.

CAMBRIDGE AUDIO CXA81-CXNv2-MONITOR AUDIO Silver 7G 300

( 28 opini )
 • promocja
Cena: 17 990,00 zł 22 570,00 zł 17990.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 17 990,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość zestaw
dodaj do przechowalni
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny

Opis produktu

Zobacz inne Zestawy stereo z kolumnami za 10-20 tys PLN


Wzmacniacz zintegrowany CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Pięć lat po tym, jak seria CAMBRIDGE AUDIO CX na nowo zdefiniowała stosunek jakości do ceny w swojej, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Całkowicie nowy wzmacniacz stereofoniczny CAMBRIDGE AUDIO CXA81 skonstruowany został na fundamentach (sprawdzonych , niezawodnych rozwiązaniach) modelu CXA80, zachowując jednocześnie świeżą i postępową perspektywę. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 jest opanowany, naturalny i wysublimowany. 80 Watt'owy wzmacniacz na każdy z kanałów daje mu pełną władzę nad muzyką i niemal każdymi kolumnami głośnikowymi. Wzmacniacz ten jest także w stanie wyakcentować każdy emocjonalny i muzyczny niuans z Twojej muzycznej kolekcji.

Udoskonalenie sprawdzonej konstrukcji

Podziwiany i udany wzmacniacz zintegrowany, który zyskał szacunek i uznanie na całym świecie, mowa o CAMBRIDGE AUDIO CXA80, - jak uczynić go jeszcze lepszym? Cóż, jeśli jesteś inżynierem z CAMBRIDGE AUDIO, badasz każdy aspekt parametrów a następnie robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby był on jeszcze „bardziej”. Bardziej wysublimowany, bardziej precyzyjny, bardziej wciągający... bardziej muzykalny. CAMBRIDGE AUDIO CXA81: to wszystko to, co pozwoliło Ci się zakochać w modelu CXA80 — a nawet więcej.

Zaprojektowany bez kompromisów

Badania, rozwój, cały czas i wysiłek poświęcony modelowi CAMBRIDGE AUDIO CXA81 miały jeden cel: stworzyć najbardziej udany i dopracowany stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany w tym przedziale cenowym. Każdy wybrany komponent i każda podjęta decyzja technologiczna opiera się wyłącznie na dążeniu do postępu. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 to urządzenie zaprojektowane bez kompromisów, którego zadaniem jest dostarczenie pełnego muzycznego spektrum.

Pełna gama dźwięków

CAMBRIDGE AUDIO CXA81 został zaprojektowany tak, aby ożywić Twoją muzykę, bez względu na sposób jej przechowywania. Wyposażony jest więc w całkowicie nową elektronikę, w tym najnowocześniejszy konwerter cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9016. Oznacza to, że cyfrowe pliki audio o rozdzielczości do 32 bit/384 kHz lub DSD256 w spektakularny sposób nabierają życia, a każdy szczegół i niuanse są wyakcentowane w nienaruszonym i pełnym zakresie. CAMBRIDGE AUDIO CXA81 łączy w sobie niezrównaną dokładność z żywą muzykalnością, bez uszczerbku dla wygody.

Moc i pełna kontrola

Dzięki licznym udoskonaleniom i modernizacjom — a także olbrzymiemu transformatorowi toroidalnemu — model CAMBRIDGE AUDIO CXA81 dostarcza niesamowitą moc 80 Watów na każdy z dwóch kanałów. Oznacza to, że CAMBRIDGE AUDIO CXA81 ma pełną władzę nawet nad najbardziej wymagającymi głośnikami. Zatem duże zmiany dynamiki w muzyce są odtwarzane z pełną kontrolą, a to z kolei oznacza, że dostępne jest pełne spektrum tonalne bez względu na to, czy potrzebujesz dyskretnych dźwięków w tle, czy też chcesz rozkręcić całą imprezę.

CXA81

Całkowita elastyczność

CAMBRIDGE AUDIO CXA81 obsługuje wszystkie typy połączeń, dając Ci pełną swobodę wyboru. Oprócz cyfrowych wejść optycznych i cyfrowych wejść koaksjalnych, posiada niezbalansowane wejścia stereo RCA wraz ze zbalansowanymi gniazdami XLR. Na pokładzie jest też moduł łączności bezprzewodowej za pośrednictwem najnowocześniejszego standardu aptX HD. Nie ma więc potrzeby pójścia na kompromis w zakresie osiągów w imię wygody.

Niezrównana dźwiękowa spójność

W sercu CAMBRIDGE AUDIO CXA81 bije całkowicie przeobrażony i przeprojektowany stopień wzmacniacza mocy ze zoptymalizowanymi wartościami kondensatorów. Uzyskany dźwięk jest nieskazitelny, ale nie kliniczny, z niezrównaną muzyczną spójnością bez względu na źródło.

Kluczowe zalety CAMBRIDGE AUDIO CXA81

 • 80 Watt na kanał przy wzmocnieniu w klasie AB zapewnia szczegółowe i mocne brzmienie
 • Oddzielne, symetryczne kanały lewy i prawy zostały starannie zaprojektowane, aby zapewnić niesamowitą scenę dźwiękową
 • Zbalansowane wejścia XLR zapewniają niski poziom zakłóceń w postaci szumów
 • Wysokiej jakości przetwornik DAC — podłącz cyfrowe źródła dźwięku bezpośrednio przez gniazda TOSLINK i Coaxial
 • Wejście audio USB akceptujące sygnał o parametrach do 32 bit/384 kHz & obsługa plików DSD 256 z poziomu komputera Mac lub PC
 • Wbudowany moduł Bluetooth aptX HD

Dane techniczne CAMBRIDGE AUDIO CXA81

 Moc wzmacniacza 90 Watt RMS dla 8 Ω
120 Watt RMS dla 4 Ω,
 DAC ESS Sabre ES9016K2M,
 Pasmo przenoszenia 5 Hz – 60 kHz +/-1dB
 Wejścia analogowe 1 x zbalansowane XLR
4 x RCA
 Wejścia cyfrowe 1 x S/PDIF koaksjalne
2 x TOSLINK optyczny
1 x USB audio
Bluetooth (zintegrowany)
 Kompatybilność TOSLINK optyczny 16/24bit 32-96kHz tylko PCM
 Kompatybilność S/PDIF koaksjalny 16/24bit 32-192kHz tylko PCM
 Kompatybilność USB audio 1.0/2.0 (domyślnie 2.0), do 32bit 384kHz PCM,do DSD256 lub do P256
 Kompatybilność Bluetooth 4.2 A2DP/AVRCP ze wsparciem dla aptX HD (24bit 48kHz)
 Wyjścia Głośnikowe A+B
Słuchawkowe 3.5mm
Pre-out
Wyjście na Subwoofer
 Maks. Zużycie prądu 750 Watt
 Zużycie prądu w standby 0.5 Watt 
 Wymiary (S x W x G) 430 x 115 x 341 mm
 Waga 8.7 kg

Złącza wzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Złącza wzmacniacza CAMBRIDGE AUDIO CXA81

Gwarancja CAMBRIDGE:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

 

Odtwarzacz sieciowy audio CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Pięć lat po tym, jak seria CX na nowo zdefiniowała relację jakości do ceny w swojej klasie, nadszedł czas na jej przeprojektowanie i odświeżenie. Wykończony w kolorze szarym księżycowym, aby dopasować się do pozostałych produktów z serii CX 2, wielokrotnie nagradzany model CXN (v2) umożliwia odtwarzanie wielu typów plików audio z wielu źródeł. Możesz na nowo cieszyć się swoją ulubioną muzyką, po swojemu.

Wygoda. Bez kompromisów.

Wygodę cyfrowego dźwięku uwielbiamy wszyscy. Na próżno jednak szukać zwolenników kompromisów, jakie często niesie ze sobą jego odtwarzanie. Odtwarzacz sieciowy CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 został opracowany tak, aby zapewnić bezproblemową dostępność dźwięku cyfrowego o bezkompromisowo doskonałej jakości, uzyskanej dzięki ponad 50-letniemu doświadczeniu firmy CAMBRIDGE AUDIO w dziedzinie produktów HiFi. Łatwość obsługi idzie tutaj ja zawsze w parze z wysoką jakością dźwięku.

Muzyka z całego świata, w każdej formie, jakiej zapragniesz

Cyfrowy dźwięk jest dostępny z wielu źródeł a model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 jest w stanie dostarczyć go tym, których najbardziej kochasz. Spotify Connect, Apple AirPlay 2 i Tidal oferują bogactwo treści z całego świata. Jest tu też wbudowana obsługa Chromecast, co jeszcze bardziej ułatwia korzystanie z odtwarzacza. Dodatkowo model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 posiada certyfikację Roon Tested, co oznacza, że dźwięk ze źródeł NAS i UPnP jest także na wyciągnięcie Twojej ręki. Kiedy dodamy do tego cyfrowe wejścia optyczne i koaksjalne, asynchroniczne gniazdo USB, obsługę aptX Bluetooth (poprzez adapter) i radia internetowego, CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 sprowadzi muzykę z całej naszej planety wprost do Twojego domu.

Pełna gama dźwięków

Jasne, zdobycie muzyki, której od dawna szukasz, daje satysfakcję. Pozytywne emocje dzięki wysokiej wierności jej odtwarzania to jednak zupełnie inne doznanie. Dlatego w modelu CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 umieszczono dwa przetworniki cyfrowo-analogowe Wolfson WM8740. Dzięki zastosowaniu podwyższenia jakości wszelkich cyfrowych informacji audio do jakości 24 bit/384 kHz przy użyciu unikalnej technologii ATF2 firmy CAMBRIDGE AUDIO muzyka jest odtwarzana w ciepły, głęboki, pełen niuansów i spójności sposób, niekojarzony zwykle z dźwiękiem cyfrowym.

Moc jest w Twoich rękach

Model CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 charakteryzuje się niesamowitą mocą obliczeniową, niespotykaną u jakiegokolwiek konkurenta na rynku. Uznana platforma Stream Magic firmy CAMBRIDGE AUDIO zapewnia doskonałe, bezproblemowe i zrównoważone wrażenia odsłuchowe z dowolnego źródła, a jej standardowa kompatybilność z formatem MPEG-DASH i HLS oznacza, że transmisje emitowane na żywo są równie spójne i o wysokiej jakości.

Aplikacja CAMBRIDGE AUDIO CXN

Kontrola. Czysta i prosta.

Interakcja z modelem CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2 nie mogłaby być prostsza i bardziej satysfakcjonująca. Skrojona na miarę aplikacja CAMBRIDGE AUDIO Stream Magic umożliwia proste, niezawodne i intuicyjne sterowanie wszystkimi podłączonymi źródłami. Możesz w wygodny i komfortowy sposób tworzyć playlisty, wybierać predefiniowane ustawienia lub przeglądać albumy. Duży, kolorowy i wyraźny wyświetlacz LED typu fascia może pokazywać wydane przez Ciebie polecenia lub okładkę albumu, którego właśnie słuchasz.

Ulepszanie najlepszego

Cztery nagrody What Hi-Fi? z rzędu to doskonałe świadectwo, jak bardzo lubianym urządzeniem jest odtwarzacz CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2, jednak producent wciąż poszukuje kolejnych udoskonaleń. Ciągły rozwój, stałe dążenie do poszukiwania choćby drobnej poprawy parametrów oraz możliwość zdalnej aktualizacji CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2, gdy jest to wymagane, oznacza, że najlepszy sieciowy odtwarzacz plików audio na rynku wciąż się udoskonala.

Kluczowe zalety CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

 • Wyjątkowa jakość dźwięku — usłyszysz każdy szczegół w swoich plikach cyfrowych
 • Możesz podłączyć wszystko — urządzenie obsługuje połączenia USB, Coaxial i TOSLINK. Wbudowane połączenia bezprzewodowe AirPlay 2 i Chromecast
 • Wbudowana obsługa Spotify Connect i TIDAL
 • Wysokiej jakości strumieniowy odbiór radia internetowego dzięki obsłudze formatu MPEG-DASH.
 • Pełna kontrola w Twojej dłoni, dzięki dedykowanej aplikacji StreamMagic dla systemów iOS i Android
 • Roon Ready. Przekształcaj i poprawiaj wrażenia związane z przeglądaniem kolekcji muzycznej. (Wymaga subskrypcji Roon)

Dane techniczne CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

 DAC Dwa 24-bitowe DAC Wolfson WM8740,
 Filtr cyfrowy UPSAMPLING ATF2 2-giej generacji do 24-bitów/384kHz
 Filtr analogowy Filtr Bessela 2-go rzędu
 Wejście USB audio USB Typu B zgodne z USB Audio 1.0 lub 2.0 (wybierane prze użytkownika)
 Cyfrowe wejścia audio S/PDIF koaksjalny i TOSLINK Optyczny
 Analogowe wyjścia audio Zbalansowane XLR i niezbalansowane RCA
 Cyfrowe wyjścia audio S/PDIF koaksjalny i TOSLINK Optyczny
 Kompatybilność UPnP, Local USB media, USB audio 1.0 i 2.0, S/PDIF Toslink i Coaxial, Airplay 2, odbiornik Bluetooth BT100 (brak w zestawie), wbudowany Chromecast, radio internetowe, Spotify Connect, TIDAL.
 Formaty audio ALAC, WAV, FLAC, AIFF, DSD (x64), WMA, MP3, AAC, HE AAC,AAC+, OGG Vorbis
 Ethernet IEEE 802.3, 10 Base-T lub 100 Base-T
 Wi-fi IEEE 802.11 b/g or n (2.4GHz)
 Maksymalne zużycie prądu 30 Watt
 Zużycie prądu w standby 0,5 Watt
 Wymiary (S x W x G) 430 x 85 x 305 mm
 Waga 3.5 kg

Złącza CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Złącza CAMBRIDGE AUDIO CXN v2 ser.2

Gwarancja CAMBRIDGE:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.


Kolumny głośnikowe podłogowe MONITOR AUDIO Silver 7G 300

W pełni 3-drożny układ akustyczny oferuje znakomitą prezentację tonów średnich, natomiast dwa wspópracujące 6-calowe woofery basowe umieszczone w wysokiej, szczupłej obudowie zapewniają odpowiednie zejście basu. Dzięki połączeniu tych cech model MONITOR AUDIO Silver 300 jest doskonałym wyborem zarówno dla poważnych audiofilów jak i miłośników kina domowego.

Konstrukcja 3-drożna umożliwia zoptymalizowanie pracy wszystkich przetworników tak, by lepiej odtwarzały tę część pasma, za którą odpowiadają – to tak naprawdę jedyny sposób, by uzyskać optymalną jakość brzmienia. Wyjątkowo naturalną reprodukcję tonów średnich MONITOR AUDIO Silver 300 zawdzięcza 4-calowemu przetwornikowi z „podwieszoną” cewką i napędem. To rozwiązanie sprawia, że cewka zawsze pozostaje w szczelinie magnetycznej co przekłada się na znacząco mniejsze zniekształcenia, co po prostu słychać.

Dzięki wyższej impedancji układu oraz lepszemu tłumieniu rezonansów w obudowach kolumny te można ustawiać dość blisko ściany. Musimy jednakże podkreślić, że jest to poważna, audiofilska kolumna zdolna do dostarczenia iście sejsmicznego basu. Kolumny oferują optymalne brzmienie przy ustawieniu ich minimum 30 cm od ściany – to wystarcza, by głośniki mogły „oddychać” i prezentować się z najlepszej strony. Relatywnie wysoka skuteczność sprawia, że model MONITOR AUDIO Silver 300 jest dość łatwy do wysterowania nawet dla wysokiej klasy wzmacniaczy średniej mocy. Już w takim zestawieniu dostarczy precyzyjną, dynamiczną prezentację czy to muzyki, czy ścieżki dźwiękowej oglądanego filmu, wypełniając dźwiękiem średniej, a nawet dużej wielkości pokój.

Kluczowe zalety

 • Konfiguracja 3-drożna (akustycznie i elektrycznie), 4-głośnikowa pozwala na zoptymalizowanie pracy przetworników w obudowie tej wielkości pod kątem wysokiej skuteczności i niskiego poziomu zniekształceń
 • Nowo opracowany 4-calowy przetwornik średniotonowy z „podwieszaną” cewką i systemem napędowym, dzięki czemu cewka zawsze pozostaje w szczelinie magnetycznej, co gwarantuje bardzo niski poziom zniekształceń
 • Dwa 6-calowe przetworniki basowe z membraną o profilu C-CAM, który oferuje lepsze tłumienie rezonansów oraz wyższą czystość tonów średnich
 • Profil membrany RST poprawia jej sztywność co przekłada się na niższych poziom zniekształceń
 • 25 mm przetwornik wysokotonowy C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium) wyposażony w system wentylowanych magnesów Neo, zoptymalizowany pod kątem mniejszych zniekształceń i czystszego brzmienia

Głośnik wysokotonowy C-CAM


Dane techniczne MONITOR AUDIO Silver 7G 300

 Rodzaj obudowy:  Kolumna podłogowa.
 Typ konstrukcji:  3 - drożny z systemem Bass Reflex HiVe II.
 Pasmo przenoszenia  32 - 35.000 Hz
 Efektywność (1W / 1m"):  90 dB
 Impedancja nominalna:  8 Ω
 Impedancja minimalna:  3.5 Ω / 146 Hz
 Maximum SPL:  116 dBA (dla pary)
 Moc konstrukcji (RMS):  200 Watt
 Rekomendowana moc wzmacniacza audio (RMS):  80 - 200 Watt
 Częstotliwość podziału:  570 Hz / 3500 Hz
 Głośnik niskotonowy:  2 x 6" RST
 Głośnik średniotonowy:  1 x 4" RST
 Głośnik wysokotonowy:  1 X 1" złocony C-CAM
 Wymiary (W x S x G):  1000 x 185 x 300 mm
 Waga (1 sztuki):  20,0 kg

Gwarancja MONITOR AUDIO:

 • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
 • Okres gwarancji: 2 lata, po zarejestrowaniu 5 lat.
 • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl