.

MEZE 109 PRO

( 25 opini )
Cena: 3 990,00 zł 3990.00
ilość szt
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne słuchawki MEZE


Opis słuchawek MEZE 109 PRO

Konstrukcja membrany

W świecie szybko rozwijającej się technologii konstruktorzy MEZE postawili na sprawdzone rozwiązania. Nowy dynamiczny przetwornik 50 mm MEZE, został zmontowany i dostrojony z najwyższą precyzją, co pozwoliło przekroczyć granice dokładności i zakresu dynamicznego brzmienia. Aby spełnić cele akustyczne, jakie zostały wyznaczone dla MEZE 109 PRO, skoncentrowano wysiłki badawczo-rozwojowe na badaniach materiałów dla każdego z komponentów przetwornika. Dążenie do maksymalizacji możliwości sonicznych słuchawek rozpoczęło się od membrany, gdzie inżynierowie skupili się na znalezieniu idealnej równowagi między masą a sztywnością. Badania doprowadziły do opracowania membrany Dual-Composite serii 109 - połączenia polimeru powlekanego berylem i kompozytu celulozowo-węglowego. Zadaniem poprawy pochłaniania drgań jest natomiast pierścień stabilizujący ze stopu miedzi i cynku, w którym dobór materiałów przyczynia się do znacznej redukcji zniekształceń. Obok nich znajduje się lekki i wydajny magnes neodymowy oraz miedziana cewka. Razem są one zamknięte w obrabianej CNC, wysoce precyzyjnej aluminiowej ramie, która okazała się wyjątkowo niezawodna.

Koncepcja akustyczna

Otwarta konstrukcja zapewniła, że słuchawki MEZE 109 PRO mogą poszczycić się żywym i ekscytującym brzmieniem, który umożliwia słuchaczowi łączenie się z muzyką na głębszym poziomie. Starannie dostrojony przez wewnętrzny zespół inżynierów MEZE, produkt ten oferuje emocjonalnie angażujący dźwięk z dużą szczegółowością, czystością i odpowiednią ilością basu. Jego organiczny charakter w połączeniu z doskonałą dynamiką, doskonałym obrazowaniem i pełnym wokalem ożywiają poruszające duszę szczegóły. Poza tym łatwo jest je wysterować z większości wzmacniaczy słuchawkowych, niezależnie od tego, czy mówimy o przenośnych źródłach, czy o skomplikowanych konfiguracjach domowych.

Struktura w kształcie pająka i akustycznie przezroczysty grill wewnątrz muszli nauszników odsłaniają przetwornik z obu stron, tworząc najbardziej otwarty wzór MEZE jaki znaliśmy do tej pory. Ponadto kierując się zasadami antropometrii, konstruktorzy ustawili przetwornik pod precyzyjnym kątem i w odpowiedniej odległości od ucha, aby uzyskać idealne dopasowanie anatomiczne. Zastosowane w tych słuchawkach welurowe poduszki wygodnie otaczają uszy, zapewniając optymalne uszczelnienie i tworzenie naturalnego dźwięku. Ponieważ welur jest znacznie bardziej miękki i bardziej oddychający niż skóra, zapobiega to również poceniu się i przegrzaniu podczas długich sesji odsłuchowych. Samoregulujący się pałąk rozkłada ciężar, aby zapewnić równomierny nacisk dla każdego kształtu i rozmiaru głowy.

Muszla MEZE 109 PRO

Doskonałe doświadczenie

W MEZE 109 PRO chodzi przede wszystkim o komfort – od projektu konstrukcyjnego słuchawek po dobór materiałów, wszystkie decyzje zostały starannie podjęte, aby zapewnić, że produkt końcowy będzie odpowiadał najwyższym standardom pod względem ergonomii. Po założeniu na głowę słuchawki muszą stać się niezauważalne, pozostawiając Cię tylko z muzyką. Mając to na uwadze, konstruktorzy połączyli drewno orzechowe, cynk, stal manganową i wegańską skórę w wygodnej, lekkiej, a jednocześnie bardzo wytrzymałej konstrukcji.

Zgodnie z misją zrównoważonego rozwoju

MEZE 109 PRO zostały wykonane z najwyższą dbałością o zrównoważony rozwój. Ponieważ nasze dzisiejsze wybory mogą mieć ogromny wpływ na świat jutra, MEZE projektuje produkty, które są trwałe. Wierzymy, że dłuższa żywotność produktu oznacza mniejszy ślad. Zgodnie z tą filozofią, MEZE 109 PRO można rozbierać i serwisować bez końca, jeśli zajdzie taka potrzeba, co może przedłużyć żywotność produktu bez ograniczeń.


Dane techniczne słuchawek MEZE 109 PRO

 Rozmiar przetwornika: 50 mm
 Pasmo przenoszenia: 5 Hz - 30 KHz
 Czułość: 112dB SPL przy 1KHz, 1mW
 Impedancja: 40 Ω
 Waga: 375 gr (bez kabli)
 Nauszniki: z czarnego drewna orzechowego
 Dołączone kable: - 1,5 m miękki kabel TPE, zakończony wtykiem jack 3,5 mm
- 3 m miękki kabel TPE, zakończony wtykiem jack 3,5 mm

MEZE 109 PRO

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl