.

Odtwarzacz sieciowy CAMBRIDGE AUDIO CXN

( 34 opini )
Cena: 4 090,00 zł 4090.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: Odtwarzacze sieciowe audio


Kluczowe zalety CAMBRIDGE AUDIO CXN:

Korzysta z mocy aplikacji Cambridge Connect.

CAMBRIDGE CXN to najszybszy i najlepiej wykonany odtwarzacz sieciowy tej brytyjskiej firmy. Wspierany przez moc przetwarzania najnowszej aplikacji CAMBRIDGE Connect. Aplikacja, oferująca nowy system menu plus graficzny i bardziej intuicyjny interfejs, lokalizuje serwery UPnP w używanej sieci, rozpoznaje strukturę katalogów i wyświetla zawartość wykazów metadanych, a wszystko bez przerywania muzyki.

Odtwarzacz CAMBRIDGE CXN obsługuje również sterowanie C-BUS, umożliwiając włączanie i wyłączanie urządzenia oraz regulację głośności poprzez aplikację CAMBRIDGE Connect. Odtwarzacz CAMBRIDGE CXN może być używany jako cyfrowy przedwzmacniacz, z regulacją głośności wykonywaną przez procesor sygnałowy Sharc; w celu uzyskania maksymalnej jakości resampling zachodzi na każdym etapie regulacji głośności. Odtwarzacz CAMBRIDGE CXN posiada również asynchroniczne wejście USB (24 bity/192 kHz), obsługujące odtwarzanie w systemie DSD64. Używanie, zamiast odtwarzacza, aplikacji do wyszukiwania utworu, który chcesz odtwarzać, powoduje szybszą, bardziej satysfakcjonującą użytkownika obsługę. Wierzymy, że ta podmiana jest genialna. Nasz poprzedni moduł transmisji strumieniowej musiałby przeszukać serwery UPnP i przesłać do aplikacji strukturę plików – to dość powolny proces. W ekosystemie odtwarzacza CAMBRIDGE CXN, aplikacja w smartfonie lub tablecie sama zajmuje się przeglądaniem i wyszukiwaniem.

Wsparcie odtwarzania plików jest duże, obsługiwane są wszystkie popularne kodeki i formaty, w tym WAV, FLAC, ALAC, AIFF, MP3, HE AAC i AAC+ OGG Vorbis. Odtwarzanie z nośników UPnP jest połączone z AirPlay, Spotify Connect i radiem internetowym.

Aplikacja CAMBRIDGE Connect

Zbudowany, aby brzmieć lepiej

Podobnie, jak w przypadku innych składników CAMBRIDGE serii CX, odtwarzacz CAMBRIDGE CXN posiada wytłumiona metalową obudowę o niskim rezonansie, przystosowane do komponentów wysokiej jakości. Po raz pierwszy w odtwarzaczu sieciowym CAMBRIDGE zastosował duży, kolorowy ekran TFT uzupełniający możliwości przeglądania za pomocą aplikacji CAMBRIDGE Connect.

 

Podwójne różnicowe konwertery cyfrowo-analogowe

Dwa konwertery M8740 firmy Wolfson odtwarzacza CAMBRIDGE CXN pracują w trybie podwójnym, różnicowym. Mówiąc prościej, oznacza to, że w każdym kanale działa jeden, stereofoniczny konwerter cyfrowo-analogowy. Daje to nie tylko wspaniałą separację kanałów stereofonicznych, ale umożliwia to również mnożenie i konwersję na format 24 bity/384 kHz (2 x 192 kHz) na kanał. Dlaczego CAMBRIDGE używa konwerterów Wolfson WM8740? Oczywiście dlatego, że mają, ich zdaniem,  wspaniałe brzmienie!

Uwolniony Zander

Dzięki odtwarzaczowi CXN byliśmy w stanie odblokować więcej z naszego bardzo mocnego modułu transmisji strumieniowej Zander. Niewiarygodne jest to, że obecnie wykorzystuje tylko około 20% swojego potencjału. Należy spodziewać się aktualizacji oprogramowania, odblokowujących kole

 

Upsampling ATF (Adaptive Time Filtering)

W odtwarzaczu CAMBRIDGE CXN stosowana jest technologia upsamplingu drugiej generacji ATF2, zaimplementowana w procesorze sygnałowym Sharc firmy Analog Devices. Tradycyjne algorytmy rozpatrują dwa bity danych, łącząc je następnie linią; technologia ATF rozpatruje zarówno dane, jak ich ogólny kształt, a następnie interpoluje tak, aby jak najlepiej pasowały do próbki. Inżynierowie CAMBRIDGE uznali, że jest to dokładniejszy i bardziej realistyczny sposób upsamplowania dźwięku, a rezultat jest bardziej imponujący.

Bluetooth skrojony na miarę

Jeśli chcesz używać odtwarzacza CAMBRIDGE CXN z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. To od podstaw zaprojektowane w CAMBRIDGE urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100, od interfejsu XMOS do implementacji aptX, odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Technologie strumieniowania CAMBRIDGE AUDIO CXN

 


Specyfikacja techniczna CAMBRIDGE AUDIO CXN:

 Konwerter cyfrowo-analogowy:  Podwójny, 24-bitowy firmy Wolfson WM8740
 Filtr cyfrowy:  Upsampling drugiej generacji typu ATF2, maksymalnie do formatu 24 bity/384 kHz.
 Filtr analogowy:  Podwójny, dwubiegunowy, różnicowy Bessel
 Wejście USB audio:  USB typu B, zgodne z profilem USB audio 1.0 lub 2.0 (do wyboru przez użytkownika)
 DSD poprzez USB
 Cyfrowe wejścia audio:  Koncentryczne S/PDIF
 oraz optyczne TOSLINK
 Analogowe wyjścia audio:  Symetryczne XLR
 Niesymetryczne CINCH
 Cyfrowe wyjścia audio:  Koncentryczne S/PDIF
 Optyczne TOSLINK
 Kompatybilność:

 UPnP
 lokalne nośniki USB, USB audio 1.0 i 2.0
 S/PDIF Toslink i koncentryczne
 Odbiornik Bluetooth BT100 (brak w wyposażeniu)
 Radio internetowe
 Spotify Connect

 Formaty audio:  ALAC, WAV, FLAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+, OGG Vorbis
 Maksymalny pobór mocy:  30 W
 Pobór mocy w trybie czuwania:  < 0,5 W
 Wymiary: (W x S x G)  85 x 430 x 305mm
 Waga:  3,5 kg

 

Złącza CAMBRIDGE CXN


Gwarancja CAMBRIDGE:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl