.

REL S510 Piano Black

( 1 opini )
  • nowość
Cena: 12 690,00 zł 12690.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 857316005416

Opis produktu

Zobacz inne: Subwoofery REL


Opis subwoofea REL S510

REL S510 przenosi ideę kompaktowej obudowy na poziom referencyjny z wyglądem, mocą i szybkością. Dostarcza on doskonałych osiągów we wszystkich dziedzinach brzmienia niskich tonów. Doskonale uzupełni najniższe tony w Hi-End'owych systemach wszystkim tym, dla których model REL S812 jest zbyt duży.

Ekstremalne osiągi z niedużych rozmiarów

Poprzednia generacja subwooferów REL zebrała uznanie klientów i recenzentów. Konstruktorzy wzięli na warsztat wszystkie te opinie, żeby sprawdzić gdzie można dokonać ulepszeń. Spojrzeli na to świeżym okiem na wymagania dotyczące mocy, parametry głośnika, specjalne filtry i dokonali ulepszeń w każdej z tych kategorii, tak aby wydobyć maksimum możliwych osiągów. Równolegle, konstruktorzy poprawili sztywność i wytrzymałość obudowy, tak aby dotrzymywała ona kroku sercu i mięśniom subwoofera REL S510. Najnowsza seria S to triumf marki, a jego skala zaskoczyła nawet samych inżynierów. Głównym celem, którym było uzyskanie mocniejszego basu w zakresie 20 – 35 Hz, poprawa osiągów w kinie domowym i poprawa budowania przestrzeni w muzyce i filmie. W konstrukcji REL S510 został wykorzystany wzmacniacz NextGen3 o ciągłej mocy 500 Watt, który posiada bardzo dużą rezerwę prądową potrzebną podczas najbardziej dynamicznych i głębokich sekwencji basowych. Żeby zwiększyć wytrzymałość samego głośnika na tyle membrany dodana została wstawka z włókna węglowego, która usztywnia głośnik pozwalając mu na najbardziej ekstremalne wyczyny. W subwooferze tym znajdziemy również dopracowane dwa nowe filtry, które pozwalają uzyskać maksimum przestrzenności w muzyce, oraz niepowstrzymaną moc w kinie domowym. Na deser dodano możliwość stworzenia wieży z 4-6 subwooferów tak, jak ma to miejsce w referencyjnych modelach REL.

Ukryta ewolucja to napęd REL S510

Subwoofer REL S510 wymagał ulepszenia dotychczas stosowanej membrany ContinuousCast™ Alloy Cone, tak żeby mogła ona przetrwać w nowych, trudniejszych warunkach jego pracy. Naklejenie cienkiej warstwy włókna węglowego w kluczowych miejscach na tyle membrany pozwala temu cienkiemu kawałkowi aluminium przetrwać 500 Watt mocy i niesamowicie dużą amplitudę drgań. Korzyść jest podwójna: nie tylko membrana jest sztywniejsza i bardziej wytrzymała mechanicznie, ale również redukuje ona wpływ ciśnienia wewnątrz głośnika na pracę membrany wykonującej następny ruch. W efekcie otrzymujemy szybszy, lepiej kontrolowany i znacznie głębszy bas.

Nie aż taka bierna membrana SUPERPROGRESSIVE™

Unikalne membrany bierne REL wykorzystują specjalne zawieszenie, w tym wypadku o wychyleniu liniowym aż 8 mm, co pozwala subwooferom na bezkonkurencyjne osiągi. Nowe membrany pasywne SUPERPROGRESSIVE™ utrzymują specjalną zmienną sztywność zwieszenia nawet podczas najbardziej morderczych odsłuchów. Pozwala to subwooferowi zachowywać się jakby miał 12” głośnik w obudowie zamkniętej przy cichym słuchaniu lub nawet 14” przy maksymalnej mocy.

Złącza REL S510

500 Watt'owy monoblok wewnątrz, czyli wzmacniacz NEXTGEN3

Wzmacniacz NextGen3 o mocy 500 Watt zapożyczony został z poprzedniego modelu flagowego REL. O 20% większa moc (względem 400 Watt poprzedniej wersji) i ogromna wydajność prądowa pozwalają odtwarzać najgłośniejsze dźwięki w kinie domowym i najgłębszy bas w systemach stereo HiFi. Większa moc jest potrzebna najnowszemu rozwiązaniu PerfectFilter™, które kontroluje oba skraje pasma przenoszenia subwoofera. PerfectFilter™ łączy na pierwszy rzut oka przeciwstawne cechy: dodaje potęgi niskiemu basowi, jednocześnie dodając subtelności i otwartości wyższym zakresom basu. Dodatkowo konstruktorzy zaaplikowali opracowane na zamówienie filtry PureTheatre, które pozwalają subwooferowi REL S510 na łatwe nadążanie za wymaganiami nowoczesnego kina domowego.

Wielopiętrowe możliwości systemu liniowego z serią S

W świecie rzeczywistym, bas występuje w trzech wymiarach: ma głębokość, wysokość i szerokość. Ustawiając do trzech subwooferów na stronę (stereo lub główne kanały kina domowego L i P) uzyskuje się odpowiednią perspektywę dźwięku w przestrzeni. Przenosi to reprodukowany bas w pełne stereo, a cały dźwięk zyskuje na przestrzenności zbliżając się do ideału. Recenzenci ustawiają się w kolejce, żeby sprawdzić jak duża jest różnica względem pojedynczego głośnika.


Dane techniczne REL S510

 Układ głośników Głośnik na przednim panelu
Membrana bierna od spodu
 Głośnik niskotonowy 10” (250 mm), duże wychylenie, odlewany, aluminiowy kosz
Membrana bierna 12” (300 mm), zawieszenie SUPERPROGRESSIVE™
 Dolna granica pasma przenoszenia 20 Hz @ -6 dB
 Wejścia wejście wysokopoziomowe Neutrik SpeakON
wejścia liniowe RCA
wejście LFE RCA i XLR
 Wyjścia wyjście wysokopoziomowe Neutrik SpeakON
wyjście LFE XLR
 Moc wyjściowa 500 Watt RMS
 Typ wzmacniacza NextGen3 Class D
 Łączność bezprzewodowa tak, niezbędny system REL Airship dostępny oddzielnie
 Pełne zabezpieczenia elektroniczne DC, zwarcie
 Napięcie zasilania 220-240 V
 Bezpiecznik 5 A zwłoczny 250 V
 Wymiary (S x W x G) 400 x 410 x 464 mm
 Waga 31,7 kg

Gwarancja REL:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 3 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.
Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl