.
SONOS - muzyka bez kabli.

Jak wypełnić muzyką każde pomieszczenie Twego domu,
czyli koncepcja SONOS - muzyka bez kabli.

Sonos Falily.

Byłeś kiedyś w domu, w którym funkcjonuje nowoczesny system multiroom audio?

Każde z pomieszczeń wypełniasz przyjemną muzyką swych ulubionych wykonawców, a sterujesz systemem za pomocą prostych w obsłudze: paneli sterujących, smartfona, tabletu lub komputera. Pierwszy raz jak takim systemem się bawiłem to powiem szczerze, wrażenia jak z bajki. Muzyka tylko taka jaką lubię, bo trudno nie znaleźć spośród 50 tysięcy internetowych stacji radiowych czegoś co się lubi. Poza tym system może czerpać muzę z naszych urządzeń multimedialnych jak smartfony, tablety, komputery, domowe pamięci masowe.

Do niedawna z zainstalowaniem systemu multiroom audio wiązały się pewne niedogodności. Oprócz zamieszania związanego z rozprowadzeniem w Twoim domu wielu metrów kabli: do głośników, do kontrolerów itd. istniała jeszcze bariera sporej ceny za takie rozwiązanie. Stąd też multiroom audio kojarzyło nam się z ekskluzywnymi domami dla raczej majętnych ludzi.

Od niedawna wszystko zupełnie się zmieniło. Bez setek metrów kabli, bez szafy typu rack, bez skomplikowanego programowania i za pieniądze na które Cię stać. Teraz można zbudować multiroom audio (wielopomieszczeniowe nagłośnienie) na komponentach firmy SONOS za niewielkie pieniądze i mieć pełną funkcjonalność drogich scentralizowanych systemów.

Opierając się na własnym doświadczeniu zdradzamy Wam parę przykładów jak to zrobić.

SONOS PLAY:1 w łazience.

Rozpocznij od jednego pomieszczenia, niech to będzie np. łazienka. W tak małym pomieszczeniu zainstaluj jednostkę SONOS PLAY:1. Aby zaczął sprawnie funkcjonować trzeba go podłączyć do zasilania 230V i do sieci LAN. Zdaję sobie sprawę, że w łazience możesz nie mieć tzw. przewodowego łącza internetowego, ale problem ten rozwiązujemy urządzeniem SONOS BOOST. Zostaje jeszcze kwestia sterowania jednostką audio SONOS PLAY:1. Możemy to zrobić na kilka sposobów. Najprościej i najtaniej to darmowa aplikacja na smartfon lub tablet. Interfejs jest przejrzysty łatwy w konfiguracji i obsłudze. Po tym to już zostaje tylko przyjemność ze słuchania muzyki w czasie kąpieli.

SONOS PLAY:5 w kuchni.

W kolejnym pomieszczeniu np. kuchni zainstaluj SONOS PLAY:5. Urządzenie ma bardziej rozbudowany system głośnikowy, większy wzmacniacz więc brzmi wiele ciekawiej jak SONOS PLAY:1. Sposób podłączenia jest taki sam jak powyżej: zasilanie 230V i do sieci LAN. Gdyby w kuchni też nie było przewodowego łącza internetowego to już żaden problem. Urządzenie z istniejącym już w domu systemem SONOS samo skonfiguruje się bezprzewodowo. Urządzenie sterujemy tą samą aplikacją na smartfon czy tablet co w kuchni, po prostu w spisie pomieszczeń pojawi się nam kolejna pozycja. 

 

Do nagłośnienia sypialni czy ogrodu zainstaluj odtwarzacz strefowy ze wzmacniaczem SONOS ZP120. Funkcjonalnie to to samo co jednostki SONOS PLAY, ale ma już naprawdę solidny wzmacniacz, do którego podłączamy kolumny głośnikowe. W zależności od klasy podłączonych kolumn możemy się cieszyć naprawdę dobrym brzmieniem. Podłączenie i sterowanie jak w poprzednich pomieszczeniach.

Jest jeszcze kilka konfiguracyjnych trików, ale chyba rozumiecie, nie wszystko od razu Wan zdradzimy. Zapytaj, zamów a chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem byś czerpał radość użytkowania z systemu multiroom audio.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl