.

CAMBRIDGE AUDIO CXA60 (ex-demo)

( 110 opini )
Cena: 2 990,00 zł 2990.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Dostępność: brak towaru

Opis produktu

Zobacz inne: Wzmacniacze stereo


Kluczowe zalety audiofilskiego wzmacniacza stereo CAMBRIDGE Audio CXA60

Wybór konwertera cyfrowo-analogowego.

Obydwa wzmacniacze CAMBRIDGE CXA60 i CXA80 używają tego samego konwertera WM8740 firmy Wolfson, z bardzo ważnego powodu: doskonale brzmi! W obiegu są nowsze konwertery Wolfson, jednak zdaniem inżynierów CAMBRIDGE żaden nie brzmi wystarczająco dobrze, jak model WM8740. Dlatego właśnie ten.

 

Wyjście na subwoofer.

Jeśli chcesz używać subwoofera jako elementu systemu głośników, wzmacniacz CAMBRIDGE CXA60 umożliwia Ci to. Aby mieć pewność, że żadne zbędne wysokie częstotliwości nie będą trafiać do subwoofera, filtr wyjściowy ustawiliśmy na 3 kHz. Jest to wystarczająco wysoka wartość, aby zapobiegać przesunięciom fazowym, związanym z pracą filtra dolnoprzepustowego, co zdarza się poniżej częstotliwości 200 Hz. Efektem jest liniowy w fazie sygnał wyjściowy na subwoofer, który jest czysty i muzykalny.

Dynamiczne tranzystory ThermalTrack.

Zastosowane we wzmacniaczu CAMBRIDGE CXA60 wyjściowe tranzystory mocy nie są zwykłą standardową propozycją. Posiadają zintegrowany, dynamiczny system ThermalTrack. Co to oznacza? Wyjściowy tranzystor mocy używa zazwyczaj termoelementu, zamontowanego bezpośrednio na radiatorze, który informuje system, że można go ponownie obciążyć, gdy osiągnięte zostaną temperatury kluczowania. Jednakże zastosowanie zintegrowanego systemu ThermalTrack zapewnia znacznie dokładniejszy pomiar rzeczywistej temperatury tranzystora i szybsze przekazywanie, bo nie występuje efekt opóźnienia cieplnego. To umożliwia precyzyjniejsze obciążenie wzmacniacza i to prawie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wzmacniacz CAMBRIDGE CXA60 zawsze działa z optymalną wydajnością.

 

W pełni symetryczne zarządzanie sygnałem.

Pod obudową wzmacniacza CAMBRIDGE CXA60 znajduje się rewolucyjny system zarządzania sygnałem. Po raz pierwszy inżynierowie CAMBRIDGE zdecydowali się na całkowicie symetryczny, a nie jednostronny tor sygnałowy. Konsekwencją tego jest to, że wszelkie zakłócenia, które mogłyby być przenoszone w sygnale audio podczas wędrówki przez wzmacniacz, są eliminowanie przed wyjściem.

Ponowne tworzenie toru sygnałowego.

Seria CX oznacza zmianę sposobu, w jaki inżynierowie CAMBRIDGE podeszli do projektowania toru sygnałowego, a efektem tego jest jeden z najlepszych wzmacniaczy muzycznych i rozrywkowych. Poprzednio doszli do prawie chirurgicznych długości, aby zminimalizować zniekształcenia w celu uzyskania najlepszych rezultatów. To zawsze oznaczało 46 elementów w torze sygnałowym. W serii CAMBRIDGE CX znacznie zredukowali tę ilość elementów. Tor sygnałowy wzmacniacza CAMBRIDGE CXA60 zawiera teraz tylko 24 elementy. Największą różnicą jest to, że teraz jest również 500 elementów pomocniczych.

Ich praca ma gwarantować, że 24 kluczowe elementy będą mieć optymalne warunki przez cały czas, bez względu na wahania napięcia i inne czynniki. To zrobiło wielką różnicę, gdy przyszło do strojenia. Poprzednio ulepszenie tylko jednego z 46 elementów dawało niewielką, czasem nawet trudną do zdefiniowania różnicę. W serii CAMBRIDGE CX te 24 elementy stały się naprawdę istotnymi komponentami. Zmiana tylko jednego wpływa na charakter całego wzmacniacza. Możemy wyraźnie usłyszeć, co każdy z tych elementów robi.

Taka korekta zasadniczo zmienia charakter wzmacniacza. Odsłuch ze wzmacniacza serii CAMBRIDGE CX jest wciągający i ekscytujący.

Bluetooth skrojony na miarę.

Jeśli chcesz używać wzmacniacza CAMBRIDGE CXA60 z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. Aby mieć pewność, że nie będzie interferować z innymi elementami wzmacniacza, jest izolowany wewnętrznie na płytce wejścia cyfrowego. To od podstaw zaprojektowane w CAMBRIDGE urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100 odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Wierność klasycznej konstrukcji.

Czasami dobrze jest zbytnio nie komplikować ponad miarę. Wzmacniacz CAMBRIDGE CXA60 posiada wytłumioną, metalową obudowę wysokiej jakości, zaprojektowane tak, aby nic nie zakłócało działania elektroniki. Zostano również przy prostym sterowaniu głośnością We wzmacniaczu CAMBRIDGE CXA60 zastosowano logarytmiczny potencjometr ALPS. A do przełączania wejść wzmacniacz CAMBRIDGE CXA60 używa przekaźników z posrebrzanymi stykami. To klasyczne podejście jest wciąż najlepszym sposobem przenoszenia sygnału, lepszym niż tranzystorowe lub elektroniczne przełączniki.

Technoogia CAMBRIDGE CXA60

 

 


Specyfikacja techniczna:

 Moc wyjściowa:  60 W RMS przy obciążeniu 8 Ohm
 90 W RMS przy obciążeniu 4 Ohm
 Konwerter cyfrowo-analogowy:  Wolfson WM8740
 Pasmo przenoszenia:  < 5Hz – 60kHz +/-1dB
 Analogowe wejścia audio:  CINCH x 4
 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
 Cyfrowe wejścia audio:  Koncentryczne S/PDIF x 1
 Optyczne Toslink x 2
 Bluetooth dla odbiornika BT100 (brak w wyposażeniu)
 Kompatybilność:  Toslink optyczne
 S/PDIF koncentryczne
 Odbiornik Bluetooth BT100
 Wyjścia:  Głośniki A+B
 Słuchawkowe 3,5 mm
 Wyjście na przedwzmacniacz
 Wyjście na subwoofer
 Maksymalny pobór mocy:  600 W
 Pobór mocy w trybie czuwania:  < 0,5W
 Wymiary (W x S x G):  115 x 430 x 341 mm
 Waga:  8,3 kg

 

Złącza CAMBRIDGE CXA60


Gwarancja CAMBRIDGE:

  • Gwarant: AUDIO Center Poland, ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków, tel. 12 425 64 43 wew.3
  • Okres gwarancji: 2 lata.
  • Zasięg gwarancji: ogólnopolski w systemie "door-to-door" przez serwis centralny.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl