )
  • nowość
Cena: 14 990,00 zł 14990.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 857316005430

Opis produktu

Zobacz inne: Subwoofery REL


Opis subwoofera REL S812

Subwoofer REL S812 przenosi ideę kompaktowej obudowy na poziom referencyjny z wyglądem, mocą i szybkością. Dostarcza on doskonałych osiągów we wszystkich dziedzinach. Dostarcza bas niemal porównywalny z serią Reference w znacznie tańszym i mniejszym pakiecie.

Ekstremalne osiągi basu z kompaktowych rozmiarów

Poprzednia generacja subwooferów REL zebrała uznanie klientów i recenzentów. Konstruktorzy rozłożyli je na części pierwsze, żeby sprawdzić gdzie mogą jeszcze dokonać ulepszeń. Spojrzeli świeżym okiem na wymagania dotyczące mocy, parametry głośnika, specjalne filtry i dokonali ulepszeń w każdej z tych kategorii – tak, aby wydobyć maksimum możliwych osiągów. Równolegle poprawili sztywność i wytrzymałość obudowy, tak aby dotrzymywała ona kroku sercu i mięśniom nowej konstrukcji subwoofera. REL twierdzi, że najnowsza seria S to triumf, a jego skala zaskoczyła nawet ich samych. Głównym celem było uzyskanie mocniejszego basu w zakresie 20–35 Hz, poprawa osiągów w kinie domowym i poprawa budowania przestrzeni w muzyce i filmie. REL wykorzystał wzmacniacz NextGen5 o ciągłej mocy 800 Watt, który posiada bardzo dużą rezerwę prądową potrzebną podczas najbardziej dynamicznych i głębokich sekwencji basowych. Żeby zwiększyć wytrzymałość samego głośnika na tyle membrany inżynierowie dodali wstawkę z włókna węglowego, która usztywnia głośnik pozwalając mu na najbardziej ekstremalne wyczyny. Opracowali oni również dwa nowe filtry, które pozwalają uzyskać maksimum przestrzenności w muzyce, oraz niepowstrzymaną moc w kinie domowym. Na deser pozostawili możliwość stworzenia wieży z 4-6 subwooferów tak, jak ma to miejsce w referencyjnych modelach REL.

Napęd subwoofera REL S812

REL S812 wymagał ulepszenia dotychczas stosowanej membrany ContinuousCast™ Alloy Cone, tak żeby mogła ona przetrwać w nowych, trudniejszych warunkach pracy. Naklejenie cienkiej warstwy włókna węglowego w kluczowych miejscach na tyle membrany pozwala temu cienkiemu kawałkowi aluminium przetrwać 800 Watt mocy i niesamowicie dużą amplitudę drgań. Korzyść jest podwójna: nie tylko membrana jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała mechanicznie, ale również redukuje ona wpływ ciśnienia wewnątrz głośnika na pracę membrany wykonującej następny ruch. W efekcie otrzymujemy szybszy, lepiej kontrolowany i znacznie głębszy bas.

Membrana bierna SUPERPROGRESSIVE™

Unikalne membrany bierne REL wykorzystują specjalne zawieszenie, w tym wypadku o wychyleniu liniowym aż 30 mm, co pozwala subwooferom na bezkonkurencyjne osiągi. Nowe membrany pasywne SUPERPROGRESSIVE™ utrzymują specjalną zmienną sztywność zwieszenia nawet podczas najbardziej morderczych odsłuchów. Pozwala to subwooferowi zachowywać się jakby miał 12” głośnik w obudowie zamkniętej przy cichym słuchaniu lub nawet 14” przy maksymalnej mocy.

Złącza REL S812

Wzmacniacz audio NEXTGEN5

Wzmacniacz REL NextGen3 o mocy 800 Watt został zapożyczyliśmy z poprzedniego modelu flagowego. O 45% większa moc (względem 500 W poprzedniej wersji) i ogromna wydajność prądowa pozwalają odtwarzać najgłośniejsze dźwięki w kinie domowym i najgłębszy bas w systemach stereo. Większa moc jest potrzebna naszemu najnowszemu rozwiązaniu PerfectFilter™, które kontroluje oba skraje pasma przenoszenia subwoofera. PerfectFilter™ łączy na pierwszy rzut oka przeciwstawne cechy: dodaje potęgi niskiemu basowi, jednocześnie dodając subtelności i otwartości wyższym zakresom basu. Dodatkowo producent zaaplikował opracowane na zamówienie filtry PureTheatre, które pozwalają Subwooferowi REL S812 łatwe nadążanie za wymaganiami nowoczesnego kina domowego.

Wielopiętrowe możliwości, czyli system liniowy z serią S

W świecie rzeczywistym, bas występuje w trzech wymiarach: ma głębokość, wysokość i szerokość. Ustawiając do trzech subwooferów na stronę (stereo lub główne kanały kina domowego L i P) uzyskuje się odpowiednią perspektywę dźwięku w przestrzeni. Przenosi to reprodukowany bas w pełne stereo, a cały dźwięk zyskuje na przestrzenności zbliżając się do ideału. Recenzenci ustawiają się w kolejce, żeby sprawdzić jak duża jest różnica względem pojedynczego głośnika.


Dane techniczne REL S812

 Układ głośników Głośnik na przednim panelu
Membrana bierna od spodu
 Głośnik niskotonowy 12” (300 mm), duże wychylenie, odlewany, aluminiowy kosz
Membrana bierna 12” (300 mm), zawieszenie SUPERPROGRESSIVE™
 Dolna granica pasma przenoszenia 19 Hz @ -6 dB
 Wejścia wejście wysokopoziomowe Neutrik SpeakON
wejścia liniowe RCA
wejście LFE RCA i XLR
 Wyjścia wyjście wysokopoziomowe Neutrik SpeakON
wyjście LFE XLR
 Moc wyjściowa 800 Watt RMS
 Typ wzmacniacza NextGen3 Class D
 Łączność bezprzewodowa tak, niezbędny system REL Airship dostępny oddzielnie
 Pełne zabezpieczenia elektroniczne DC, zwarcie
 Napięcie zasilania 220-240 V
 Bezpiecznik 5 A zwłoczny 250 V
 Wymiary (S x W x G) 430 x 455 x 514 mm
 Waga 34,0 kg

Gwarancja REL:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 3 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl