.

CAMBRIDGE AUDIO CXA81-CXNv2 z MONITOR AUDIO Gold 100

( 37 opini )
 • promocja
Cena: 16 990,00 zł 20 870,00 zł 16990.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 17 990,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość zestaw
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne: zestawy audio HiFi CAMBRIDGE AUDIO


Wzmacniacz zintegrowany CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Pięć lat po tym, jak seria CAMBRIDGE AUDIO CX na nowo zdefiniowała stosunek jakości do ceny w swojej, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Całkowicie nowy wzmacniacz stereofoniczny CAMBRIDGE AUDIO CXA81 skonstruowany został na fundamentach (sprawdzonych , niezawodnych rozwiązaniach) modelu CXA80, zachowując jednocześnie świeżą i postępową perspektywę. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 jest opanowany, naturalny i wysublimowany. 80 Watt'owy wzmacniacz na każdy z kanałów daje mu pełną władzę nad muzyką i niemal każdymi kolumnami głośnikowymi. Wzmacniacz ten jest także w stanie wyakcentować każdy emocjonalny i muzyczny niuans z Twojej muzycznej kolekcji.

Udoskonalenie sprawdzonej konstrukcji

Podziwiany i udany wzmacniacz zintegrowany, który zyskał szacunek i uznanie na całym świecie, mowa o CAMBRIDGE AUDIO CXA80, - jak uczynić go jeszcze lepszym? Cóż, jeśli jesteś inżynierem z CAMBRIDGE AUDIO, badasz każdy aspekt parametrów a następnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby był on jeszcze „bardziej”. Bardziej wysublimowany, bardziej precyzyjny, bardziej wciągający... bardziej muzykalny. CAMBRIDGE AUDIO CXA81: to wszystko to, co pozwoliło Ci się zakochać w modelu CXA80 — a nawet więcej.

Zaprojektowany bez kompromisów

Badania, rozwój, cały czas i wysiłek poświęcony modelowi CAMBRIDGE AUDIO CXA81 miały jeden cel: stworzyć najbardziej udany i dopracowany stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany w tym przedziale cenowym. Każdy wybrany komponent i każda podjęta decyzja technologiczna opiera się wyłącznie na dążeniu do postępu. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 to urządzenie zaprojektowane bez kompromisów, którego zadaniem jest dostarczenie pełnego muzycznego spektrum.

Pełna gama dźwięków

CAMBRIDGE AUDIO CXA81 został zaprojektowany tak, aby ożywić Twoją muzykę, bez względu na sposób jej przechowywania. Wyposażony jest więc w całkowicie nową elektronikę, w tym najnowocześniejszy konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016. Oznacza to, że cyfrowe pliki audio o rozdzielczości do 32 bit/384 kHz lub DSD256 w spektakularny sposób nabierają życia, a każdy szczegół i niuanse są wyakcentowane w nienaruszonym i pełnym zakresie. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 łączy w sobie niezrównaną dokładność z żywą muzykalnością, bez uszczerbku dla wygody.

Moc i pełna kontrola

Dzięki licznym udoskonaleniom i modernizacjom — a także olbrzymiemu transformatorowi toroidalnemu — model CAMBRIDGE AUDIO CXA81 dostarcza niesamowitą moc 80 Watów na każdy z dwóch kanałów. Oznacza to, że CAMBRIDGE AUDIO CXA81 ma pełną władzę nawet nad najbardziej wymagającymi głośnikami. Zatem duże zmiany dynamiki w muzyce są odtwarzane z pełną kontrolą, a to z kolei oznacza, że dostępne jest pełne spektrum tonalne bez względu na to, czy potrzebujesz dyskretnych dźwięków w tle, czy też chcesz rozkręcić całą imprezę.

CXA81

Całkowita elastyczność

CAMBRIDGE AUDIO CXA81 obsługuje wszystkie typy połączeń, dając Ci pełną swobodę wyboru. Oprócz cyfrowych wejść optycznych i cyfrowych wejść koaksjalnych, posiada niezbalansowane wejścia stereo RCA wraz ze zbalansowanymi gniazdami XLR. Na pokładzie jest też moduł łączności bezprzewodowej za pośrednictwem najnowocześniejszego standardu aptX HD. Nie ma więc potrzeby pójścia na kompromis w zakresie osiągów w imię wygody.

Niezrównana dźwiękowa spójność

W sercu CAMBRIDGE AUDIO CXA81 bije całkowicie przeobrażony i przeprojektowany stopień wzmacniacza mocy ze zoptymalizowanymi wartościami kondensatorów. Uzyskany dźwięk jest nieskazitelny, ale nie kliniczny, z niezrównaną muzyczną spójnością bez względu na źródło.

Kluczowe zalety CAMBRIDGE AUDIO CXA81

 • 80 Watt na kanał przy wzmocnieniu w klasie AB zapewnia szczegółowe i mocne brzmienie
 • Oddzielne, symetryczne kanały lewy i prawy zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić niesamowitą scenę dźwiękową
 • Zbalansowane wejścia XLR zapewniają niski poziom zakłóceń w postaci szumów
 • Wysokiej jakości przetwornik DAC — podłącz cyfrowe źródła dźwięku bezpośrednio przez gniazda TOSLINK i Coaxial
 • Wejście audio USB akceptujące sygnał o parametrach do 32 bit/384 kHz & obsługa plików DSD 256 z poziomu komputera Mac lub PC
 • Wbudowany moduł Bluetooth aptX HD

Dane techniczne CAMBRIDGE AUDIO CXA81

 Moc wzmacniacza 90 Watt RMS dla 8 Ω
120 Watt RMS dla 4 Ω,
 DAC ESS Sabre ES9016K2M,
 Pasmo przenoszenia 5 Hz – 60 kHz +/-1dB
 Wejścia analogowe 1 x zbalansowane XLR
4 x RCA
 Wejścia cyfrowe 1 x S/PDIF koaksjalne
2 x TOSLINK optyczny
1 x USB audio
Bluetooth (zintegrowany)
 Kompatybilność TOSLINK optyczny 16/24bit 32-96kHz tylko PCM
 Kompatybilność S/PDIF koaksjalny 16/24bit 32-192kHz tylko PCM
 Kompatybilność USB audio 1.0/2.0 (domyślnie 2.0), do 32bit 384kHz PCM,do DSD256 lub do P256
 Kompatybilność Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP ze wsparciem dla aptX HD (24bit 48kHz)
 Wyjścia Głośnikowe A+B
Słuchawkowe 3.5mm
Pre-out
Wyjście na Subwoofer
 Maks. Zużycie prądu 750 Watt
 Zużycie prądu w standby 0.5 Watt 
 Wymiary (S x W x G) 430 x 115 x 341 mm
 Waga 8.7 kg

Złącza wzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Złącza wzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Gwarancja CAMBRIDGE:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

 

Odtwarzacz sieciowy audio CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Pięć lat po tym, jak seria CX na nowo zdefiniowała relację jakości do ceny w swojej klasie, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Wykończony w kolorze szarym księżycowym, aby dopasować się do pozostałych produktów z serii CX 2, wielokrotnie nagradzany model CXN (v2) umożliwia odtwarzanie wielu typów plików audio z wielu źródeł. Możesz na nowo cieszyć się swoją ulubioną muzyką, po swojemu.

Wygoda. Bez kompromisów.

Wygodę cyfrowego dźwięku uwielbiamy wszyscy. Na próżno jednak szukać zwolenników kompromisów, jakie często niesie ze sobą jego odtwarzanie. Odtwarzacz sieciowy CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 został opracowany tak, aby zapewnić bezproblemową dostępność dźwięku cyfrowego o bezkompromisowo doskonałej jakości, uzyskanej dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu firmy CAMBRIDGE AUDIO w dziedzinie produktów HiFi. Łatwość obsługi idzie tutaj ja zawsze w parze z wysoką jakością dźwięku.

Muzyka z całego świata, w każdej formie, jakiej zapragniesz

Cyfrowy dźwięk jest dostępny z wielu źródeł a model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 jest w stanie dostarczyć go tym, których najbardziej kochasz. Spotify Connect, Apple AirPlay 2 i Tidal oferują bogactwo treści z całego świata. Jest tu też wbudowana obsługa Chromecast, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z odtwarzacza. Dodatkowo model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 posiada certyfikację Roon Tested, co oznacza, że dźwięk ze źródeł NAS i UPnP jest także na wyciągnięcie Twojej ręki. Kiedy dodamy do tego cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne, asynchroniczne gniazdo USB, obsługę aptX Bluetooth (poprzez adapter) i radia internetowego, CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 sprowadzi muzykę z całej naszej planety wprost do Twojego domu.

Pełna gama dźwięków

Jasne, zdobycie muzyki, której od dawna szukasz, daje satysfakcję. Pozytywne emocje dzięki wysokiej wierności jej odtwarzania to jednak zupełnie inne doznanie. Dlatego w modelu CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 umieszczono dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740. Dzięki zastosowaniu podwyższenia jakości wszelkich cyfrowych informacji audio do jakości 24 bit/384 kHz przy użyciu unikalnej technologii ATF2 firmy CAMBRIDGE AUDIO muzyka jest odtwarzana w ciepły, głęboki, pełen niuansów i spójności sposób, niekojarzony zwykle z dźwiękiem cyfrowym.

Moc jest w Twoich rękach

Model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 charakteryzuje się niesamowitą mocą obliczeniową, niespotykaną u jakiegokolwiek konkurenta na rynku. Uznana platforma Stream Magic firmy CAMBRIDGE AUDIO zapewnia doskonałe, bezproblemowe i zrównoważone wrażenia odsłuchowe z dowolnego źródła, a jej standardowa kompatybilność z formatem MPEG-DASH i HLS oznacza, że transmisje emitowane na żywo są równie spójne i o wysokiej jakości.

Aplikacja CAMBRIDGE AUDIO CXN

Kontrola. Czysta i prosta.

Interakcja z modelem CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 nie mogłaby być prostsza i bardziej satysfakcjonująca. Skrojona na miarę aplikacja CAMBRIDGE AUDIO Stream Magic umożliwia proste, niezawodne i intuicyjne sterowanie wszystkimi podłączonymi źródłami. Możesz w wygodny i komfortowy sposób tworzyć playlisty, wybierać predefiniowane ustawienia lub przeglądać albumy. Duży, kolorowy i wyraźny wyświetlacz LED typu fascia może pokazywać wydane przez Ciebie polecenia lub okładkę albumu, którego właśnie słuchasz.

Ulepszanie najlepszego

Cztery nagrody What Hi-Fi? z rzędu to doskonałe świadectwo, jak bardzo lubianym urządzeniem jest odtwarzacz CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2, jednak producent wciąż poszukuje kolejnych udoskonaleń. Ciągły rozwój, stałe dążenie do poszukiwania choćby drobnej poprawy parametrów oraz możliwość zdalnej aktualizacji CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2, gdy jest to wymagane, oznacza, że najlepszy sieciowy odtwarzacz plików audio na rynku wciąż się udoskonala.

Kluczowe zalety CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

 • Wyjątkowa jakość dźwięku — usłyszysz każdy szczegół w swoich plikach cyfrowych
 • Możesz podłączyć wszystko — urządzenie obsługuje połączenia USB, Coaxial i TOSLINK. Wbudowane połączenia bezprzewodowe AirPlay 2 i Chromecast
 • Wbudowana obsługa Spotify Connect i TIDAL
 • Wysokiej jakości strumieniowy odbiór radia internetowego dzięki obsłudze formatu MPEG-DASH.
 • Pełna kontrola w Twojej dłoni, dzięki dedykowanej aplikacji StreamMagic dla systemów iOS i Android
 • Roon Ready. Przekształcaj i poprawiaj wrażenia związane z przeglądaniem kolekcji muzycznej. (Wymaga subskrypcji Roon)

Dane techniczne CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

 DAC Dwa 24-bitowe DAC Wolfson WM8740,
 Filtr cyfrowy UPSAMPLING ATF2 2-giej generacji do 24-bitów/384kHz
 Filtr analogowy Filtr Bessela 2-go rzędu
 Wejście USB audio USB Typu B zgodne z USB Audio 1.0 lub 2.0 (wybierane prze użytkownika)
 Cyfrowe wejścia audio S/PDIF koaksjalny i TOSLINK Optyczny
 Analogowe wyjścia audio Zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA
 Cyfrowe wyjścia audio S/PDIF koaksjalny i TOSLINK Optyczny
 Kompatybilność UPnP, Local USB media, USB audio 1.0 i 2.0, S/PDIF Toslink i Coaxial, Airplay 2, odbiornik Bluetooth BT100 (brak w zestawie), wbudowany Chromecast, radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL.
 Formaty audio ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC,AAC+, OGG Vorbis
 Ethernet IEEE 802.3, 10 Base-T lub 100 Base-T
 Wi-fi IEEE 802.11 b/g or n (2.4GHz)
 Maksymalne zużycie prądu 30 Watt
 Zużycie prądu w standby 0,5 Watt
 Wymiary (S x W x G) 430 x 85 x 305 mm
 Waga 3.5 kg

Złącza CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Złącza CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Gwarancja CAMBRIDGE:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

 

Kolumny głośnikowe MONITOR AUDIO Gold 100

Kolumna głośnikowa MONITOR AUDIO Gold 5G 100 jest jedynym podstawkowym w tej serii. Połączenie 6½ calowego (165 mm) przetwornika C-CAM nisko-średniotonowego, przetwornika wysokotonowego MPD i skierowanego do tyłu portu HiVe II w kompaktowej, eleganckiej obudowie sprawia, że dźwięk tego dwu-drożnego głośnika jest znacznie większy niż można się tego spodziewać. Jest poukładany, wszechstronny i z mocniejszym basem, niż się to wydaje możliwe. Przede wszystkim jest to precyzyjne i bogate w informacje granie, które pokaże Ci najlepszą stronę towarzyszącej elektroniki oraz muzyki, której słuchasz. Małe, w tym przypadku, jest niezwykle wręcz piękne.

Kluczowe zalety MONITOR AUDIO Gold 5G 100:

 • Konstrukcja dwu-drożna, wentylowana bas-refleksem umieszczonym na tylnej ściance z technologią HiVe II – poprawiona odpowiedź transjentowa i bardziej zwarty bas dzięki płynniejszemu przepływowi powietrza
 • Przetwornik wysokotonowy MPD, by uzyskać wyraźne, rozbudowane, a jednocześnie wyjątkowo gładkie wysokie tony
 • 6½ calowy przetwornik nisko- średniotonowy, wyposażony w: technologię RDT II Cone - specjalnie opracowana technologia "membrany kanapkowej" wykorzystującej cienką warstwę C-CAM, rdzeń o strukturze plastra miodu Nomex i plecionkę z włókna węglowego, aby uzyskać niesamowitą sztywność, a jednocześnie bardzo niską masę i dobre tłumienie
 • DCF (Dynamic Coupling Filter) – filtr zoptymalizowany pod kątem redukcji górnej częstotliwości rezonansowej głośnika i zmniejszania zniekształceń
 • Miękka w dotyku górna powierzchnia - zapewnia luksusową, wysokiej jakości stylistykę
 • Mocowanie przetworników pojedynczą śrubą – zwiększa jeszcze sztywność obudowy, oraz sztywność połączenia przetwornika i przedniej ścianki kolumny
 • Dedykowane magnetyczne maskownice – wizualnie czysta stylistyka, akustycznie przeźroczyste
 • Dedykowane punkty montażowe do połączenia z podstawkami Monitor Audio, które pozwalają uzyskać najwyższą jakość brzmienia

Dane techniczne MONITOR AUDIO Gold 5G 100

 Typ konstrukcji:  2 drożna kolumna podstawkowa, Bass Reflex z portem HiVe II
 Rekomendowany wzmacniacz audio:  60− 120 W
 Moc muzyczna R.M.S.:  120 Watów
 Dynamika ⁄ czułość:  110 dBA (S.P.L.1 dBA @ 1m - para)
 86 db (SPL 1W ⁄ 1m)
 Pasmo przenoszenia (-6dB-IEC 268-13):  40 Hz – 50 kHz
 Częstotliwość podziału:  LF/HF: 2,5 kHz
 Głośnik niskotonowy:  1 × 6½", RDT II®
 Głośnik średniotonowy:  
 Głośnik wysokotonowy:  1 × głośnik wstęgowy MPD® HF
 Impedancja nominalna:  4 Ω
 Dodatkowo:  Port HiVe®II
 Bass Reflex
 Wymiary (W × S × G):  360 x 195 x 331 mm
 Waga:  9,1 kg

Wersje wybarwienia MONITOR AUDIO Gold 5G:

Piano Ebony HG

Piano Ebony HG

Piano Black HG

Lakier Piano Black HG

Lakier Satin White

Lakier Satin White

Fornir Dark Walnut

Fornir Dark Walnut

Gwarancja MONITOR AUDIO:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata, po zarejestrowaniu 5 lat.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl