.
Kino domowe – filmowe emocje bez wychodzenia z domu

Kino domowe – filmowe emocje bez wychodzenia z domu

Kino domowe
 

W ostatnimi czasy niewiele pojęć tak się zdewaluowało jak "kino domowe". Chyba każdy z Was, jak zamknie oczy, słysząc "kino domowe" to oczyma wyobraźni widzi przytulne pomieszczenie z dużym ekranem projekcyjnym, na którym z projektora wyświetlany jest krystalicznie czysty obraz, słyszy potężny harmonijny dźwięk no i widzi siebie siedzącego w wygodnym fotelu. Tak więc zastanawiające jest, dlaczego pozwoliliśmy sobie wmówić, że głośniczki niewiele większe i niewiele cięższe niż paczka zapałek wielu producentów, a za nimi i sprzedawców, nazywa kinem domowym? Żyjemy w czasach, gdzie poprzez przekaz marketingowy słyszymy, że każde dobro, w tym i kino domowe, jest dostępne na już i to za bezcen. Więc nazywamy kinem domowym coś, co zapakowane w karton można wrzucić do marketowego koszyka. Zła wiadomość jest taka, że prawda niestety wygląda inaczej. Za prawdziwym doświadczeniem kina domowego kryje się dość skomplikowany system, który: ani nie może być bardzo tani, ani nie można go zainstalować w kilkanaście czy nawet w kilkadziesiąt minut, bo wymaga, nie tylko zakupu, ale i podłączenia wielu komponentów. System kina domowego składa się zatem z: projektora dedykowanego do kina domowego, ekranu, na którym wyświetlany jest obraz, amplitunera, który zarządza obrazem i dźwiękiem, wielu różnych głośników do niego podłączonych, źródła av, którym może być odtwarzacz Blu-ray, odtwarzacz strumieniowy, czy tuner telewizji sat, no i wreszcie wielu metrów przeróżnych kabli, które to wszystko ze sobą zintegrują.

Dobra wiadomość jest taka, że na rynku znajduje się wielu specjalistów, znających się na rzeczy. Zaproponują i dostarczą, a wielu z nich również zainstaluje taki system kina domowego, jakiego oczekujesz. Bo przecież nie każdy może lub chce mieć w domu profesjonalne pomieszczenie kinowe, a przecież niewiele mniejszych emocji można doświadczyć poprzez dobrze dobrany i wykonany system kina domowego we własnym salonie. Naprawdę warto skorzystać z usług specjalistów, ponieważ oferta poszczególnych komponentów jest tak szeroka, że dla osoby spoza branży jest wręcz nie do ogarnięcia. „Jakieś 15 do 25 dni w roku jestem na szkoleniach technicznych tylko po to, by móc odpowiedzieć na każde zadane przez klienta pytanie” - wyznaje Paweł Filocha zarządzający sprzedażą systemów AV w cyfrowedomy.pl. Wydaje się to zrozumiałe, w tak szybko rozwijającej się branży.

Nie czas i miejsce, by pisać, że na przykład projektor do kina domowego w swoich założeniach konstrukcyjnych ma niewiele wspólnego z projektorem dedykowanym dla prezentacji biznesowych. Nie czas i miejsce, by wykazywać różnice pomiędzy amplitunerem do kina domowego za kilkaset, a za kilkanaście tysięcy złotych. Nie artykuł a książkę można napisać o rodzajach ekranów projekcyjnych, czy systemów kolumn głośnikowych do kina domowego. Te i inne informacje techniczne można znaleźć np. na portalu cyfrowedomy.pl/kino-domowe ,bo oferta jest tam bardzo szeroka.

W dobrym systemie kina domowego, tak naprawdę, nie chodzi o rozdzielczości, jasności, moce, wielkości membran głośnikowych itd., chodzi przede wszystkim o wrażenia, jakie towarzyszą korzystaniu z tegoż systemu. Jeśli się nie wzruszasz w czasie projekcji emocjonującego filmu, jeśli nie przechodzą prze Ciebie „ciary” w czasie oglądania dobrego koncertu, jeśli nie doświadczasz wybuchu endorfin przed ekranem w czasie meczu. gdy nasi „spuszczają manto” rywalom, to nie znaczy, że już nie jesteś wrażliwy, to znaczy że masz źle dobrany system kina domowego.

Artykuł napisany dla: domhobby.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl