.

MONITOR AUDIO Platinum PL 100 II Natural Ebony

( 43 opini )
Cena: 10 745,00 zł 10745.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 24 godziny
Kod EAN: 5060028976119

Opis produktu

Zobacz inne kolumny głośnikowe: MONITOR AUDIO Platinum


Opis kolumny MONITOR AUDIO Platinum PL 100 II

Monitor Audio PL100 jest kompaktowym głośnikiem o szerokim paśmie przenoszenia, który w całości oddaje mikrodynamikę każdego dźwięku. Sztywna obudowa, dobre mocowanie przetworników i system antyrezonansowy wpływają na oddanie wyjątkowego brzmienia wstęgowego przetwornika wysokotonowego C-CAM oraz lekkiego lecz szybkiego, precyzyjnie zaprojektowanego przetwornika niskotonowego RDT. PL100 nakreśli bogaty, naturalny dźwięk z każdej płyty CD oraz z każdej ścieżki dźwiękowej, wciągając cię w akcję bardziej niż kiedykolwiek.

 


TECHNOLOGIA


ARC
ARC to skrót od Anti-Resonance Composite, czyli kompozytu antyrezonansowego.
Frontowy panel, cokół i obudowa przetworników średniotonowych, specjalnie dla serii Platinum wykonane zostały z wysokiej jakości materiału antyrezonansowego ARC – to polimer zespolony termicznie z minerałami. Ten typ materiału jest używany tam, gdzie wymagana jest wysoka sztywność oraz tłumienie wibracji. Materiał ARC został również wykorzystany do wykonania puszki wytłumiającej dla przetworników średniotonowych. Obudowa ta zapobiega powstawaniu fal stojących.

 

Wstęgowy przetwornik wysokotonowy C-CAM (Ribbon Transducer)
Głośnik wstęgowy wykonywany jest przy użyciu ultra-cienkiego sandwicza ze stopu C-CAM, zwieszonego w bardzo silnym polu magnetycznym, zapewnianym przez magnesy z ziem rzadkich (NeFeB).
W przetworniku tym cewka i membrana w każdym miejscu przetwornika są napędzane bezpośrednio i w tym samym czasie, bez kumulowania energii. Ważąc tylko 18 mg, membrana jest w stanie natychmiast wystartować i zatrzymać się, co przekłada się na muzykalność i koherencję dźwięku. Ten magiczny przetwornik przenosi pasmo do 100 kHz i przekaże każdy niuans i detal z formatów audio wysokiej rozdzielczości takich jak DVD-A czy SACD wraz z najnowszym formatem audiowizualnym HD Blu-ray.

 

RDT
Technologia „sztywnej membrany” przetworników średnio i niskotonowego.
W przetwornikach niskotonowych i średniotonowych zastosowano technologię „sztywnej membrany” opracowaną przez inżynierów Monitor Audio specjalnie dla serii Platinum.
Membrany te zostały zaprojektowane tak, aby zredukować masę i zwiększyć sztywność. W tym celu Monitor Audio stosuje ultra-cienkie, niezwykle sztywne membrany wykonane w technologii C-CAM z materiału o nazwie Nomex, przypominającego plaster miodu i w połączeniu z nim tworzy ekstremalnie lekką strukturę, sztywniejszą niż jakikolwiek metal. Mając tylko 40 mikrometrów grubości struktura C-CAM jest o połowę cieńsza niż ludzki włos. Te proporcje pozwalają na pracę membrany z dużą szybkością i emisję bardziej naturalnego i czystszego dźwięku.
Dla zoptymalizowania zachowania się membran RDT firma opracowała system napędowy w którym szczelina magnetyczna oraz miedziane ringi zapewniają znacznie lepszą liniowość i niższe zniekształcenia niż to było możliwe kiedykolwiek wcześniej. Elementy układu magnetycznego są wykonywane z użyciem maszyn CNC, dzięki czemu zachowano niezwykłą precyzję wykonania.
W przetwornikach niskotonowych zastosowano układy napędowe o dużym skoku, możliwe są więc duże wychylenia membrany. W głośnikach tych zastosowano podwójne zawieszenie koszy otrzymując w ten sposób stabilny układ nawet przy wysokich poziomach dźwięku.


Dane techniczne kolumny MONITOR AUDIO Platinum PL 100 II

 Typ konstrukcji: 2-drożna kolumna półkowa, 2-głośnikowa
 Pasmo przenoszenia (-6dB - IEC 268-13): 40 Hz – 100 kHz
 Czułość (1W ⁄ 1m): 88 dB
 Dynamika (SPL 1 dBA @ 1m – sztuka): 111,8 dBA
 Impedancja nominalna: 6 Ω
 Impedancja minimalna: 4.5 Ω przy 160 Hz
 Moc muzyczna R.M.S.: 120 Watt
 Rekomendowany wzmacniacz audio: 60 − 120 Watt
 Budowa kolumny: Jeden port HiVe II,
 Głośnik niskotonowy: 1 × 6½" RDT II® z dużym wychyłem
 Głośnik średniotonowy:
 Głośnik wysokotonowy: 1 × głośnik wstęgowy MPD® o wysokiej częstotliwości granicznej
 Częstotliwość podziału: LF/HF: 3,0 kHz
 Wymiary (W × S × G): 372,0 x 225,0 x 325,5 mm
 Waga: 14,9 kg

Gwarancja MONITOR AUDIO:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata, po zarejestrowaniu 5 lat.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl